gom

Pogoda

6082 postów w tym temacie

Wreszcie może trawa ruszy, bo na zboże to już trochę machnąłem. Do kitu ta pogoda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... no to może Kaszuby będą dynię siać, i nie będzie konkurencji z truskawkami... :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do rana bedziesz miał miarkę pełną, tutaj to chyba nigdy nie napada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepsze 5 niż tutaj 1mm. U mnie to raczej koniec mrzawek, trochę ma popadać w następnych dniach w kuj-pom a tutaj nie. Jestem załamany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom u Ciebie to na jutro chyba śnieg, u mnie mróz a za tydzień ma dobić rzepak już całkiem bo jeszcze zimniej. Pszczoły nie latają, deszcz to ten tylko co przed świętami i od połowy marca nic...

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcomas

Co mi po 0,5mm sniegu, w prognozach ciągle deszcze a nic nie pada prawie. Ostatnie opady to były 19-20 marca. Teraz to są opady na przetrwanie, na jeden dzień. Ale mrzawki się skończa i nie będzie z czego ciagnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn mi mówił że dziś w nocy było urwanie chmury w Lęborku, jeszcze mokro jest. Szkoda że u mnie nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś wąska strefa opadów przetnie Kujawy ciekawe czy się poszczęści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No widzialem ten deszcz jak.sie tworzył front, ale pewnie gdzieś 20-50km na południe ode mnie. Moze dostaniecie kolejne 5-10 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne dostaliśmy PRAWIE jeden milimetr przez cały dzień to już koniec 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed 20 jadąc na Cycki byłem nad Świeciem, zaczęło kropić, bliżej Grudziądza już lekko padało. Od godziny jestem na miejscu i wciąż leci taki łagodny deszcz. A więc z tym deszczem w KujPom coś się sprawdziło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak miałeś więcej szczęścia niż ja, poki co nie widać szansy na coś wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 A u mnie 0 tylko chmury bokami chodzą już mnie to wszystko wkur.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba trzeba zwijac interes, od swiat ani kropli nie spadlo, a teraz rosliny potrzebuja najwiecej wody, na slabszych glebach nawet zyto usycha. Na kolejne 10 dni nie nadaja opadow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj od 20 marca łącznie 6mm w kilku ratach, to będzie tragedia. Chyba cały kraj dostał więcej 

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to wspolczuje, U mnie troche wiecej kolo 18 spadlo lacznie. Ale przy 6mm, to nawet kombajnu u mnie, nie bylo by trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko dolna cześć kraju dostała opady na czas i w dużej ilości, nieliczne rejony ominęło tylko, górna część tylko nieliczni dostali opad

Największą tragedią jest to że Ukraina chyba dostała pewnie ze 100litrów na przeważającym obszarze patrząc na to co było widać na radarach w ostatnich dniach, ale na południu od nas też opady dopisują nie wspominając o zachodzie gdzie non stop pada

Teraz tylko chyba burze pozostają a to jeszcze większa loteria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ratuje mnie to że na początku marca mialem 80mm, ale to się juz wyczerpało prawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 litry w nocy to my zę szwagrem zrobili. Nie dobijajcie już tymi opadami. Nie wiem z czego to wszystko jeszcze żyje (chyba z przyzwyczajenia) teraz tylko mrozu brakuje w na dobicie, bo truskawki w pełni kwitnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się