gom

Pogoda

6082 postów w tym temacie

Tak jestem z lubelskiego mieszkam bardzo blisko granicy z wschodem. Od kilku dni mamy -16 rano i wieczorem ale pokrywa wzrosła do 30 cm minimum na oziminach wiec jestem spokojny. Tylko te drogi koszmarne ale od jutra roztopy, zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak tam u Was śnieg ja mam dość sporo,

temperatura na razie do 15*C więc spoko

ale na sobotę zapowiadają kolejną falę mrozów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie tam sypie w najlepsze. Śniegu z podwórka już tyle wywiozłem, że do maja będzie leżał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to chyba powoli czas na koniec zimy :-\ u mnie dzisiaj -13*C dwie poprzednie noce -8

problem w tym że w dzień śnieg ginie w oczach bo słońce ładnie przygrzewa a nocami mrozi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna słońce odkrywać uprawy a jeszcze dwie noce zapowiadają mrozy poniżej -13, miejmy nadzieje że to juz ostatnie podrygi zimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zima wrociła na dobre od wczoraj wieje pada snieg w dzien -5 w nocy zapowiadaja -13. sniegu w najlepsze pokrywa na poziomie 80 cm. mam dosyc zimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cholera dziś rano -12*C przy oknie a śniegu prawie niema byłem na polu rzepak ma minimalne przyrosty liści

ale w łodygę na szczęście jeszcze nie zdążył pójść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh, komentarz z facebooka,

"snieg sniegiem, ale dlaczego raptem nikt nie umie jezdzic? mozgi pozasypywalo chyba jednoczesnie ;("

3dni wiatr piźddził, i to ostro, od wczoraj śnieg jak u biedronia :) , w pole jeszcze w tym roku nikt nie wyjechał, i w tym miesiącu nie wyjedzie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie juz 2 tyg rosnie a zima wrocila z jakas taka niesmialoscia za to bociany wczoraj musialy miec dziwne miny jak snieg zobaczyly- nie ma tego wiele ale i tak beda mialy problemy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No @jacus coś się ośmieliła ostatnimi dniami >:( mówiąc całkiem poważnie to słyszałem od dziadka że ostatnio w 1970 tak było żeby po połowie marca takie zaspy były :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No teraz to dało czadu. Nakładło ze 30-40 cm, 2 tygodnie będzie to topniało. Pszenica na niezmarzniętej ziemi się udusi i po ptakach. Poza tym kończy się termin siewu łubinu. Chyba soja w tym roku tylko o ile nie będzie padał śnieg w maju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ze mnie się śmieli że gryka :lol: ;D

a poważnie codziennie jest na plusie górki już się odkryły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No @jacus coś się ośmieliła ostatnimi dniami >:( mówiąc całkiem poważnie to słyszałem od dziadka że ostatnio w 1970 tak było żeby po połowie marca takie zaspy były :o

 

Nawet nie piszcie takich rzeczy, teraz już chyba tylko lepiej będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

noto się napadało prawie 1mm przedwczoraj >:(

jest bardzo sucho najbardziej widać to w pszenicy na mozaikach

rzepak też mocno odczuwa brak wody jedynie jęczmień ozimy jakoś sobie radzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a u mnie popadało w zeszłym tygodniu, rzepaki odrzyły, dwa tyg temu byłem w kołobrzegu i była olbrzymia różniaca, a to tylko 90 km :).

ja na sobotę poproszę deszcz, najlepiej aby jeszcze pogrzmiało, jak piorun pierdyknie to i trawa szybko bdzie. ogólnie, nie jest źle, ale kuku w regionie jeszcze nie zasiana ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się