gom

Pogoda

7,634 posts in this topic

Wreszcie może trawa ruszy, bo na zboże to już trochę machnąłem. Do kitu ta pogoda. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

... no to może Kaszuby będą dynię siać, i nie będzie konkurencji z truskawkami... :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepsze 5 niż tutaj 1mm. U mnie to raczej koniec mrzawek, trochę ma popadać w następnych dniach w kuj-pom a tutaj nie. Jestem załamany 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@lokizom u Ciebie to na jutro chyba śnieg, u mnie mróz a za tydzień ma dobić rzepak już całkiem bo jeszcze zimniej. Pszczoły nie latają, deszcz to ten tylko co przed świętami i od połowy marca nic...

Edited by ikcomas

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ikcomas

Co mi po 0,5mm sniegu, w prognozach ciągle deszcze a nic nie pada prawie. Ostatnie opady to były 19-20 marca. Teraz to są opady na przetrwanie, na jeden dzień. Ale mrzawki się skończa i nie będzie z czego ciagnac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuzyn mi mówił że dziś w nocy było urwanie chmury w Lęborku, jeszcze mokro jest. Szkoda że u mnie nic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś wąska strefa opadów przetnie Kujawy ciekawe czy się poszczęści

Share this post


Link to post
Share on other sites

No widzialem ten deszcz jak.sie tworzył front, ale pewnie gdzieś 20-50km na południe ode mnie. Moze dostaniecie kolejne 5-10 mm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasne dostaliśmy PRAWIE jeden milimetr przez cały dzień to już koniec 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przed 20 jadąc na Cycki byłem nad Świeciem, zaczęło kropić, bliżej Grudziądza już lekko padało. Od godziny jestem na miejscu i wciąż leci taki łagodny deszcz. A więc z tym deszczem w KujPom coś się sprawdziło. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tak miałeś więcej szczęścia niż ja, poki co nie widać szansy na coś wiecej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba trzeba zwijac interes, od swiat ani kropli nie spadlo, a teraz rosliny potrzebuja najwiecej wody, na slabszych glebach nawet zyto usycha. Na kolejne 10 dni nie nadaja opadow...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tutaj od 20 marca łącznie 6mm w kilku ratach, to będzie tragedia. Chyba cały kraj dostał więcej 

Edited by lokizom

Share this post


Link to post
Share on other sites

no to wspolczuje, U mnie troche wiecej kolo 18 spadlo lacznie. Ale przy 6mm, to nawet kombajnu u mnie, nie bylo by trzeba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylko dolna cześć kraju dostała opady na czas i w dużej ilości, nieliczne rejony ominęło tylko, górna część tylko nieliczni dostali opad

Największą tragedią jest to że Ukraina chyba dostała pewnie ze 100litrów na przeważającym obszarze patrząc na to co było widać na radarach w ostatnich dniach, ale na południu od nas też opady dopisują nie wspominając o zachodzie gdzie non stop pada

Teraz tylko chyba burze pozostają a to jeszcze większa loteria

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ratuje mnie to że na początku marca mialem 80mm, ale to się juz wyczerpało prawie

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 litry w nocy to my zę szwagrem zrobili. Nie dobijajcie już tymi opadami. Nie wiem z czego to wszystko jeszcze żyje (chyba z przyzwyczajenia) teraz tylko mrozu brakuje w na dobicie, bo truskawki w pełni kwitnienia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now