forumowicz

Politycy

844 postów w tym temacie

W odróżnieniu od Kolegi @lokizom PRL pamiętam

Porpaganda jest podobna (TVPiS) ale  mamy jeszcze inne media 

Które kłamią tak samo a raczej bardziej tyle że w drugą stronę 

Młodym mówię że jeśli oglądają fakty to należy też wiadomości 

Wmawiano nam że inwestorzy uciekną z Polski jest odwrotnie 

Na samym początku postawili warunek musi być nasz minister finansów

Ten udowadnia że ma lepsze liczydło od poprzednich ???

Nie stworzonko mu warunki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rolnictwo w czasie PRL to było eldorado [lata 71-88] i drugi raz w historii Polski to się nie powtórzy,obecnie podobne zasady promujące rolnictwo wprowadziła Rosja

Edytowano przez tofik71ws

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Balcerowicza to się nie zgodzę musiał ktoś to zrobić 

Nazwisko to tylko symbol inaczej byśmy byli w miejscu Ukrainy 

PRLowskie eldorado tak ale dla towarzyszy a reszta musiała długi oddawać

Jeden miał dostęp do nowych maszyn a drugi kupował stare w cenie nowych 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki-3/4 ciągników we wsi kupione jako nowe w latach 80-tych.

Możesz naświetlic inflację w grudniu 1989?TU cukrownia wypłaciła

za buraki-kto mógł spłacał długi/kredyty-reszta niewielka "popłynęła"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, jarki napisał:

Co do Balcerowicza to się nie zgodzę musiał ktoś to zrobić 

Nazwisko to tylko symbol inaczej byśmy byli w miejscu Ukrainy 

PRLowskie eldorado tak ale dla towarzyszy a reszta musiała długi oddawać

Jeden miał dostęp do nowych maszyn a drugi kupował stare w cenie nowych 

 

Powtarzasz zasłyszane plotki,czy z autopsji ,na naszym terenie jeżeli prowadziłeś produkcję towarową nie było aż takich problemów z dostępem do środków produkcji jak i  z dostępem do nowych maszyn piszę to opierając się na doświadczeniach rodziny jak i sąsiadów i nikt nie należał do partii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W latach 80-tych inflacja już była spora zwłaszcza rok 82 pamiętam doskonale 

Pod koniec tej dekady czerwoni zupełnie sobie nie radzili kolejne etapy reformy Rakowskiego 

Inflacja mocno rosła już w 87-88 oczywiście przełom 89-90 była liczona na miesiące !! 

Trzeba wspomnieć tu o ustaleniu kursu dolara po 9500 zł (ludzie sporo stracili) 

Reforma Grabskiego też miała "ofiary" ale dobrze jest oceniana 

 

Z wielkim bólem dostawało się przydział na traktor ale już maszyny to se radź 

Stare droższe od tych z przydziału a te dla znajomych 

Większość nowego sprzętu szło do PGR RSP SKR to było państwowe tam nie dbali 

Jak mieli dbać skoro po kilku latach szło na przetarg i dostawali więcej jak płacili za nowe 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@tofik71ws-do dziś kuzyni i ja wykorzystujemy "zdobycze lat 80-tych"

ba nawet kilka gospodarstw powstało od nowa(obora za Gierka,stodoła w stanie wojennym,dom za pierestrojki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepszy minister od czasów Leppera, jak by inna partia rządziła to by pewnie popełnił samobójstwo. Jeszcze jakby ASF ogarnął to byłoby git, ale tutaj to trzeba współpracy z ministrami środowiska i finansów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samo to że nie śpi już robi różnicę :D 

Nikt wcześniej nie uczynił tyle podczas susz a było ich trochę

Poza tym pół roku to za mało żeby ocenić czyny, ale jednak coś robi 

Nadal uważam że z tego rozdania to najlepsze wyjście tylko na ile Morawiecku pozwoli

A w porównaniu do Sawickiego i reszty to szkoda gadać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie myślicie, że to było celowe posunięcie rządu? Dali najpierw śpiocha żeby przyzwyczaić rolników (wyborców) do słabego ministra a na koniec kadencji wyciągają jokera. Cokolwiek by nie zrobił i tak jest super. Na razie ASF śpi to ma łatwo, jeszcze nie było mu dane zmierzyć się na poważnie z problemem ale gdzieś tam to w głowie siedzi u niego czego u innych nie zauważyłem. Być może pamięta jak ściągaliśmy na wschód wicepremiera i strącaliśmy Kalembę ze stołka z hukiem (w sumie to zamienił stryjek ale cóż...). Ja widziałem to na żywo bezpośrednio, Wy godzinę później również "na żywo" w TVP INFO mocno już pocięty materiał. Były wszystkie telewizje i na każdym programie pokazywali to samo. Gdzieś był kiedyś w Internecie oryginał w całości, znacznie różniący się od tego co pokazali w mediach. Manipulacja na każdym kroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, jarki napisał:

