Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie   

  1. Ostatnia godzina
  2. Jutro i pojutrze: https://mojeblonie.pl/lato-na-wsi-2024-swieto-smaku-i-tradycji-20240509/
  3. Dzisiaj
  4. Tak ma być, tępym społeczeństwem łatwiej się rządzi. Model amerykański a na naszym podwórku to dawny nasz pańszczyźniany. Tępe chłopki miały robić na możnych panów i się kłaniać w pas.
  5. Ooo, to dziękujemy za wsparcie. Ja w Dorohusku byłem 7 czy 8 razy na nocki, do Zosina miałem już blisko stamtąd.
  6. Jęczmień ozimy nie mój, za resztę się nie wypowiem co robili ale niestety plagi szkodników we wrześniu 2023 nie było w stanie sobie poradzić. Jak ten rzepak miał sobie poradzić z takimi nalotami pchełki, wróćcie do moich wcześniejszych wpisów to zobaczycie z czym miałem do czynienia. Rzepak zdjęcie zrobione koło domu tam gdzie mniej wyżarte to rzepak z wsiewka a obok czarne pole. W promieniu 50 km licząc w każdą stronę jest bieda w oziminach. To nie jest jary rzepak to wszystko ozimy. Rzepak zaczął kwitnąć pod koniec MARCA. W tej chwili wszystkie rzepaki nie mają ani jednego kwiatka. Pszenica Avenue była siana ostatniego września, jak kończyły się upały. Reszta pszenicy była siana +/- 10 października jak już nie było takich temperatur. Ale pomimo tego wraz z herbicydem poszedł perytroid na skoczki. Pszenice nie mam zawirusowanych, ale te z siewów wrześniowych maja fale Dunaju, piętrowość i z tego plonów nie będzie z resztą jest rok przestępny i zobaczycie że żadna roślina w tym roku wyda poniżej oczekiwań. U mnie orzech przemarzł od góry do dołu i nawet cis w ogródku więc o czym my tu mówimy. @ikcomasProtesty mnie trochę pochłonęły na okolicy i na granicy, najdalej to byłem w Zosinie 650 km od domu. @miwigos jak masz pszenice zawirusowaną to tym bardziej rzepak możesz się pożegnać z plonem. Przypomnij sobie naszą rozmowę z 2019 roku o czym wtedy mówiłem to nie chciałeś mi wierzyć.
  7. U nas kto nic nie robił jesienią tez ma zdrowe chyba ze ktoś miał wyjątkowego pecha to jakieś sporadyczne przypadki porażone delikatnie
  8. Jęczmienie to u nas są z wirusem , ale nie tak mocno, pszenica troche też ma wirusa chyba , taka popietrowana , końcówki liści żóło- czewone , ta co niższa
  9. Już wiem gdzie zaginąłeś, rwałeś włosy z głowy co tu począć. Współczuję. Twój rzepak? Możesz coś więcej o nim powiedzieć? Co tu się stanęło? Pszenica to też wirus? Aż trudno uwierzyć, u mnie rzepak punktowo przebija 2 metry. Dobrze, że takie zdjęcia pokazujesz bo wszyscy się chwalą swoimi uprawami a tu taki zonk. W życiu nie widziałem czegoś takiego.
  10. @przem A pszenice nie maja wirusa , ten rzepak wymarzł , czy taki rzadki od jesieni ? , czyli jary jest ładny, coś mi nie pasuje
  11. Jęczmień pryskałeś od mszycy na jesieni i mimo to zawirusowany?
  12. Wczoraj
  13. zawirusowany jęczmień ozimy, stan na 9 maja 2024. od wiosny tak tragicznie wyglądał na powiecie/gminie zostało zaoranych około 80% upraw. pszenica Avenue stan na dzień 9 maja. to co jeszcze jest zielone to pusto w srodku rzepak z 9 kwietnia a raczej to co z niego zostało. zaorane 70% powierzchni, reszta rokuje na tone z hektrara. I tak u wszystkich. Od początku kwietnia spadło może z 10 mm opadu na 4 raty. Pszenice na IVa już zaczynają usychać. Jęczmień jary ma 20 cm
  14. Z albumu aaa

