All Activity

This stream auto-updates   

1. Past hour
  2. Wogole nie wiem czy odżywki mają sens na ta chwilę, dobrze że dawałem wcześniej teraz tylko patrzeć w niebo zostaje
  3. Ja też robie tylko T1, antywylegacze jednak sobie odpuszczam, nawet w życie. Mam dylemat co jutro: T1 w pszenzycie czy chowacz w rzepaku
  4. Tylko zauważ że w lutym też nie było wilgoci, pamiętasz jak chcialem siac groch nawet tak było sucho i rzeczywiście ten opad z poczatku marca zmienił sytuacje, ale te 80 mm nie starczy przecież na 2 miesiące
  5. Miedż i mangan do końca krzewienia wedlug mnie
  6. bor

Jak rzepak kapituluje to pszenica powina juz padnąć ,rzepak wytrzymie jeszcze 14 dni gorzej pszenica
  7. Today
  8. Kolega chyba zapomniał KOMU wiosną padało
  9. A dlaczego nie dawka mała faza BBCH 31+ drugie kolano 5mm nad pierwszym Poszło jeszcze nieco manganu i plonvit zboża
  10. Manganu i miedzi trochę szczególnie tej ostatniej Ogólnie warunki wydają się dramatyczne dlatego dopiero zjechałem Wilgotność tragiczna do samego wieczora, przed wyjazdem 36% Jutro reszta pszenicy lepiej nie będzie ale bez T1 się nie da
  11. Najgorzej u mnie bo susza we wczesnych fazach już, u Was jest to już inny etap wegetacji. @miwigos A Twoje uprawy ile jeszcze wytrzymają myślisz?
  12. Jasna cholera :d chowaczy nie widzieli a słodyszka się boją
  13. bor

Więc dostał wiosną 110 i 150 gram pewnie było by coś więcej ale zimno Na pewno do świąt jeszcze się załapie tylko rzepaki już kapitulują
  14. U mnie trochę chowaczy dzis było. Robić po świętach nurelke bo pewnie będzie wysyp wszystkiego czy już teraz jechac
  15. Wole 500 kg mniej przez antywylegacz niż dwie tony przez wylegnięcie
  16. bor

To było do LOKIZOM
  17. Pojedyncze przypadki,pewnie w sobote do kiedy można nurelką robić 2-3 dni przed początkiem kwitnienia
  18. W tej fazie miedż ?
  19. Napewno nie napada
  20. Rzepak na VI schnie, liście oklaply, żyto mocno redukuje. Jak do końca przyszłego tygodnia nie napada to będzie susza chyba stulecia
  21. Nie za dużo do mieszania? Szczególnie miedz słabo się nadaje do łączenia. Ja część robie dziś, resztę jutro i pojutrze
  22. Zrobisz to T1 bo mam zamiar też ale chyba jutro nad wieczorem Tak jak było wcześniej w planie fenpropidyna prochloraz propikonazol W różnych proporcjach bo na Kilimanjaro chcę dać więcej propikonazolu Dam ogólną odżywkę plus troche manganu i miedzi
  23. Ale dziś wysyp słodyszka po kilka sztuk an roślinie, idzie znaleźć na niektórych nawet kilkanaście sztuk pogoda na zabieg idealna przy wilgotności powietrza obecnie 31%, najniższa dziś 27% na stacji pogodowej nieopodal, dramat
  24. Miała być trawa siana na początku maja. Z drugiej strony trawy na zbiór też póki co nie widać.
  25. Na żyto i pszenżyto długosłome trzeba jednak coś dać we wczesnych fazach bo nie wiadomo co dalej, może jakaś burza się przypląta i trochę odmieni sytuację Ja jednak dam w pszenicy medax najwyżej będą miał pszenica trochę lepszą jak @jarki :P
  26. Jak tak dalej pójdzie to będziesz musiał je zostawić bo co zasiejesz po nim
  27. bor

O mój tok myślenia bądź spokojny :) Dwadzieścia lat temu nawet mniej kiedy rzepaki wchodziły do płodozmianu Wiosną dawało się 200-300 g często mniej wielu wcale a plony były wyższe Zalecenia ! wiosną zwykle mamy inną sytuację i jest po czym lać Jest też lepsze wchłanianie
  1. Load more activity