Samo to że nie śpi już robi różnicę :D 

Nikt wcześniej nie uczynił tyle podczas susz a było ich trochę

Poza tym pół roku to za mało żeby ocenić czyny, ale jednak coś robi 

Nadal uważam że z tego rozdania to najlepsze wyjście tylko na ile Morawiecku pozwoli

A w porównaniu do Sawickiego i reszty to szkoda gadać 

Ja, mam mieszane uczucia do #JKA. Miałem okazję z nim osobiście rozmawiać przed. Fajny gość, mega wiedza, ciekawy sposób prowadzenia dyskusji. Miałem możliwość rozmowy w czasie ministrowania- może nie rozmowy a zadania pytań- dostałem zje...kę, ale nawet nie wziąłem tego osobiście do siebie. 
Miałęm okazję na żywca być już 3 krotnie na spotkaniach, dużych. I na każdym jest tak samo. #JKA gada, gada, gada a chłopom szczęki opadają. @ikcomas, rozmawiałeś z "moim" Józkiem. On lubi atakować. Więc na spotkanie idzie przygotowany. Z myślą załatwię Go. Czeka na dogodny moment. A #JKA w czasie swojego wystąpienia odpowiada już na jeszcze nie zadane pytania. Sala bije brawo. Józef rozgromiony na długo przed bitwą. :P :P

Co z tego wyjdzie? Jeśli połowa, będę bił brawo, bravissimo .
Na dziś jestem spokojny. Wiele obietnic nie jest na już. #JKA może ich nie doczekać jako MRiRW.  Ale w eter poszły :P :P 

Mimo wszystko wiele się dzieje. Była osoba nie do ruszenia na górze, chyba jeszcze z lat 90. I już jej nie ma. Wszedł, wyciął. Koniec.
Z drugiej strony słychać głosy o wielkim ego. Nie słuchania innych- to są głosy ze strony DZ.
Za suszę. Wielki ukłon. Podejrzewam że wziął tron pod warunkiem że ma być kasa.
Za chwilę będzie akcja ziemia. Zobaczymy. Mówi się o naciskach dzierżawców, izbowcach....Zmiany w mojej ocenie idą w złym kierunku...Nie ma braw!!

Chciałbym aby się udało. Mówi o odzyskaniu rynków. Był wielkim orędownikiem sprzedaży bezpośredniej. Zaprawy neonikotynoidowe załatwił.  

2 godziny temu, ikcomas napisał:

A nie myślicie, że to było celowe posunięcie rządu? Dali najpierw śpiocha żeby przyzwyczaić rolników (wyborców) do słabego ministra a na koniec kadencji wyciągają jokera. Cokolwiek by nie zrobił i tak jest super. Na razie ASF śpi to ma łatwo, jeszcze nie było mu dane zmierzyć się na poważnie z problemem ale gdzieś tam to w głowie siedzi u niego czego u innych nie zauważyłem. Być może pamięta jak ściągaliśmy na wschód wicepremiera i strącaliśmy Kalembę ze stołka z hukiem (w sumie to zamienił stryjek ale cóż...). Ja widziałem to na żywo bezpośrednio, Wy godzinę później również "na żywo" w TVP INFO mocno już pocięty materiał. Były wszystkie telewizje i na każdym programie pokazywali to samo. Gdzieś był kiedyś w Internecie oryginał w całości, znacznie różniący się od tego co pokazali w mediach. Manipulacja na każdym kroku.

 

2 godziny temu, Marecki napisał:

TVPropaganda. 

Marecki, propaganda idzie wszędzie. Zobacz , nawet @jarki dobrą zmianę chwali- tso, bana dostanę :P :P ?
. Nie tylko TVPropaganda, bo zwróć uwagę ile w tej tv mówi się obecnie o rolnictwie. Przypomnij sobie 8 lat po/psl. Cisza. 


Jak za pół roku będę krzyczał Ave Cezar znaczy że się udało. Jeśli nie to w bliskim sąsiedztwie ul. Wiejskiej nie widzę osoby odpowiedniej na to stanowiisko.
A zastępców ma k...a dramat.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też przegiecie całego nie czytałem jeszcze ,ale pszenica nie kosztuje 500 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się