samulak-b

Grzybówka-regulacja rzepaku

1,668 posts in this topic

Nie mam ale mam Rohana który mi tego nie zrobił 3 lata temu. W tym roku nie było intensywnego wzrostu do 4 liscia. On już wychodził to tak było 

Też twierdze że to cecha odmianowa orka z wałem cambela ,siew amazonka z wałem gumowym ,a na przednium TUZ wał kruszący i jest twardo jak na asfalcie ,niektóre odmiany mają szyjke OK,JARKI to ile lisci miał twój raps że dałeś 1 litr caryxu,ja zaczynyma od jutra ,po pól litra caryxu i tebukonazolu + siarczan mgnezu i 100 g boru,rzepak ma 4-5 liści częśc dostaje 6 liść ,ten co ma 3 liście poczeka ,dziś był opryskany na chwasty

Zobaczcie jak rzepak wygladał 20 wrzesnia w zeszłym roku, nie mowcie ze w tym nie jest do tylu o conajmniej 2 tygodnie

das.jpg

a to z 23 wrzesnia tego roku

dasda.jpg

Ten co się obudził ostro wystrzelił, byłem wczoraj i dziś różnica duża, czas na mikro + regulochrona, na te małe już nie patrzę

Stanie się coś jak  wczoraj skracałem a dzisiaj bym wjechał z pakietem odżywek siarczan magnezu , mangan ,  bor, plonvit rzepak , bałem się to wszystko wczoraj mieszać. 

@jarki według ciebie jak pojadę na czwarty dzień z tebukonazolem po caryxie, to starczy ? czy jednak za mało , planowałem bardziej na poniedziałek , ale znowu deszcze zapowiadają , i jaką dawkę byś polecił myślałem tak 0,6 l dać. Pytam bo masz praktykę w takim dzielonym skracaniu .

No tak też się ociągam z tebu ale trzeba kropić jak ciepło a do poniedziałku kto wie

Ty masz zajebisty rzepak to możesz sobie pozwolić na wszystko (dawka ok)

Mój jeden dostał litra na raz bo spóźniłem i jest bardzo rzadko posiany

Reszta to czysty cyrk część 2xcaryx część 1xcaryx a jeszcze jest taki co nic nie dostał

Właśnie te ostatnie cyrkowe muszę potraktować tebukonazolem 

Tylko kiedy i ile głowa mała myślę o jakiś 0,6 po całości z borem i odżywka dla robaków 

Regulacja zakończona razem za siarczanem magnezu i 100g boru,po 15- X miks na zagęszczenie soków przed zimą

U mnie też zakończona na raty ale jednak 

Ostatnio kropiłem z tiofenatem dla wzmocnienia ochrony 

U mnie jeszcze inne strategie. Ten najwcześniej siany dostaje dziś Caryx, wcześniej dostał Toprex i zobaczymy jak go wgniecie. Po samym Toprexie szału nie ma 

Ja na siewie z paczki i Delcapsie z Busterem zakończyłem koszta jesienne..

@ikcom@s jakie kosztowo raczej standardowo 

Co można innego tańszego zrobić aby mu dać szansę 

Spójrz na ten nie regulowany ile on ma mniejsze szanse na przezimowanie 

@lokizom ja uważam że toprex jest numer jeden wczesną wiosną 

Powiedz mi w jakiej fazie był rzepak bo dawka chyba 0,2/ha ?

Dawka 0,3. Był w fazie 1-3 lisci. Widzę że efekt po Caryxie jest zajebisty ale taki rzepak miałem ze ten Caryx mógłby pójść dopiero w zeszłym tygodniu bo te małe by padły, a miejscami one przeważają, nawet więcej niż miejscami. 

Mam takie wrażenie że pakujemy się w koszta. Mam wszystko podliczone i wydane już praktycznie 2 tys a nie wygląda to obiecująco. Może było trzeba bez NPK, populacyjny a wyglądałby pewnie tak samo. Byli tu tacy którzy robią rzepak poniżej 3 tyś ale ja nie umiem