samulak-b

Grzybówka-regulacja rzepaku

2853 postów w tym temacie

15 godzin temu, lokizom napisał:

Zauważ że na pierwszym zdjęciu nie mają te rzepaki konkurencji i nie mają tak wyniesionego stożka wzrostu więc jeśli na pierwszym zdjęciu wypadłoby 10 szt z 15 to byłoby 66% wymarzniec, to na ostatnim zdjęciu nie wymarzloby 10 szt tylko co najmniej 66%, zakładam nawet że 80-100% nawet z racji wyżej osadzonych stożków wzrostu. 

Nie wiem czy w ciagu ostatnich 20 lat była zima która dalaby rade pokonać te rzepaki z 1 zdjecia, widać że one są ,,wypieszczone".

Sasiad zasial 55 szt, wschody idealne, rzepak do kolan, liscie jak dwie rece rozlozone. On się zachwyca że zajebisty. Będzie szok po zimie obstawiam

W tym dużych liściach może zatrzymać sie cm śniegu i troche szronu i może to rzepak uratować , do tego liście okryją rzepak  i ten duży zostanie , a maly wymarznie , już takie coś przerabiałem , w rolnictwie nie zawsze są reguły

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko że nigdy nie miałeś takiego rzepaku jak na pierwszym zdjęciu, ja raz mialem i dzieki temu zebralem 3,5 tony/ha z 8 roslin/m2 na 45 ha polu. Gdybym miał go wtedy lepiej wyregulowane na jesieni to byłaby tona więcej bo nie byloby tylu pustych miejsc.

W tym roku właśnie obsada ma najwiekszy wpływ na pokrój rzepaku w moim regionie. Był ciepły i deszczowy wrzesień i konkurencja roslin sprawiła że ciężko Wam sobie wyobrazic jak tutaj wygladaja rzepaki. Na 20% pola gdzie przydusiłem trochę rzepak robiąc Agilem dwa dni później zwalczanie samosiewow zboz niż na reszcie pola to rzepak jest wielkościowo idealny jak na tą porę, na pozostałej części jest za duzy. A dostał łącznie 1,5l Caryxu i 1,1l tebu. 

Nic nie ujmując sąsiadom ale 90% plantacji na północy to są kapusty a nie rzepaki, rolnicy spóźnili i zrobili zbyt slaba regulacje jak na te warunki które były. Zima zweryfikuje

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo i mnie się stres udzieli.Ma jakieś 20cm wysokości,ale idealnie osadzony przy gruncie.

Od 19 października zimę wieszczą...teraz wiatr nawet nie wiem kiedy mikro zrobić.X- met leży na półce-użyć,czy zostawić do wiosny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak pisaliśmy nie dawaj Toprex-owatych tylko coś innego toś się nie posłuchał. Na jesień to to się nie nadaje a teraz widzisz efekty. Czy teraz coś jeszcze da, wątpię. Ja bym dał na wiosnę i to na pszenicę raczej lub na zabieg pośredni w rzepaku pomiędzy pierwszym a drugim zabiegiem grzybobójczym w rzepaku. Na pokrój i na płatka to za słabo. Carambę dawałem na pierwszy zabieg wiosną i tak se działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś ty @jarki starsza rok i chudzinka.

Większości znane.

"W noc poślubną facet maca żonę po plecach:

-Czego ty tam szukasz?

-Piersi!

-To z przodu.

-Z przodu? Już szukałem."

Podarowałem drugi zabieg regulacji i mikro z borem też,że wzg. na przebieg pogody i brak czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie poszedł ostatni mix na zagęszczenie soków , miał być póżniej , ale zapowiadają mocne ochłodzenie , być może to była ostatnia szansa, zapowiada się chłodna jesień , pewnie musi wyrównać tą zawyżoną średnią z września

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcomas regulowales swoje rzepak? kiedy?

Ja mam jeszcze 2 pola w ogole nie pryskane, ale nie spieszy sie on ze wzrostem, 7-9 liscy, szyjka 1 cm nad ziemia

warto jeszcze jechac z caryxem, czy raczej strata pieniedzy przed spodziwanym ochlodzeniem za tydzien

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, już dawno. Zacząłem 22.09 i tak sukcesywnie po kolei jak było siane od najwcześniejszych do najpóźniejszych.

Czy warto jeszcze? chyba już za późno. W niedzielę ma być już zimno a nie za tydzień, bo jak tydzień to tak opłaca się ale pojutrze mróz go już położy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za pożno , pierwszy zabieg  9, 14 i 15 wrzesień, drugi około 14 dni póżniej

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robić robiłem ale od tego czasu tam  nie bylem. Mi się wydaje że dobrze ze robiłem bo było jeszcze po tym 5 dni cieplutkich, nie wiem czy za mocno go nie przydusiłem miejscami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

0,5 Caryx+0,7 tebu jeszcze na wiekszosci. Bałem się więcej Caryxu na jesieni bo rzepak lubi sie zbuntowac i pokazać przesadzone skrocenie Caryxem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pałuczanin1981 nisko jaja masz zawieszone jakoś ;-)

Rzepak wyrósł mocno, może nie aż tak ale kapusta konkretna. Niby szyjka nisko ale jak zimy ma nie być to nie wiem.

https://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/rzepak/prof-korbas-zasadny-ponowny-jesienny-zabieg-fungicydowy-w-rzepakach,138039.html

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, lokizom napisał:

(...) Regulacje robiłem 2.03 zamiennikiem Toprexu. (...)

Że kurde jak? Przecież u Ciebie wszystko opóźnione. Ja się przymierzam pomału, mimo zimna rośnie i przez te pilnowanie granicy prześpię pewnie dobry czas na regulację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też sie zdziwiłem , zawsze ma wszystko póżniej , a tak wcześnie robił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To były 3 dni z temperatura odpowiednią a następne takie kiedy? w kwietniu? On już ciągnął do góry to zrobiłem, kolega obok też tyle że dzien później bo w niedziele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas dziś wielu bedzie pryskać rzepak , do niedzieli ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie zimno, dopiero w sobotę cieplej ale z kolei wiatr i możliwe słabe opady deszczu a potem przymrozki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się