966 postów w tym temacie

Kupowaliście wieloskładniki w czerwcu ???

Teraz azotowa spora obniżka tylko problemy z towarem podobno na zachód idzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PK poszło ale w górę

Też brałem w czerwcu ruski 8-20-30 i sól+40 osłabiona

Teraz azotowe są o około TRZY stówki w dół tylko jak mówię braki

Po niedzieli mają przywieźć saletra anwilowska od 780 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

słyszeliście o o takim nawozie NPK 7 20 30 nie znam nazwy taki mi zaproponowali zamiast polifoski 6 podobno to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie Nasz rodzimy tylko import, czy gorszy jakościowo? Któż to wie, podbno Rosjanie lepsze zloza maja nawet. Kiedys też kupowałem, teraz osobno P i K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Agrochest rozprowadza polifoskę z krzemem 6 12 35 10s+1si wydaje mi się że w dobrej cenie o ile ten krzem to nie dodatek piasku :) . Na stronie polic nic nie mogę znaleźć o tym nawozie . Ktoś - coś jakieś info ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@mieto35

Jak wcześniej pisaliśmy moim zdaniem ruskie PK jest nawet lepsze od naszego

Dodatkowo cena też niższa i nie interesuje mnie PATRIOTYZM

Jak zboże czy rzepak sprowadzają to jest to w naszym interesie ?

Zresztą nasze zakłady chemiczne na zachód sprzedają taniej niż nam

 

@witch5

Słyszałem coś tam że krzem ma pomocne właściwości podczas suszy

O to Ci chodzi czy może masz jeszcze inną wiedzę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O właściwościach krzemu trochę poczytałem i trochę praktykowałem z si z intermagu zanim go nie okroili ze składu , przechrzcili i podnieśli cenę oczywiście . Chodziło mi raczej o ten typ polifoski czy ktoś stosował , spotkał się z ofertą lub opinią . Nie chciałbym się władować na jakąś minę jak ta lewa polifoska z ubiegłego sezonu o której było głośno . Co do ruskich NPKów to stosowałem z Phosagro ultra8 i sobie chwalę . Zarówno jak chodzi o granulację jak i efekty w polu oraz cenę . Nie dajmy się zwariować z tym patriotyzmem wobec naszych producentów . Gdzie on był kiedy parę lat temu nasze nawozy przychodziły taniej z niemiec niż u nas w fabryce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też brałem kiedyś ta ultra8 z chemirolu i było ok. Ostatnio Korn Kali przyjechał do mnie bez daty ważności z Chemirolu, akurat nie było mnie w domu, szwagier odbierał, bo bym nie odebrał

 

O właściwościach krzemu trochę poczytałem i trochę praktykowałem z si z intermagu zanim go nie okroili ze składu , przechrzcili i podnieśli cenę oczywiście

Możesz coś szerzej o Twoich doswiadczeniach z krzemem, bo też brałem z intermagu w tym roku, na jeczmien jary, 3 razy kropilem, jedną sciezke zostawilem bez oprysku do kontroli i roznicy nie zauwazylem. Koleś z Intermagu miał poznac jaka to sciezka bez oprysku,ale tez nie dał rady. Przereklamowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki

 

No właśnie cena jest interesująca , a o patriotyzmie to nie ma co mówić, na każdym kroku patrzą jak nas oskubać. A tak przy okazji wiem że trochę nie w temacie to co dajecie pod rzepak samo PK a azot osobno jak osobno to w jakiej formie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przereklamowany ? -raczej przekombinowany . Kiedyś był pod nazwą Silwed w większym stężeniu i przystępnej cenie na ha . Stosowałem w cebuli nienawadnianej . Dobrze znosiła suszę -tylko okresową oczywiście- była zdrowsza i nie było mowy o wciornastku czy zasychaniu końcówek . W pszenicy przy dawce na flagę poprawiał wigor rośliny i skrzypionka nie atakowała i można było jednym zabiegiem ogarnąć tylko mszycę w kłosie . Odkąd przerobili to na Optysil zmieniła się chyba formulacja , skład procentowy ,cena wzrosła efekty niestety wręcz przeciwnie i dałem sobie z tym spokój .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A słyszał ktoś z was może o nawozie Flormex? Ostatnio znajomy zachwalał i zastanawiam się nad zakupem. Ponoć wapno skutecznie odkwasza glebę i uzupełnia braki magnezu. Nie jestem specjalistką w tym temacie, tak naprawdę dopiero raczkuję i nie wiem, jaki nawóz wybrać. Flormex wydaje się w porządku, ale dobrze by było jakby ktoś z was mógł coś doradzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.bartergaz...eloskladnikowe/

https://phosagro.com...nye_udobreniya/

 

Kupiłem ruski NPK 8:20:30 i rozpuszczalności fosforu w wodzie 19%

Dokładnie taki tylko z innej hurtowni http://www.padcor.pl/npk.html#n

W ubiegłym roku miałem 8:19:29 rozpuszczalności w wodzie pisało 18%

Nawóz sporo tańszy od polskiej ósemki i okazuje się że lepszy

 

Damian sieję też"wzbogacony" 40 % tam jest podobnie z fosforem i siarką

Wychodzę z założenia że skoro mam zawartość 20-25 mg fosforu to kiedyś się rozłoży

