966 postów w tym temacie

tylko w zakładach nikt nie myśli a później płaczą i by chcieli dotacje bo kryzys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O zgrozo, saletra po 1340 (miesiąc temu)! Dalej na cenniku nie patrzyłem, trochę mi zabrakło i musiałem dokupić  :-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurcze od wczoraj podwyżki w Policach a ja myślałem że nawozy stanieją  >:o >:o

podobno potas drożeje

polifoska m  z 1560 na 1595  :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej niestety cena nawozów ponownie będzie wzrastać.

W wypadku potasu rośnie nam obok wręcz monopolista, który będzie dyktował ceny  >:o i raczej nie będzie ich obniżał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O droga żywność to szybko  robią burdę a o to ze nawozy drogie to cicho naprawdę przesadzają z tymi nawozami żeby w ciągu roku jeszcze nie całego nawozy poszły az tak w górę  na jesieni kupowałem mocznik cos ok. 800, 900 zl za tonę a teraz ponad 1500  :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mocznik 1500

saletra 1300

polifoska 6 1800

sol potasowa 1540

superfosfatu brak(jakie sa u was jego ceny?)

ceny brutto

Ogolnie  handlarze nie maja wiele asortymentu boja sie brac wrazie obnizek.A co nie ktorzy nie maja nic czekaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ceny trójskładnikowych znowu z górnej półki i cały czas lekko w górę...masakra  >:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wątpię czy potanieją. Ale nie zdziwiłbym się gdyby niedługo pojawiły się przydziały albo pozwolenia na nawozy azotowe w związku z zamachami w Norwegii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem trochę fosforanu po 2180 i soli potasowej po 1590zł. Drogo ale mam nadzieję, że cena zbóż będzie niezła jeśli pogoda w ogóle pozwoli zebrać.

Superfosfat jakoś tanio, nie pamiętam w tej chwili ale coś koło 800zł. Może to pomyłka ale nie pytałem, jakoś nie mam do niego przekonania.

Saletra po 1340zł i tendencje w dół azotowych a wieloskładniki w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

superfosfat prosty {ten 18-19%} to najlepszy nawóz fosforowy bo ma w składzie balast-wapń i inne pierwiastki ,

tylko ma jeden mankament małą koncentracje fosforu i w związku z tym jest drogi w transporcie i rozsiewie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie z tego co wyczytalem to kizeryt granulowany mozna laczyc - mieszac z saletra, mocznikiem? Zapytnie na wiosne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wysiewacie nawozy na ściernisko i mieszacie z glebą, przed orką siewną, czy po orce przed siewem? Jakieś spostrzeżenia, doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od zawsze wysiewam na orkę trochę to uciążliwe

po rżysku fajnie się jeździ w ścieżkach

ale tak wożę wapno i obornik{woziłem}  :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma sol potasowa i superfosfat wzbogacony (wszystko granulowane). Czym uzupelnic azot (pod jeczmien)?

Mocznikiem? Czytalem tez w ksiazce  :o ze dobry sbosob to dolistnie mocznik. Niektorzy twierdza ze, sie nie miesza superf i mocznika (na pewno pylistych). Ja chcialbym wymieszac wszystko, oczywiscie przed samym siewem.

A Wy mieszacie czy stosujecie wieloskladnikowe typu polifoska itp. Ktos tez pisal ze np superfosfat wzbog nic taniej nie wyniesie niz np polifoska bo ma gorsza przyswajalnosc. Jakie jest wasze zdanie warto mieszac czy nie?

Polifoska 6 1870

Sol okolo 1600

Superfosfat tez okolo 1600.

Pozdrawiam czekam na opinie  :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaki to superfosfat ten 40% ?

co do mieszania problemy będą z solą i saletra

kiedyś dawno miałem taką szkolną tabelę co można mieszać

 

jak sypałem fosforan+sól to problemu zero więc mocznik powinien być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się