samulak-b

Grzybówka-regulacja rzepaku

2853 postów w tym temacie

Ale działa, a jak działa to po co przepłacać. Stosuję już kilka lat. Jest wcześnie jeszcze a rzepak idzie mocno bo ciepło w dzień. W świeżą orkę siane to siada gleba i szyjka mocno na wierzchu. Niech tam pomału wciąga a jak zajdzie potrzeba to się poprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawka zawsze 0,7 a na jaki rzepak to trzeba go wyczuć. Jak widać, że się buja to za późno. Pierwszy raz jak testowałem to na 4 wychodzący liść ale był wtedy super równy a potem grzybówka tebu. Najgorszy był rok poprzedni bo był bardzo nierówny od 3 do 6 liści ale zaryzykowałem CCC plus tebu w jednym zabiegu i super wyszło.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, miwigos napisał:

Jakoś mi ten śroek w rzepaku nie pasuje

Mnie nigdzie nie pasuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pszenicy robi dobrą robote widać że skraca słome, oczywiście z medaxem, bezpieczna dawką 1 litr CCC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że popada i odpuściłem skracanie bo zaczął więdnąć. Teraz to już pojadę na raz CCC tebu i samosiewy JEŚLI popada bo jak nie to nie wiem co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie kombinował z difenokonazolem

Jak rzepak bardzo nie równy mały to bym robił po staremu

Czyli setka 250ątki na liść to w praktyce do 0,7/ha można podzielić 

Oczywiście mówię tu o tebukonazolu 

 

Tak w ogóle to myślę że należy zaczekać niech się wzmocni 

Za tydzień go porządnie pierdyknę  0,7+0,7 karyx+tebu 

Edytowano przez jarki
Tebu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CCC dodaj, ja na ten nierówny dałem w tamtym roku. Kołchoz wcale wtedy nie skracał i nie robił grzybówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam substancji.Trzy pokolenia w mojej rodzinie nigdy zboża nie skracały.

Nie wiem,jak to stosować.Zostanę przy sprawdzonych zaleceniach chemirol. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A myślisz, że przede mną ktoś skracał? Na wiosce 95 procent ludzi nie skraca zbóż bo i nie ma czego w sumie. Antywylegacz płynny albo jakiś Stabilan np. Dawka 0,7 koszt znikomy. Chemirol pewnie nie ma go w ofercie to i nie proponuje. Ambrosio czyli tebukonazol zadziała grzybobójczo ale niewystarczająco wbije rzepak. Pytasz na forum jak go wbić a i tak stosujesz gotowe rozwiązania firmy, której zależy tylko na zysku. Staramy się podpowiadać a zrobisz w dyktando korporacji. Samo tebu nie da rady odpowiednio wciągnąć rzepaku. Grzybowo zadziała tylko ale Chemirolu to nie obchodzi. Może czas wyjść trochę poza własne podwórko i pójść za sprawdzonymi rozwiązaniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ambrosio wystarczy śmiało te 0,35l/ha bo to pięćsetka mocniejszy jest, a CCC jak dasz 2l/3,5ha będzie git. Tanio i dobrze. Jak pogoda będzie tak ciągnąć to ja pewnie będę poprawiał jakimś Caryxem ale na razie zobaczę co będzie się działo po CCC i tebu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@barkas Caryx teraz, zerknij

 

Dnia 29.10.2018 o 09:16, ikcomas napisał:

Dobra niedowiarki, skracanie na 10 liść 1 litr Caryxu

DSC01698.JPG

mission accomplished :-D

Caryx na 10 liść:

DSC01699.JPG

Toprex na 4 liść:

DSC01697.JPG

No i weź bądź mądry jak lepiej. Toprex wciąga tylko szyjkę ale nie hamuje budowania właśnie czegoś takiego, liście do góry. Caryx powoduje, że fajnie to się na boki rozchodzi, masywne korzenie boczne. Zobaczymy na wiosnę, chociaż pewnie nie będzie różnicy, dopiero raczej w czerwcu jak susza przyjdzie...

 

@Pałuczanin1981 tebu nie traktuję jako skracanie tylko grzybowo, CCC skraca. Delikatnie możesz obciąć Ambrosio ale maks do 0,25

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten Cropvit B dałbym w oddzielnym zabiegu + siarczan magnezu + bor. Widzę tutaj konflikt interesów, prędzej samosiewy by zrobić razem ze skracaniem a nie dokarmianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny tydzień ciepły też ma być. Czas na regulacje, warunki w sobotę albo w poniedziałek.

Dawalem juz 0,3-0,4 tebu na trzeci lisc. Mam plan na 0,7 Caryx+ 0,5 tebu albo odrazu cały litr Caryx. Jak przeciągnie się taka pogoda na pazdziernik to będzie trzeba jeszcze coś dorzucić i dlatego jestem jednak za druga opcja żeby jeszcze później w razie czego dać tebu. Co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cropvit to jest "bor 150".Jednoliścienne jeden zabieg już za mną.Żeby jeszcze jaki deszcz załapać.

Cena dołująca,aż się nie chce cokolwiek robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie wszystko zależy od tego CO mamy na polu 

Tu naprawdę jest bardzo dużo opcji do wyboru

I wierzcie mi przy słabym rzepaku 0,7 tebu może wystarczy 

A litr karyxu też nie musi oznaczać że jest super bo słabo z fungiochroną 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, ikcomas napisał:

Ten Cropvit B dałbym w oddzielnym zabiegu + siarczan magnezu + bor. Widzę tutaj konflikt interesów, prędzej samosiewy by zrobić razem ze skracaniem a nie dokarmianie.

Ja daje regulacje z borem , ale PH zbijam do 5,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się