pasio

Fungicydy

1,998 posts in this topic

Jakieś dalsze konsekwencje po unixowaniu ?

Znaczy działo się coś dziwnego jeszcze czy wszystkie OK 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikt się nie wypowiedział ja też już większych problemów nie miałem 

Mimo to postanowiłem zadzwonić do znajomego syngentowca w tej sprawie 

Jakoś zdziwiony nie był wiedzą o problemie ale specjalnie pomysłów nie mają 

Sypać powoli jako pierwszy nie zostawiać w zbiorniku to właściwie tyle 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@lokizom jak z opryskiwaczem , wyjaśniło już się,za tydzień będzie przekwitnięty, najgorsze ze nie chce padać

Edited by miwigos

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, maslak88 napisał:

Panowie, a co myślicie o preparacie Daxur na T2?

Zerknij wyżej w lutym marcu coś tam o tym pisaliśmy ciekawy ten triazol 

@miwigos tak to prawda nawet zaszkodzi 

Edited by jarki

Share this post


Link to post
Share on other sites

O wysokich plonach możemy już zapomnieć 

Nasuwa mi się pomysł tańszej ochronę pszenicy 

Priaxor sobie odpuścić a dać azoksystrobinę + protiokonazol 

Może coś jeszcze dodać choć nie wiem czy warto 

Share this post


Link to post
Share on other sites

W rzepaku to masz racje , ale pszenica na dobrej ziemi może dać bardzo dobrze, jęśli popada w czerwcu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest tyle wypalisk że szok do tego reszta żółto 

Trzeba zaczekać z tydzień na decyzję 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U nas zaczynało miejscami siadać na gorszej ziemi, około 1% powierzchni, rok temu o tej prze gorzej wyglądała , co mi samemu wydaje sie dziwne, rzepak to będzie porażka , niby tylko do -2 było , na termometrze koło zera, ale za długo pewnie, miodu z uli wcale nie wybieraja tak mało go jest

Edited by miwigos

Share this post


Link to post
Share on other sites

We wtorek po deszczu , pojedyncze żdżbła pęka pochwa i wychodzi kłos, był już gwałt ,pond miesiąc od T2, a za dwa tyg. pewnie  T3, jak wyrzuci pylniki

Share this post


Link to post
Share on other sites

To u  mnie jeszcze nieco przed flagowym 

Ale długi czas po T1 mnie martwi 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrymi środkami wystarczy dwie godziny 

Moja pszenica zatrzymała się w rozwoju na dobre dwa tygodnie 

Zwłaszcza ta w dołkach gdzie była jeszcze dość ładna 

Share this post


Link to post
Share on other sites

T2 już prawie zakończone. 

Ale o co w tym roku chodzi? Widziałem ze 3 u sąsiadów pola na których pszenicę wykłoszone. Pozostałe mają liść flagowy, nawet takie siane we wrześniu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten zimny maj i zastosowanie wysokich dawek regulatorów wzrostu spowodowały opóźnienie w rozwoju. To oczywiście moja opinia na podstawie tego co zaobserwowałem w moim regionie. Kto podał wysokie dawki to ma trochę zboza w tyle w fazach rozwojowych względem tych którzy nie podali albo podali nizsze

Edited by lokizom

Share this post


Link to post
Share on other sites

@lokizom nie do konca masz racje.

Wczoraj bylem u znajomego, chcial zebym mu opryskal pszenice ozima od.... zielska...

Zero azotu, siane we wrzesniu po rzepaku (odebral dzierzawe:), zero jakiegogkowiek oprysku

Przeslismy po plach, zielska duzo nie ma, przytulia sie pokazuje klosy pszeenzyta i zyta wykloszone kwitna, ale pszenica, jeszcze ma faze flagi.... zero widoku klosa

pojdzie delikatna dawka fluroksypyru i granstaru moze nie pouszkadza.

Wiec to najprawodpodobniej odmianowe cechy pszenic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też tak myślałem, że albo odmiany, albo coś ze skracaniem. Bardziej bym jednak obstawiał różnice odmianowe. 

Na okolicznych glebach i przy takiej ilości opadów jak tej wiosny, antywylegacz nie działa, aż tak bardzo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Są cechy odmianowe ale większość odmian nie odbiega aż tak bardzo od siebie żeby była różnica np. tygodnia. 

Jak zero azotu albo za mało to oczywiste że przeskakuje taka plantacje szybciej w fazach. Jaki sens ma takie ,,gospodarzenie" ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now