forumowicz

Politycy

856 postów w tym temacie

Straszą to już od dawna tylko kto przeciw komu? Jak zwykle my mamy najbardziej przejebane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno Rosja chce swoją ekspansję w stronę Arktyki skierować. Daleko poza wyznaczoną dla niej strefę. Wygląda jakby z jednej strony szukanie surowców, a z drugiej wywarcie presji na Amerykę Północną. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I właśnie tu jest pies pogrzebany. Z jednej strony straszą Rosją, a z drugiej zachowują się jakby Ukraina już tą wojnę wygrała i było wszystko cacy. Może jeszcze na zwijanie interesu za wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, barkas napisał:

https://wiadomosci.wp.pl/dwa-kolejne-kraje-w-ue-ruszaja-negocjacje-akcesyjne-6973747983555232a

No to trzeba pomalu zwijac swoje interesy, a mialem jeszcze zainwestowac w przechowalnie i duza hale, ale chyba szkoda nerwow i pieniedzy

Może będziesz mógł konfekcjonować ukraińskie produkty albo mołdawskie wina.Po co się poddawać?Kilo handlu lepsze niż kilo roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2023 o 20:45, lokizom napisał:

Konfederacja pod rządami Menzena nie ma być tak skrajna i mają się dogadywać niestety z innymi partiami, w tej chwili akurat z ,,tuskowatymi". Szkoda bo mogą stracic swój stały elektorat. Najmądrzejszy poseł dzis w Sejmie to wg mnie Braun, lubię go posłuchać, jak kiedyś Leppera. Merytorycznie zawsze obaj ale ta elokwencja wypowiedzi u Brauna wzbudza we mnie zachwyt.

@ikcomas akurat to pytanie było dość dobrze postawione uważam, inaczej trochę niż te referendalne.

Dla przypomnienia

 

Dalej mówisz Braun?


@ikcomas ale co ma zdjęcie/ wygląd do sprawczości? Gembicka ma problemy ze zdrowiem. Ale nie to powinno być oceniane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. W stu procentach popieram to co zrobil

 

Ten filmik wrzucałem kilkanaście dni temu też. Jakże aktualny. Zobacz sobie cały watek

2 osoby lubią to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również. Znowu zapalili te świece. Braun do dzieła.

@arszczecin Wygląd nie ma nic wspólnego z tym co może/potrafi ale opisywałem już wcześniej dość dokładnie.

Dnia 29.11.2023 o 17:20, ikcomas napisał:

(...)

A kto tu twierdził, że masa własna polityka jest wyznacznikiem tego czy się nadaje? Tylko jak na oficjalnej stronie rządowej wstawia się tak przerobione zdjęcie i odchudzenie o +/- 50 kg to chyba to coś świadczy o człowieku. Przede wszystkim nie dowartościowanie siebie, brak dystansu, akceptacji swojej osoby to jak ma decydować o kraju.

Druga sprawa to wiedza, na studiach prawniczych jedyna wiedza o rolnictwie to ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego i na tym się kończy pojęcie o rolnictwie. Wątpię, żeby Pani miała jakąkolwiek styczność taką fizyczną z rolnictwem. Do chomąta w sumie by się nadawała idealnie.

(...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka. Mnie sytuacja z Braunem przypomina incydent z XVI wieku. Był taki szlachcic Erazm Otwinowski. Należał do Arian (zwanych też braćmi polskimi, ówcześni pacyfiści charakteryzowali się np. tym, że nosili drewniane szable). Tenże Otwinowski w 1564 roku podczas mszy wyrwał i podeptał hostię, twierdząc, że Bóg jest w niebie, a nie w chlebie. Rzecz miała miejsce w Lublinie ( w tej okolicy chyba zawsze się rodzili jacyś buntownicy hehe...). Obrońcą Otwinowskiego był Mikołaj Rej, zaś sam oskarżony ostatecznie zapłacił niewielką grzywnę. A były to czasy, mimo że humanizm górował, gdzie za takie rzeczy można było zostać skróconym o głowę. Myślę, że przynajmniej w kręgach politycznych, Otwinowskiego spotkał mniejszy ostracyzm niż teraz spotyka Brauna. A warto pamiętać, że nasz Arianin obraził bądź co bądź najważniejszą religię w państwie, a nie jakąś mniejszość. Teraz politycy rządzącej koalicji bezwzględnie wykorzystują to co zaszło do szkalowania całej Konfederacji, w pewnym sensie to ten incydent wyszedł im na rękę. Dokładny opis sytuacji z Otwinowskim jest w internecie, ja akurat się dowiedziałem o tym dawno temu z książki Pawła Jasienicy "Rzeczpospolita Obojga Narodów".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dupie to mam. Chleba i igrzysk. Podobnie było w 2014 jak ABW wpadła do redakcji Wprost, tylko ciemny lud już tego nie pamięta. W brukseli przegłosowali pakiet migracyjny. Dla Świata jesteśmy "Pigmejami z Nowej Gwinej" odpowiadającej za 0,68 % PKB. Walka plemion.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogli to zrobić w bardziej cywilizowany sposób, nie mieliśmy teleranka , teraz wiadomości , widać boją się mocno, jak tak bedzą robić dalej , dojdzie do protestów

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak PIS przejmował to w 2016 miał kulturalnych poprzedników to i formę "cywilizowaną"? Choć trochę Tusk się rozkręcił.

Może murzyni gnój wyrzucą z obór i chlewni.

A "czekoladki" dla rolników zamiast Ukrainek. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze troche i nie będzie czego wyrzucać , zresztą oni się do tego nie nadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczajenie z dawnych czasów. Dobrze, że telefony jeszcze działają. Od dziś tak będzie wyglądać główne wydanie wiadomości:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piękny dzień wczoraj dwóch pisowców już prawomocnie skazanych na bezwzględnie więzienie   za próbę zniszczenia Leppera

upadł aparat pisowskiej propagandy finansowany przez podatników, 

a to dopiero początek kwiku świń odrywanych od koryta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wolne to one były od rozumu i przyzwoitości, najlepiej świadczy o tym  obraz tych co to oglądali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem masz racje troche , ale , teraz jak obecni coś żle zrobią to sie nie dowiesz , wcześmiej wysłuchałeś wiadomości i fakty i wiedziałeś coś o obu partiach, jkby nie wiadomości  to bys nie wiedział że chca wiatraki stawiać blisko domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nigdy nie głosowałem na PO, PC czy PiS ale 8 lat temu jak PiS wywalił Platformę z TVP to się ucieszyłem. 
Ale radość nie trwała długo i wkrótce wywaliłem telewizor 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A potem znowu radość z wywalenia telewizora. Generalnie ani Wiadomości w TVP ani Faktów w TVN nie da się oglądać. Wydarzenia na Polsacie oglądam, tam jest w miarę obiektywnie i nie ma szczucia na jednych czy drugich. Jeszcze polecam Informacje dnia na Trwam no i przede wszystkim wszelkiej maści internetowe media.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie telewizor już dawno za szafą stoi. Zostawiłem bo mi szkoda było wyrzucić. Propaganda jednych czy drugich mi nie jest potrzebna do szczęścia. 

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sapek2 napisał:

U mnie telewizor już dawno za szafą stoi. Zostawiłem bo mi szkoda było wyrzucić. Propaganda jednych czy drugich mi nie jest potrzebna do szczęścia. 

To o Ty robisz całą zime, żeby nie netflix to bym nie doczekal wiosny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się