wielokrop

Nowa klasyfikacja środków

84 posts in this topic

na dzień dzisiejszy nie mają prawa żądać dowodu zakupu, tylko ewidencja jest najważniejsza

Przeniosłem do właściwego wątku bo odbiegamy od tematu. Od kiedy faktura nie jest wymagana? Mam szkolenie z 2016r. i tam nie było o tym mowy. Faktura to również przedmiot kontroli czy właściwie środek jest wykorzystany. Jest też dowodem legalności zakupu, ba nawet przewożąc taki środek czy stosując na polu musisz okazać się dowodem zakupu, bo skąd wiadomo że nie pochodzi z przemytu? To teraz już można legalnie stosować nielegalne chemikalia i je wpisać w rejestr? No i jak to jest z tą rejestracją? Jak mam na opakowaniu to stosuję zgodnie z etykietą. Jak mam środek z 2017r. to zgodnie z etykietą na opakowaniu mogę stosować Navigator w dawce 0,3 również i w tym roku. To, że się zmieniło na środkach wyprodukowanych po 2017r. to mnie nie interesuje bo zgodnie z rejestracją mogę legalnie zastosować w takiej dawce jaka jest podana na opakowaniu bo wtedy był tak zarejestrowany. Przecież nikt nie będzie sprawdzał każdego środka co 5 minut czy się rejestracja nie zmieniła. To po co jest etykieta na opakowaniu jeśli jest niepotrzebna?

To już było dawno, jeden to notatnik a drugi ewidencja. Nie wiem kiedy to się zmieniło ale jeśli teraz wymagana jest tylko ewidencja bez faktur to hulaj dusza, piekła nie ma, papier przyjmie wszystko. No i jak można żądać wpisania innej dawki jak na etykiecie? To jest niezgodne z prawem. Środek był tak zarejestrowany, ważny jest dwa lata i jego etykieta też jest ważna 2 lata. Nie możemy stosować niezgodnie z etykietą

@ikcomas złe myślenie, właśnie m.in. tak się tłumaczyli rolnicy podczas kontroli.
Urzędnicy z Piorinu żadnego mandatu czy kary nie dali, sprawa została przekazana dalej do ARIMR a stamtąd później przyszła decyzja że podczas kontroli dnia X zostały naruszone zasady "wzajemnej kontroli" cross complince itp ....w związku z tym grzywna  5% wartości dopłat na okres 3 lat. Od decyzji jest możliwość odwołania w ciągu 7 dni.....

Pewnie zakupili srodek w 2018 to wtedy juz ich przetrzepali bo mieli podstawy.

Mysle ze fakture trzeba pokazac. Najgorzej jak na fakturze zakupiles wiecej a wypryskales mniej to maja prawo zadac pokazania reszty w magazynie albo kwitu z utylizacji jesli tej reszty nie bedzie sie mialo. 

Najlepiej nie pryskac nic(ewentualnie chwasty) i bez problemu

To nie jest mój wymysł tylko właśnie PIORIN-u. Tak mówili na szkoleniu. Stosuj zgodnie z etykietą. No i to co na fakturze to i na polu, nie ma faktury nie ma też w ewidencji. No przez trzy lata coś się zmieniło? Ja bym się odwoływał. Tylko pewnie nie był to jedyny powód postępowania administracyjnego a jeden z wielu.