All Activity

This stream auto-updates   

1. Today
  2. Yesterday
  3. Znam takie technologie na siódmą klasę znajomy to robił na oborniku +N Kiedyś się udawało rzepak żyto ale przestało więc podniósł nakłady i lipa Na nowych polach powinno się udać typowo pod poprawę struktury
  4. ok sprawdzimy to!
  5. Last week
  6. Ja tez ustawie 35-40 pewnie. Kusi mnie na jednym kawalku(ten piach po sasiedzie gdzie zyto sypalo tylko lekko ponad 4t) zasiac 15-20. Tam bedzie technologia uprawy na 3t, ma byc tanio, azot tylko z gnojowicy, raczej tebu. I ma nie wyjsc wiecej niz 2tys/ha
  7. Moja D7 między 10 a 13 ustawienie @barkas tam pisze ile ton ;) @barts jak czujesz w kościach deszcz to czekaj jak @lokizom planuje 40 i będzie ok
  8. Nadal zastanawiam się ile posiać sztuk na metr w tym roku o ile posieje, trochę te opady we wtorek/środa straszą, kilkadziesiąt litrów może zaklepać na "żuławach" Ryzykować 30 szt czy bezpiecznie 50 szt ?
  9. I ile udalo sie z tego ukosci? jaka obsada? I pamietasz na ile ustawiales skrzynie w d7?
  10. @barkas ja też kiedyś na odpierdol po jęczmieniu jarym późno żniwa i słoma do tego
  11. Dzisiaj znow przywalilo deszczem na 5 minut, obornik do polowy roztrzesiony bo nie szlo jechac przy pryzmie. Jak sie go oralo to wookolo drzew tak sucho ze plug wychodzil, na reszcie troche lepiej ale odwroca sie wilgoc w dol a wyoruje suchote do gory. Ale ma padac od srody konkretnie to moze poczekam jednak z sianiem rzepaku
  12. Dzisiaj poszlo gdzies 2,8 ha, tylko problem, ze worek mialbyc na 4 ha, a nie wiem czy jeszcze 0,5 ha nim zasieje. Siane bezorkowo po zycie i pszenice. Po pszenicy w miare ladniesie sialo, ale po zycie, mimo zebranej slomo, spoeo sie jej nie wyciagalo przy redlicach stopkowych. Trzeba bylo szybciej jezdzic zeby, w miare jako tamo to wygladalo. @jarki pewnie by powiedzial ze na odpierdol zrobione:) btw na ile ustawiasz skrzynie w swojej d7?
  13. 3 lata temu pisal ze srednie plony 4,5t. Ale przez 3 ostatnie lata nawet ani razu nie dostal 4t, wiec plony za okres ostatnich 3 lat spadly sporo
  14. to jak @miwigos sobie radzi skkoro on rzepak co 2 rok sieje?
  15. Ja tak tez ciagnalem ale jak rzepak przychodzi juz drugi raz na to samo pole , nawet po 4 latach to juz nie ma takich plonow, no chyba ze robia to fatalne lata jak dwa ubiegle, w jakiejs mierze na pewno
  16. U Was rzepak od kilkunastu lat uprawiany. Ja w tym roku sieje wszystko rzepakiem na 4-6 klasie i ciagne na tym, ze w okolicy jestem pionierem :)
  17. Panowie mnie nie interesuje jakiś dochód z rzepaku ja chcę w tej cenie PIĘĆ ton Tego ci co dziś zaczynają raczej nie zobaczą ja wcale nakłady mocno wzrosły Kiedyś nawet się nie zastanawiałem czy się opłaci musiało być full-wypas Tutaj wczesny termin siewu nic nie zmieni boję się że może zaszkodzić Podobnie z małą ilością wysiewu jak je zaatakują patogeny Słowem cała filozofia legła w gruzach DZIĘKUJĘ
  18. U mnie już widziałem posiany rzepak ale to ekologia. Tam szału nigdy nie było. A czy areał wzrośnie? Raczej tak, ciągle dochodzą nowi ale tak ostrożnie. Ja miałem też więcej siać ale będę wiedział dopiero po 25 bo mam ziemię do kupienia i tam miał być rzepak. Jednak sytuacja się nieco skomplikowała i cały misterny plan w...
  19. @airforce one jeden z użytkowników zgłosił, że nie działają mu powiadomienia w obserwowanej zawartości gdy ktoś coś napisał w takim wątku. Sprawdziłem u mnie też nie działa, w ustawieniach konta jest informacja w pozycji "Ktoś skomentował coś, co obserwuję" - Administrator wyłączył możliwość przełączenia tej opcji. Czy jest możliwość włączenia powiadomień gdy ktoś coś napisze w obserwowanym wątku? Ja jako moderator czytam wszystkie posty ale zwykły użytkownik nie musi i powinien wiedzieć czy ktoś mu coś odpisał w wątku który go interesuje. Niejednokrotnie użytkownik obserwuje wiele wątków właśnie po to żeby poprzez takie powiadomienie z automatu przejść do tej zawartości. Można to zrobić "na piechotę" ale nie o to chodzi. Forum powinno być przejrzyste i jak najprostsze w użytkowaniu. Zwracam się więc z prośbą do administracji forum o zajęcie stanowiska w powyższej sprawie.
  20. ej, chłopaki @Magic fly ma rację. Są użytkownicy, którzy logują się tutaj raz na jakiś czas i nie potrzebują się przekopywać przez całą nieprzeczytaną zawartość. Powiadomienia nie działają mimo obserwowanego wątku. Zajrzałem do ustawień mojego konta i tam informacja w pozycji "Ktoś skomentował coś, co obserwuję" - Administrator wyłączył możliwość przełączenia tej opcji. Nie wiem dlaczego, uważam że powinna być taka możliwość - ba dla zwykłych userów to nawet niezbędne. My tutaj teraz sobie tylko tak piszemy ale zgłoszę to w odpowiednim dziale, może admin się odezwie.
  21. Kazdy biznes dzis w rolnictwie wymaga duzego zaangazowania, wiedzy, starannosci aby przyniosl jakis dochod. Jak byle jak to lepiej wogole sie nie brac za to
  22. Teraz to na wszystkim są ... pieniądze, rzepak buraki wymagają więcej zaangażowania, zboże zawsze jakieś tam urośnie jak nie opryska jesienią to na wiosnę.
  23. Też fakt ;) (a miałem wrażenie, że dopiero ktoś u m tym pisał...) Ja to robię inaczej tylko pod tym względem, że jestem wciąż zalogowany.
  24. @Marecki i na dole ;)
  25. Ci co sieją od dawna zmniejszają ale ciągle przybywa nowych Każdy ma nadzieję że zrobi pieniądz "ale to już było i nie wróci więcej"
  26. Wszyscy raczej zmniejszaja areal rzepaku, i taka tendencja sie utrzyma przy takiej relacji plon/koszty/ zysk
  27. ricarda
  28. Się okaże dopiero zaczynaja siać
  1. Load more activity