gom

Pogoda

5,211 posts in this topic

Dobre i to nie narzekaj. Zawsze coś. Miałeś w tym roku i tak większe opady niż reszta Polski. Gdy my lataliśmy z azotem to nawet nie myślałeś bo miałeś problem z wjazdem na pola. Chociaż z drugiej strony Twoje ziemie słabo trzymają wilgoć. Lepsze gleby szczególnie na południowy wschód ode mnie dłużej dadzą radę

6 mm to juź odźyje i powschodzi co nie wzeszło,u mnie niestety 1,5 mm za mało na buraki

Trzeba było się przyłożyć do uprawy i siewu a nie narzekać teraz :P

Dla wschodów buraka susza nie przeszkadza, a nawet lepiej jak miało by dolać. U mnie wschody 100% tam gdzie nie umarzły. Zdjęcie przed deszczem

large.15E4D8D6-77E6-48A0-92E7-D51839D2A5CD.jpeg.f5d3c5640ba6627504266367fd3de88f.jpeglarge.B9815574-BACE-416B-85F5-2F408B0224EC.jpeg.2cc14d5b3ae8d2fde191324086dc59e5.jpeg

Edited by ansu

... coś w tym jest co @barts pisze, ja to widzę po truskawkach... sąsiad zawsze czeka ze wszystkim a ja jak tylko da się wjechać sypię nawozy, od razu glebogryzarka i pielacz żeby przerwać parowanie, do tego już 3 razy dostały odżywki, typu mikro, krist. czerwony, tytan, krzem, mgs ale jakoś to wygląda mimo że było sucho...

@barts-Oj!wybierzemy się tam do Ciebie,kiedyś...cwaniaku.:)

@jarki-był,widział!-to na nas kolej @miwigos.

1mm chlapło i więcej nie będzie?

Edited by Pałuczanin81

Barts  nie cwaniakuj,byś miał taką suchą gline jak ja to byś nic nie mial ,na 12 ha 9 jest idealnie,bym chcial zobaczyć twoje pola i jak mieszkasz ,bo w gebie jesteś mocny,życze ci totalnej suszy,ale tylko u ciebie

Jak już tak robicie igrzyska opadów to muszę się pochwalić jestem ....

Jak mówi mój Kolega "chooj z tym wszystkim" 

W deszczomierzu PÓŁ milimetra 

Trafimy tam do niego prędzej,czy później.

Tylko ta moja rwa kulszowa KIJEM się podpieram. :D

Jednak po deszczu,teraz nadzieja w burzy z gradem.Uprawiający rzepak tego sobie życzą.

29 minut temu, Pałuczanin81 napisał:

Tylko ta moja rwa kulszowa

Trochę pada, a ten już symuluje dziadek.gif

Ja nie chce gradu bo rzepak narazie ładny,20 mm wody i bedzie git

Mi uznali za pekniecia 6%. Jeszcze 2 pozniej jakis przymrozek za luszczyny i sie zalapie na jakies $.

Tam gdzie mam rzepak na IVa to jest bardzo ladny. Tego dobrego jest 19ha z 33. 3 ha sa bardzo slabe. Reszta srednia

Mam 11mm!

@barts-WYZWANIE PRZYJĘTE!

Teraz pokażę,jak na Pałukach rosną buraki,zboża,etc..

Wszędzie pada a tu znów powtórka z rozrywki to jakiś trójkąt bermudzki 

Wszystkie pogody pokazują chmury rozsyłają ostrzeżenia a w dwa dni DWA milimetry 

Tylko patrząc obiektywnie zero jezior nawet błotko się nie uchowało 

Taką "meliorację" nam zafundowano 

@jarki

U mnie tez najmniej w okolicy. Godzina 19 idzie ladny front od zachodu, dlugi, rowny po horyzont z kazdej strony. Mysle sobie no tego to przedemna nie rozerwie i wiesz co rozerwalo go na polnoc i poludnie tuz przede mna. Pokropilo minute i wtedy za 10 minut wrocil ten co poszedl na poludnie troche na polnoc i dostalem rykoszetem te 4mm dobijajac do 12 mm. A wszedzie wkolo musialo duzo wiecej dac. Brak u mnie jezior a wszedzie dookolo odemnie 15-20 km jest ich po kilka i tam zawsze wiecej pada

Edited by lokizom

Ale nie narzekj 12mm to już coś jest,7-10 dni do przodu wzgledem tych co nie padalo nic

Cegiełkę swoją też przyłożyli i rolnicy nienasyceni co każdy rów i bagienko zawalić bo przeszkadza, każdy dół co ostatnio suchy zasypany i zmeliorowany

jak nad danym terenie jest sucho to idący sobie słaby front jak wczoraj po prostu  rozpadnie się, straci na silę a parę km dalej już będzie opad

jak w najsuchszych zakątkach świata choćby teren pustynny  Chile niby nad oceanem a nie pada bo jest sucho i błędne koło się zamyka

Te rowy i bagienka dawno suche i co ma przyciągać ,jak byś miał na srodku pola ,maly dołek sam byś zawalił i nie z chciwości tylko dla wygody pracy

Ale ktoś go kiedyś wykopał łopatą to chyba miał jakiś cel 

Takie oczko śródpolne osuszało wokół ale woda nadal była 

Kiedy w latach 70-80 przeprowadzano odwadnianie dreny położyli poniżej

Tym sposobem z oczka zrobiło się zakrzaczenie i rolnik postanowił zrobić porządek

Tu osuszono naprawdę duże zbiorniki wodne rzędu kilku ha to ma wpływ na gruntowe wody

Melioracja pamięta czasy pruskie-nawet na mapie jej nie ma.

Dołki puste faktycznie-dwa lata temu ostatni przy remoncie drogi zasypali-dla wygody.