Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
tereska

przekładnia
Ładowacze ładowarki

93 postów w tym temacie

Witam mamy w gospodarstwie ursusa 330 i myślimy o kupnie do niego tura co taki tur jest w stanie podnieść czy to ma sens ? bo nawet najmniejsza ładowarka to spory wydatek

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie podnośnik taki podnosi ok. 300kg jeśli jest pełno w łyżce jest ciężko ukręcić kolami Tyl ciągnika zaczyna się ślizgać to sa takie minusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie podnośnik taki podnosi ok. 300kg jeśli jest pełno w łyżce jest ciężko ukręcić kolami Tyl ciągnika zaczyna się ślizgać to sa takie minusy

mam tura przy c330 podłożyłem podkładki w zaworze i baxa 500kg. podniesie

tylko to mordęga,można jeszcze kupić wzmocnioną pompę

jazda tylko po równym i blisko a właściwie to zdjąć z przyczepy i tyle

kichy nie woziłem i tu pewnie będzie problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście można poprzerabiać ale tak żeby było dobrze tur musiałby być wzmocniony do tego dobra pompa i oczywiście wspomaganie ale to już wiąże się z dodatkowymi kosztami

Sam miałem kiedyś taka trzydziestkę z turem ładowanie piachu oj ale trzeba było się nakręcić albo obornik ile razy miałem problem cofnąć z naładowaną łyżką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kupiłem go w super stanie od gościa co za Gierka i jeszcze wcześniej hodował owieczki

jest z 1968 roku ;D to jest zupełnie inny sprzęt{stal} niż te dzisiejsze >:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jak nie masz nic do dźwigania, to nawet tur do c-330 będzie bardzo bardzo pomocny. U mnie coś takiego pracuje od lat, dźwiga ponad 300 kg. Nie ma najmniejszego problemu z dużymi belami słomy, z belami z sianem też sobie radzi. oprócz tego załadunek obornika i wiele innych prac typu przynieś wynieś pozamiataj, np przenoszenie beczek z ropą, załadunek drewna, czasem służy jako wysięgnik ;D

Minusy: bez wspomagania ciężko kierować ciągnikiem, jednosekcyjny rozdzielacz (tylko góra dół, otwieranie linką), nieduża wydajność. Skrzynia z obciążeniem z tyłu niweluje trochę poślizg kół.

Plusy: tanie rozwiązanie i uniwersalne, zwrotność.

 

Miniładowarka to zupełnie inna bajka, ale za dobrą trzeba zapłacić ponad 100 tys.. Åadowacz do c-330 kupisz nowy za 3-4 tys. Jak chcesz, to są firmy gdzie za około 2 tys. zrobią ci wspomaganie w C-330 na orbitrol

 

ps. jarki, o jakich podkładkach mówisz w pompie? przy 500 kg udźwigu nie boisz się że coś nie wytrzyma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o te podkładki to wstawia sie je w zaworze przeciążeniowym(bezpieczeństwa).

 

A ja zamiast ładowarki za 100tys. wolałbym za 30-35tys Zetora 6245 z turem lub coś podobnego. Zawsze to już jest 4x4. I w polu można popracować jak jest coś cięższego do roboty. Po co 30-tke męczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skłaniam się chyba jednak do tura 330 sporo kasy jednak będzie taniej ,ładowarka to miała by być możliwie najtańsza ale te małe są strasznie drogie w porównaniu do dużych ale ładowarką wszędzie wjedziesz choć ??? błoto śnieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@biedron tak jak pisze @saper chodzi o podkładki w zaworze przy rozdzielaczu

co do obaw o tura się nie boję jak pisałem to zupełnie inny sprzęt niż te dzisiejsze

