Pałuczanin81

Farmer-chat

2739 postów w tym temacie

Miwigos się nie przyczepi, bo ma inną sytuację na polu i nie zna mojej ziemi. Jak będę po żniwach, to się "pochwalę". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moderator mnie pochwalił.:)

Za spokój...do dzisiejszego ranka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po to się leje jeździ 10 razy by sprawdzić co działa co nie i w jaki sposób oraz wyciągać wnioski. Dla nie których najlepiej robić tak jak dziadek i wszystkich krytykować i czepiać.  Raz się uda innym razem upiecze, a czasem sukces lub porażka która uczy najwięcej. 
Pozdrawiam wszystkich dla których rolnictwo jest pasją i dobrą zabawą! 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ansu jeszcze trzeba mieć z czego dokładać do tych eksperymentów.

Może u Ciebie jest inna mentalność.TU zostaje tylko niezdrowa rywalizacja-fałsz i zakłamanie.

(Kiedyś pisałem,że potrafią przywieźć z 1/4 przyczepy na pole,aby wszyscy widzieli jak duży plon był.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tego z pola do domu 3/4 przyczepy żeby było dużo , u mnie tylko ostatnia nie pełne pozostałe z czubkiem żeby wiedzieć ile sypało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nakryte,ciągnik na niskim biegu,kupa czarnego dymu i klakson przez wieś.To są autentyczne sytuację.Dziś Ci gospodarze dorośli. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie sypanie w locie wiec ok. 90% przyczepy zasypane, nie ma czasu stawac i obsypywac czubato. Skosi sie przez to ok 3 ha wiecej dziennie, czas nagli, jeszcze 5 dni koszenia zostalo

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwykle znam długość działki,mnożę przez szerokość hedera i wagę litra ziarna,wielkość zbiornika stała 2,2t w J.D.970(przy 0,78pszenicy)

We wsi niestety muszą być wyłącznie DUŻE plony, niezależnie od pogody lub takie same przechwałki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, lokizom napisał:

U mnie sypanie w locie wiec ok. 90% przyczepy zasypane, nie ma czasu stawac i obsypywac czubato. Skosi sie przez to ok 3 ha wiecej dziennie, czas nagli, jeszcze 5 dni koszenia zostalo

Ale masz wagę i ważysz, nie mam potrzeby sypania w biegu i szkoda mi ubijać ziemie, jak dla mnie to masz trochę za mały kombajn, włączasz wysyp na pełnym gazie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no bardziej byłem zadowolony jak zebrałem 100t buraka jak 50t, ale tonie czyni mnie lepszym ani gorszym człowiekiem.
Ja sypię z kombajnu na uwrociach i staram się nie jeździć po polu zbędnie. Plon znam jak zobaczę fakturę. W tym i ubiegłym roku nie znam nikogo w okolicy kto by przekroczył 4t.  Dobre ładne nawożone chronione  około 3,5t. Populacyjne zdrowsze, mieszańce bardziej grzyb poraził. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos Staram sie jezdzic sciezkami ale jak jest sypanie z kombajnu to wtedy wiadomo ze nie ale jak wysypie to odrazu wjezdzam w ścieżki. 

Kombajn przydalby sie rzeczywiscie wiekszy ale jak bralem dofinansowanie 6 lat temu to nie chcieli mi dac wiekszego. Za kilka lat chcialbym go wymienic na wiekszy ale ten koszt.

Wszystko idzie przez wage. Wysyp na pelnym gazie, dlaczego nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pasek wymieniasz od wysypu często ,ja heder i wysyp zmniejszam obroty silnika, dlatego nie brałem na dofinasowanie ,bo by dali na za mały, żniwa w 5-7 dni muszą być sprzątnięte za względu na pogodę

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam okolo 12-14 dni koszenia. Ale 2-3 dni juz daje sobie na jeczmien ozimy. To zostaje okolo 10 dni. 

Paska nie wymienialem nigdy. Raz pas od mlocarni tylko przez te lata poszedl, no i czesto noze od sieczkarni. Co 50-70 ha obracam a potem wymieniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@szymon87 Dzięki że tak myślisz ale akurat nie lubię jak ktoś tak mnie „chwali”, mam taki charakter że po prostu mówię to co robię. A jeśli chodzi o resztę KOLEGÓW na Forum. To są bardziej doświadczeni a po prostu tego nie opisują.

Odnośnie koszenia cały czas po 8 ton i przechwałkach innych. To tym się nie przejmuje, reszta się sama okłamuje. Dla mnie mogą i kosić po 15 ton pszenicy mam to w głębokim poważaniu to mi ma się zgadzać na koncie. Ludzie zawsze będą gadać. Pił byś pod sklepem powiedzieli by że jesteś nierób. Kupiłbyś nowy ciągnik to by powiedzieli, że dali Ci go za darmo. Itd.

To nie jest żadne forum wzajemnej adoracji. Skoro reszta nie chce się wypowiadać to nie pisze. <Proste>. Nikogo do niczego nie zmusisz. To tak jak w życiu. Kogo byś chciał mieć: 50 fałszywych znajomych że obgadają Ci plecy? Czy 5 przyjaciół?
 

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak cię znajdziemy 

3 godziny temu, Pałuczanin81 napisał:

Dobra... Panowie!

3maj...cie się.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No...Pany!

Tak trzymać...czytam was przez tydzień i 

wreszcie forum konkretnego(żeby nie wspominać profesjonalnego :)) rolnika,

a nie BLOG OSOBISTY.

Aż miło skorzystać z porad nie zaśmiecając miejsca własnymi szczególnie,jak się nie ma nic do dodania.

Normalnie jesteście

Kwiat...elita... polskiego rolnictwa.

Warto wszystkim się chwalić:"Jestem stąd, jestem z Forum Farmera!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pałuczanin81 Tak to się kończy, jak żeś dał radę przez tydzień farmazonów nie pisać ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się co chcesz w ten sposób osiągnąć ?

Lubisz się kłócić leczysz depresję bo naprawdę nie rozumiem 

Proponuję wróć do normalności albo daj sobie spokój 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarkito o mnie chodziło?

Ani pożywka do kłótni,ani sarkazm,ani depresja.

Ale forum lepiej się czyta-CO mam napisać?

@Marecki zwróciłeś uwagę,żeby czytać,a pisać jak się ma jakiś konkret.Tak jest na innych forach.

I słusznie.

Od czasu do czasu coś tam wtrącę,ale bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zostawcie @Pałuczanin81 w spokoju, dobry chłopak zawsze dzień dobry mówi, może trochę ponarzeka czasami, no dobra prawie ciągle :p ale jakiś powiew treści na forum wprowadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się