 

Nakreślcie jak to się ma z tym obojętnym cytrynianem amonu

 

Co do nawozów typu NPK. Ultra 8 wprowadzany obecnie na rynek przez PHOSAGRO jest rzeczywiście produkcji rosyjskiej, gdzie fosfor pochodzi z apatytów- cechują się znakomitą rozpuszczalnością. Jedne z najlepszych fosforów na rynku obecnie do kupienia. Wszystkie produkty z fosforem z phosagro sąwarte swojej ceny. Ktoś wspominał o NPK 7-19-29 ten też jest dobry jednak produkowany jest na Litwie i Białorusi, cechuje go nieco gorsza jakość fosforu jednak też jest ok. No i teraz nasze rodzime NPK-tragedia w ostatnich latach. Złoże fosforu z Senegalu a tak naprawdę z całego rynku afrykańskiego (trochę jest to towar lipny). Kiedyś nasze nawozy wieloskładnikowe były wzorem do naśladowania! Nie możemy zapominać, że są nawozy yara też bardzo dobre, jednak one są w innej półce cenowej.

Jeżeli chodzi o potas to w każdym nawozie jest taki sam, nie istnieje potas nierozpuszczalny. W Korn-Kali fajnie bo mamy jeszcze magnez i siarkę rozpuszczalną w wodzie w 100% no i sód też rozpuszczalny, którym to bardziej bym się interesował jako dodatek niż krzem... O ile już miałbym sobie głowę tym zawracać. Korn-Kali tak naprawdę coraz silniej wypiera sól potasową ponieważ nawożenie magnezem i siarką to już praktycznie nieodłączny element w gospodarstwach. Często warto się zastanowić dlaczego zmienianie producentów NPK nie przynosi efektów? Może brak magnezu?? Ale rozpuszczalnego w wodzie( dostępnego dla roślin) a nie takiego z dolomitu (rozpuszczalność dolomitu 0,01g/litr wody, ile spadnie na hektarze w roku to sami wiecie, obliczcie ile się tego rozpuści - wapnowanie dobrymi wapnami kredowymi!!!) Na rynku jest spore zamieszanie cenowe i dobrze - wyjdzie na korzyść rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@radeknwk

Masz sporo wiedzy na temat nawozów

Dzięki za informacje bo potwierdziłeś że nie dość że GA nas kantuje na cenie

Jeszcze sprzedaje towar gorszej jakości

 

Jeśli możesz to rozwiń temat rozpuszczalności tego ruskiego fosforanu z apatytu

Interesuje mnie jeszcze rozpuszczalności w cytrynianie amonu tak po chłopsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem AMOFOSKĘ 5-10-25 z ogromną ilością boru,czy to oznacza,że tylko sąsiad będzie widział ten nawóz na polu-roślinki rzepaku już go nie odczują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawozy fosforowe mając deklarację na etykiecie: zawartość całkowita, rozpuszczalny w wodzie i rozpuszczalny w cytrynianie amonu.. łatwo się pogubić. Zawartość całkowita wskazuje wartość składnika ogółem: zarówno nierozpuszczalnych form, rozpuszczalnych w wodzie i tych w cytrynianie. Dalej idąc rozpuszczalny w cytrynianie i na końcu najmniejsza wartość rozpuszczalny w wodzie. Rozpuszczalny w wodzie to ten najbardziej pożądany ponieważ rośliny pobierają z gleby składniki w postaci roztworu wodnego. Rozpuszczalność w cytrynianie jest ok ponieważ jest to słaby kwas w glebie występujący także skłądnik z tej puli będzie dostępny ale później niż te rozpuszczalne w wodzie. Wiadomo fosforem nikt nie nawozi w 100 % pod daną roślinę bo to niemożliwe, także rozpuszczalność w cytrynianie jest dobra. Nawożąc fosforem przed orką pewnie uzyskamy znaczną cześć tej puli w roku wegetacyjnym (nawóz będzie wymieszany na 25 cm, więcej wody, więcej kwasów glebowych, więcej korzeni).

Co do tych rosyjskich ULTRA to składnik fosforowy jest tam mielony bardzo bardzo drobno a później poddawany ekstrakcji z amoniakiem dodają potas i jest NPK. Nawozy najwyższej klasy zarówno skład jak i granulacja. Mam nadzieję że jakość nie spadnie i cena nie wzrośnie, chociaż gdyby były nawet 100 zł droższe od naszych NPK to i tak nie miałbym problemów z podjęciem decyzji. Wszystko do czasów chłodnej kalkulacji na rzecz składników w nawozach pojedynczych.

W amofosce fosfor jest słabo rozpuszczalny, jeżeli możesz to wywal zdecydowanie pod pług! Tylko tak przyśpieszysz rozkład i możliwe że rzepak swoim systemem korzeniowym trochę pociągnie fosforu z głębszych warstw i delikatnie ruszy amofoskę. Potas i azot w tym nawozie jest ok, bez obaw.

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo stosuję też lubofosów(-fosek)z Lubonia.Spotkałem się z opinią,że składniki prócz dolomitu są w nich zupełnie niedostępne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Jak byś porównał produkty PhosAgro do Yara

Oczywiście pod względem jakości nie ceny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się