problem to kręcenie choć mam kolumnę od 360 i żeby wytrzymały czopy zwrotnic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A żeby TUR miał większy udźwig można zasilanie zrobić np. z pompy od Trola lub Cyklopa. Wyspawać ramke, przykręcić pompe, Jakiś zbiornik na olej około 15-20L. Dajemy wałek na WOM i śmigamy. I w ramce można odrazu zrobić mocowanie na obciążnik.Przewody do rozdzielacza i dalej to już wiadomo. Robiłem takie coś z sąsiadem, tylko do TUR-a na C-360. Ale już wtedy trzeba samemu uważać ile się podnosi, chyba że wstawi się zawór przeciążeniowy i ustawi np. na mniej więcej 600kg. TUR jest też bardzo szybki z taką pompą. Ale to jeżeli lubi się majsterkować, wtedy można się brać za takie przeróbki. Tak samo ze wspomaganiem. Pompa np. od Transita lub podobnego samochodu, kolumna kierownicza od wózka widłowego-orbitrol, siłownik dwustronnego działania i można robić tuning układu kierowniczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Załóż sobie tego tura + do tego jeszcze wieżyczkę na tyl od wózka widłowego i dźwigasz wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taka wieżyczka jest super zwłaszcza gdy ktoś ma przedni tuz oczywiście nie przy ciapku ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak był został przy ładowaczu czołowym tylko zakupił 2 sekcyjnego i odrazu wzmacniana pompe i na takie małe gospodarstwo powinno wystraczyc odczepisz tura pojedziesz w pole a ładowarka nie pojedzie sie orac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie jednak tur bo wiele taniej tylko czy wystarczy linka czy musi być z siłownikiem znajomy mówił że z siłownikiem nie chce spadać obornik no i nie mamy tego rozdzielacza na błotniku przy c330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

byś zobaczył tura od nich na 360 teleskopowego to byś zwariował :) stał w bednarach jakoś nie widzę belki słomy na max wysięgu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja sytuacja jest taka: musze kupic tur lub ładowarke poniewaz zamierzam ładowarka lub turem wyrzucac obornik . posłuzy to roznierz ładowaniu i zworzeniu bel slomy siana a takze przy sianokiszonce. jesli tur to tez nowy ciagnik... mojje ciagniki to klasyczna c 360 i 7211 mysle nad belarusem i do niego jakis tur bo sa one tanie i dostepne do nich czesci . za ta opcja przemawia uniwersalizm moge za jakis czas dokupic sprzet do ciagnika a minusy : nie wjade wszedzie gorzej niz ładowarka bedzie wyrzucac obornik

teraz ładowarka plusy: mala i zwinna a wiec wyrzucanie obornika to pikus rownierz przeworzenie bel minusy: nic nia w polu nie zrobie i na pole bedzie ciezko pojechac zeby zaladowac bele na przyczepy .

niewiem czy jasno to opisalem ale prosze o wyrozumienie

co lepiej kupic prossze o szybka odp

aha zaponialem cena: hmm okolo 40 tys co myslicie co mi podpowiecie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem i kupiłem ladowarke jcb , bodajże model 406. za podobne $. hydraulika bajka, minus układ jezdny, strasznie wolna, dojazd na lake i pole katorga. do pierwszej awari byłem zadowolony, potem coraz mniej. aż wkońcu stanęła i nikt z "fachowców" nie dał rady naprawić. serwis wiedział o co chodzi ale naprawa przewyższała wartość :-) padła mi inst elektryczna, serwis zadał wymiany całej wiązki, cena dobrej c360, plus coś z układem jednym, 5000zl. plus koszt zawiezienia do serwisu, także sprzedałem w cenie złomu i starczyło na rower.

gdybym wtedy nie chciał wielkiego świata, kupiłbym zetora z przednim napędem i turem dziś miałbym traktor.

minus ladowarki: do balotów potrzebujesz 2 x operator plus traktor z przyczep. do tura jeden skład.

ja bym szukał zetora z przednim napędem, i popatrz na tura czy nie jest spawany.

minus ladowarki nieteleskop. raczej będzie problem załadować tira, u mnie c385 dawała radę lodke zasypać, ladowarce brakowało. cm.

ladowarki za ta cenę dostaniesz skatowane

patrząc na sprzęt i wielkość gospodarstwa jaki masz to raczej lepiej tura, przynajmniej wg mnie...

powodzenia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przy małym gospodarstwie też bym stawiał na tura

gdzie to siano {odległość,łąka czy pole}

no i jak pisałeś miałbyś kolejny-mocniejszy traktor

ewentualnie 360 sprzedaj i dołóż do nowego zestawu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

ewentualnie 360 sprzedaj i dołóż do nowego zestawu

albo tur i przedni naped do sześćdziesiątki.

mnie korci założyć przedni do c360. maszyna do wszystkiego będzie. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0