Koksilato

Stan ozimin

1,683 posts in this topic

Kiepski wygląd pszenic i ogólnie zbóż tych co były zielone to w dużej mierze wina pogody,

za zimno by rosnąć za ciepło by przerwać wegetacje,

 

Ale z drugiej strony lepszej pogody chyba nie można było sobie wymarzyć,

rzepaki które zmarzły powypadały, zgniły już ostatecznie dogorywają, zboża podobnie,

przy założeniu później wiosny i jak by zima puściła końcem marca dopiero były by wątpliwości,

czy przezimowała czy nie a tu czas siać a tak wszystko an spokojnie można zaplanować i chłodnym okiem ocenić

Share this post


Link to post
Share on other sites

W 2013 zima wróciła 10 marca po wysiewie nawozów-więc nigdy nic nie wiadomo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz już nieco więcej widać na polu gołym okiem. W piątek liczyliśmy obsadę i na tym największym, aczkolwiek najgorszym rzepaku wychodziło nam od 8 do 15 roslin/m^2. Zostały tylko te naprawdę z potężną szyjką.I co do tego mam dylemat. Na reszcie było powyżej 15

jak byś u mnie liczył, mam identyczną sytuację, niestety są place po parę arów gdzie goło ale niewiele tego i po brzegach głównie, ciekawe co na to PZU

 

Tymczasem pszenica robi się ruda... A pszenżyta nadal nie widziałem, od listopada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rzepak marathon i pszenica julius, placowo rzepak miejscami wypadł całkowicie

 

Ciekawe jak taki rzepak pójdzie w pędy boczne jak będzie wyglądał przed zbiorem zakładając że nie będzie miał konkurencji

 

duoraps3gsju.jpg

 

julius9ssgi.jpg

 

marathonw4s21.jpg

 

A tutaj rzepak zagłodzony w obsadzie "dywanowej", jak widać toprex i caryx przereklamowane :lol:

 

toprexg9sx7.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pszenica wygląda całkiem całkiem :) RZADKA jest ;)

 

A rzepak z daleka kiepsko ale to zdjęcie przybliżone już ok

Dlaczego wygląda jakby nie miał głównego pędu ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój siany terminowo niestety już poległ na polu chwały w 100% został tylko ten który sam się wysiał i wyrósł po podorywce,pytanie tylko czy taki rzepak da sobie rade i nie uschnie zbyt wcześnie? zastawiał ktoś takie plantacje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pstryknij jakieś fotki temu rzepakowi z samosiewów

Jestem ciekaw jak to wygląda bo ostatnio widziałem taki

Nawet jesienią facet próbował go jakoś prowadzić

Teraz jest kompletnie zgniły

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój siany terminowo niestety już poległ na polu chwały w 100% został tylko ten który sam się wysiał i wyrósł po podorywce,pytanie tylko czy taki rzepak da sobie rade i nie uschnie zbyt wcześnie? zastawiał ktoś takie plantacje?

 

Ja kiedyś zostawiłem ten co się osypał i największa bolączką była zbyt wysoka obsada ,myślę ze jeśli masz dobrą obsadę to możesz zaryzykować i zostawić

 

Jeszcze taka dygresja do poprzednich wymrozen pszenicy ozimej kwalifikat padł całkowicie a mój klon 3,4 letni coś tam dychał czyli w pewnym sensie nabrał odporności

 

Fajnie by było gdyby kolega wstawił zdjęcie obrazujące rzepak na polu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie @Daymon dodaj jakieś foty wyglądu takiej uprawy

 

Maciej myślisz że rośliny w kolejnych pokoleniach uodporniają się ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co powiesz na chwasty przecież uodparniają się od sor .Sadze ze te zagraniczne odmiany w pewnym stopniu aklimatyzują się do Polskich warunków .

Share this post


Link to post
Share on other sites

babf5839c01475damed.jpgb5d333bea14ec9d3med.jpg

00d66f8c43969f0fmed.jpg308147767ffb96b7med.jpg

4598528ac993c378med.jpgc8c976d3dc7d60b3med.jpg

aec6ea47f7ac2062med.jpg

Tak to wygłąda z daleka kiepsko z bliska moim zdaniem nie tak zle. na ostatnim zdjęciu widać że część już zgniła więc obsada się zmniejszyła. zostały tylko najsilniejsze a calą drobnice szlak strzelił na jesieni po mieszance metazanexu z nawigatorem. Oczywiście stosowany był jesienią również toprex (taki experyment) aA co wy sądzicie? Siany terminowo już prawie zaorany,przeszkodził deszcz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wygląda tak samo jak większość rzepaków

Tu z decyzją o orce trzeba zaczekać ja bym walnął 100N

 

Ale to jest rzepak z planowego siewu ???

Ja bym chętnie zobaczył te samosiewy

Czy może jednak ten eksperyment juz jesienią

Planowałeś zostawić i dlatego poszły koszty ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jarki to są właśnie zdjęcia tych samosiewów jak nie bedzie padać to planuje wysiać na niego 400kg saletrosanu

Tak już jesienią postanowiłem zobaczyć co z tego będzie dlatego poszła cał ochrona łącznie ze środkami owadobójczymi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie kombinuj wal azot minimum 100/ha

 

@ikcomas

Moim zdaniem te zdjęcia pokazują że część jest ok jak na te warunki

Share this post


Link to post
Share on other sites

On nie jest taki zły ,tylko obsada cienka ,sam ma przesiany 5 ha -9 września podobny do twojego i nie wiem co zrobić ,bo obsada słaba ,no i mały ,żałuje że przesiałem bo zostawiłem kontrole z ,obsada 9-13 szt na metr,ale jakie rośliny giganty

Ostatnie zdjecie najgorszy ,no i dzik sobie zrobił spacerek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślicie, że nie wszystko stracone?

Są też gorsze (zdjęcie usunięte) mało tego ale placowo

No jest jeszcze taki co nie ma nic, wszystko zgniło - może spróbuję jarego

a ten spacerek to odyniec zrobił http://forum.farmer....e/335-dsc01167/ jaki kulturalny ścieżką zasuwał i sarna też tą samą ścieżką

Edited by ikcomas
usunięto link do galerii

Share this post


Link to post
Share on other sites

To u Was sarny czy może odyńce EB piją ;D

Zależy jakie masz te gołe place bo czasami warto zostawić

Musisz się liczyć że jak jest goło to chwasty te miejsca ZAGOSPODARUJĄ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now