  15. Z albumu aaa

  16. Z albumu aaa

  17. https://mamadu.pl/184673,pokolenie-nastolatkow-wyginie-pytania-o-arkusz-maturalny-to-dowod-glupoty Tu mi się przypomina pewna sytuacja sprzed kilku miesięcy. Wracając z antykwariatu w moim pięknym mieście, zostałem na ulicy zapytany o godzinę, przez chłopaka mającego około 12 lat. Odpowiedziałem, że jest za dwadzieścia pięć dziesiąta. On tak się speszył, zaczął coś mamrotać pod nosem. No to się zrehabilitowałem i powiedziałem, że jest dziewiąta trzydzieści pięć. Dotarło i nawet ładnie podziękował. Tak się zacząłem zastanawiać, czy to ja jestem stary (36 lat skończyłem w kwietniu) i przez to jakieś archaiczne rozwiązania mam zakodowane w głowie, czy to jednak młodzież coraz mniej rozgarnięta.
  18. https://www.gov.pl/web/arimr/zmiany-w-aplikacji-ewniosekplus-w-zakresie-normy-gaec7-na-rok-2024-oraz-platnosc-dla-malych-gospodarstw Eeech tak szumnie zapowiadana możliwość wyboru pomiędzy dywersyfikacją a zmianowaniem wejdzie fizycznie do e-wniosku może w sierpniu. Nadal wali mi błędem mimo, że mam zmianowanie. Oczywiście obejdę to ale po co takie durnoty ogłaszać jak niemożliwy jest ten wybór? Na razie termin wydłużony i chyba pierwszy raz skorzystam z tej możliwości i poczekam jeszcze z wysłaniem. Niby według komunikatu można wysłać z błędem i nie będzie to uwzględniane ale lepiej nie ryzykować. Ponadto jedno wyklucza drugie tj. zakładając że nie chcemy dywersyfikacji i załóżmy obsiać całe gospodarstwo jedną uprawą a w następnym roku inną. Zmianowanie jest? Jest, no ale... nie można obsiać całego gospodarstwa w ramach zmianowania zamiast dywersyfikacji bo nie będzie zmianowania w roku referencyjnym. Jak jest dywersyfikacja to jednocześnie jest i zmianowanie. Koło się zamyka.
  19. Ostatni tydzień
  20. Teraz się osiedlają na wsi blisko miasta. Moja gmina to już jest nazywana noclegownią Lublina. Kolejna plaga dla rolników.
  21. W mieście chyba więcej padało, zresztą to normalne. Ludzie osiedlali się tam gdzie jest urodzaj i woda w pobliżu rzek. Zabetonowaliśmy najlepsze ziemie a rolnictwo przeszło na tereny pustynne. Może by tak w ramach zielonego ładu zalać naturalne tereny zalewowe czyli miasta?
  22. 10 maja znowu u mnie będą maltretować tych ludzi na moście. Ja nie wybieram się do Warszawy ani na lokalny protest. Nie tędy droga. Ludzie są już uświadomieni co to jest ten cały zielony ład i o to chodziło na początku. Teraz nie wiedzą na kogo głosować bo panuje fałszywa narracja a protest dla samego protestu i zapomogi w postaci dopłat to ślepa uliczka. Pomyślałem sobie o akcji uświadamiania kto głosował za zielonym ładem. Rozmawiałem z naszym liderem i nie zanegował tego pomysłu ale koszty operacji są nie do zaakceptowania. Ja jednak lokalnie chciałbym spróbować, może nawet sam wydrukuję baner i gdzieś powieszę w mieście. Można połazić po blokowiskach i na tablicach ogłoszeń zawiesić stosowne listy. No i teraz czy można zrobić to leganie? tj. czy bez zgody i wiedzy osób można takie coś zrobić? Chciałbym zebrać wszystkich do kupy którzy głosowali za zielonym ładem, pod każdą twarzą imię, nazwisko i partia. Wywiesić to na tablicach ogłoszeń, w blokowiskach itp. Europoseł to osoba publiczna a wyniki głosowania są jawne więc dlaczego niby miałoby to być nielegalne? Mógłbym zrobić taką listę polskich europosłów którzy głosowali za zielonym ładem ale muszę mieć stuprocentową pewność które to głosowanie. Czy ja dobrze znalazłem? https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/PV-9-2020-01-15-RCV_PL.html Pozycja 106. RC-B9-0040/2020 - Rezolucja 15/01/2020 13:04:58.000
  23. To punktowo szlo, na kogo trafilo, ten ma dobrze, sasiednia i kolejna miejscowosc dostala w poniedzialek rano kolo 10-15 litrow, u mnie 10-15 kropli... Z daleka ladnie zielono widac, a w lanie wszystkie kolory.
  24. Przejeżdżałem wtedy przez tą ulewę u Ciebie. Myślałem, że więcej spadło bo wycieraczki nie nadążały zbierać. U mnie też 2 litry spadło ale tego nie widać. Na polach jednak dziwnie zielono nawet u badziewiarzy.
  25. Przez ostatnie ulewy spadlo 2x po 2 litry Na najblizsze 10 dni nie nadaja w ogole opadow. rzepaki oraz zyta i pszenzyta juz sadaja Bedzie rok zajebiscie udany...
  26. kutwa, ziemniaki mi drugi raz zmarzly...
  27. O godzinie 4 było 2,3°C Tak do Zośki ciągle chłodno
  28. Do Zośki ma nie przekraczać 20 stopni. Przynajmniej tutaj. Za to od 16 maja już tylko lato i lato :)
  1. Załaduj więcej aktywności