dominik_szydlo

Nawozy i ceny

598 posts in this topic

Ja bym jej dał tej ruskiej ultra 8

Od trzech lat cały NPK+Mg S pod groch sypię jesienią

Moje klasy bonitacyjne 3b-4b

Jeszcze zależy po czym ta pszenica rośnie

Otóż to, po rzepaku składniki wrócą. Badanie zrobione w złym momencie, po żniwach pole jest wyczerpane, Ph fajne więc pobieranie makro jest wysokie. A pod ten jęczmień słoma cięta? Jeśli tak to też zbytnio bym się nie przejmował nawożeniem

@forumowicze-nawożenie PK jesienne to w jakich nawozach polecacie,bo jak się naczytałem to "lubonia"12-20 mnie się odechciało-dawno temu superfosfat gdańsk+sól stosowalem

Jeśli upierasz się bez azotu na jesień

Proponuję superfosfat prosty (jak masz dojście) i sól

Ja pod groch też bez N i kupiłem superfosfat "zubożony"tak go należy nazywać

Jak dasz ten 19â„… to chociaż balastu masz sporo w gratisie

Tylko u nas handlowcy nie chcą tym obracać

@jarki-jak pisałem przy temacie siary to PK pod buraki potrzebuje pod orkę-sprawdzę w Lech-pol Dziewierzewo

Ze starymi zaprzyjaźnionymi sąsiadami to ja mogę kawę albo flaszkę wypić

Ci młodzi następcy myślą inaczej z nimi to tylko problemy

Ja potrzebuję to to tylko pod groch i trzeba by z małym gospodarstwem się dogadać dziś to już jest nie możliwe

Zresztą przez lata mam dobre ścieżki wydeptane w hurtowniach

Duże gospodarstwa wspólników nie szukają bo sami biorą na samochody

Gdzie ja wspólnika bym znalazł-jak wszyscy tylko czekają na moją plajtę!Podepczę KURKĘ :)

Szukałam info odnośnie konkretnego nawozu, to na jakimś forum dostałam jedynie odpowiedź, że bez nawozu też urośnie. :D A konkretnie chodziło o nawóz pod truskawki. Trochę mnie dziwią tego typu stwierdzenia, bo nigdy mi się nie zdarzyło spotkać, by plony bez nawożenia były tak ładne, jak te z nawozem. Chyba, że winę można zrzucić na glebę. Trafiliśmy akurat na firmę ....... i okazało się, że są cennym źródłem informacji, co, jak, z czym i do czego.

Edited by jarki
Reklama

Swego czasu z tej twojej firmy A... kupowałem siarczan magnezu

Był nawet dobry więc jeśli chcesz to doradzaj rolnikom jak stosować

A z czasem pozwolimy ci wymienić nazwę firmy

Reklamy idą do ŚMIETNIKA taki mamy zwyczaj

Jak już o moczniku mowa:) Chyba najważniejsze w stosowaniu jest tak dobrać termin by przyszedł deszcz i wpłukał to w glebę. Co dobrego byśmy nie zrobili to zastosowanie mocznika na glebę i nie wymiesznie go to strata minimalnie rzędu 20% w powietrze. Ale nie martwcie się - tak jest prawie z każdym nawozem azotowym, niestety...

W niezależnych badaniach niestety nie wykazuje się istotnych różnic w mocznikach z inhibitorem ureazy czy bez. Dodatkowo w broszurce Agrii tempo hydrolizy a następnie nitryfikacji mocznika jest bardzo bardzo bardzo szybkie :D Z moich skromnych informacji wynika że forma azotanowa jest dostępna dopiero po 10 dniach od zastosowania przy założeniu że jest woda. Ichniejszy mocznik działa wcześniej, może jest inny?;)

Radek ja nie rozumiem rolników zachwyconych tą firmą

Oni zawsze wszystko mają inne-lepsze

Moim zdaniem lepsze to mają CENY

Ostatniej jesieni sam tego zasnąłem (pszenica)

Zmieniałeś coś w nawożeniu ostatnio ?

Jakieś nowe wieści-trendy ?

A nie dostanę bana za pisanie w temacie siarka o innych sprawach? :D

Z nowości to np mocznik poszedł w górę o prawie 300 zł i nawet cięzko znaleźć w rynku... Uważam, że na polach wygląda bardzo przywoicie, na chwilę obecną ciężko na siłę wymyślić co by tu zrobić, no chyba że któs wkroczy z aminokwasami bo one działają wszędzie i zawsze:D

Pod kukurydzę i buraki ostatni moment żeby rzucić NPK, ze względu na azot dla tych co mają OSN. Pod te rośliny osobiście wybieram monoskładnik i pod buraki fosforan już poszedł a Korn-Kali wysypię po świętach. Pod kukurydzę fosforan w podsiewacz i Korn też po świętach ale przed nowym rokiem chyba że będzie dużo śniegu.

Dobra informacja firma Phosagro wprowadzi na rynek więcej produktów niż do tej pory, poszerzą asortyment o nawozy wiosenne być może już w przyszłym roku :)

A co powiecie na taką strukturę upraw: burak cukrowy, groch, rzepak oz, pszenica, kukurydza na ziarno. Gosp podzielić na 5 równych pól i jazda po kolei?? Pług tylko po kuku na ziarno

No to z czarodziejskiego mocznika mnie wyleczyłeś . Z punktu widzenia płodozmianu taka pięciopolówka była by ok . W praktyce wygląda to inaczej . Już dziś 80% okolicy deklaruje buraki w przyszłym roku po tegorocznej klęsce cebulowej , rzepak jak to rzepak , a pasjonatów bo tak chyba można ich nazywać siejących groch to policzę na palcach jednej ręki a pszenica po czym się tylko da . Co do aminokwasów pochodzenie roślinne , zwierzęce , prawo - lewo skrętne ? Osobiście wybieram pochodzenia roślinnego , lewoskrętne - słusznie ?

@Radziu-sprawdź następstwo działania herbicydów w burakach na groch-mnie kiedyś w mięszance peluszka tylko kwitła bez zawiązania łuszczyn,co ciekawe na poprzeczy jęczmień->mięszanka była OK

Najwieksze wątpliwości mam co do grochu. Pozostałe rosliny znam dobrze i potrafię uprawiać. Bardziej chciałbym go mieć żeby podkręcić pozostałe rośliny, a na grochu zarobić parę złotych na hektarze. Chodzi o szerokie spojrzenie na rachunek ekonomiczny w długiej perspektywie ;) ma to ktoś policzone?

A aminokwasy to ja stosuje w prostej postaci składników pokarmowych

@radoslaff

Jak są dobre warunki to forma azotanowa zadziała wcześniej niż po 10 dniach, nieraz po 5 dniach już widać dzialanie