Posted April 27, 2025 · Report post Podobno Queen tak długo trzyma że metkonazol czy protiokonazol nic nie wniesie Share this post Link to post Share on other sites
Posted April 27, 2025 · Report post Wierzysz w takie cuda Share this post Link to post Share on other sites
Posted April 27, 2025 · Report post Pryskales Queen?? Share this post Link to post Share on other sites
Posted April 29, 2025 · Report post Jakieś dalsze konsekwencje po unixowaniu ? Znaczy działo się coś dziwnego jeszcze czy wszystkie OK Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 2, 2025 · Report post Nikt się nie wypowiedział ja też już większych problemów nie miałem Mimo to postanowiłem zadzwonić do znajomego syngentowca w tej sprawie Jakoś zdziwiony nie był wiedzą o problemie ale specjalnie pomysłów nie mają Sypać powoli jako pierwszy nie zostawiać w zbiorniku to właściwie tyle Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 3, 2025 (edited) · Report post @lokizom jak z opryskiwaczem , wyjaśniło już się,za tydzień będzie przekwitnięty, najgorsze ze nie chce padać Edited May 3, 2025 by miwigos Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 13, 2025 · Report post Teraz jeśli się trochę ociepli będzie biegunka z T2 Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 13, 2025 · Report post Panowie, a co myślicie o preparacie Daxur na T2? Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 13, 2025 · Report post Jak nie popada to T2 psu na bude zda się Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 13, 2025 (edited) · Report post 5 godzin temu, maslak88 napisał: Panowie, a co myślicie o preparacie Daxur na T2? Zerknij wyżej w lutym marcu coś tam o tym pisaliśmy ciekawy ten triazol @miwigos tak to prawda nawet zaszkodzi Edited May 13, 2025 by jarki Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 19, 2025 · Report post O wysokich plonach możemy już zapomnieć Nasuwa mi się pomysł tańszej ochronę pszenicy Priaxor sobie odpuścić a dać azoksystrobinę + protiokonazol Może coś jeszcze dodać choć nie wiem czy warto Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 19, 2025 · Report post W rzepaku to masz racje , ale pszenica na dobrej ziemi może dać bardzo dobrze, jęśli popada w czerwcu Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 19, 2025 · Report post Jest tyle wypalisk że szok do tego reszta żółto Trzeba zaczekać z tydzień na decyzję Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 20, 2025 (edited) · Report post U nas zaczynało miejscami siadać na gorszej ziemi, około 1% powierzchni, rok temu o tej prze gorzej wyglądała , co mi samemu wydaje sie dziwne, rzepak to będzie porażka , niby tylko do -2 było , na termometrze koło zera, ale za długo pewnie, miodu z uli wcale nie wybieraja tak mało go jest Edited May 20, 2025 by miwigos Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 22, 2025 · Report post Robiliście T2 jak daleko wegetacja z liściem flagowym? Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 22, 2025 · Report post We wtorek po deszczu , pojedyncze żdżbła pęka pochwa i wychodzi kłos, był już gwałt ,pond miesiąc od T2, a za dwa tyg. pewnie T3, jak wyrzuci pylniki Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 22, 2025 · Report post To u mnie jeszcze nieco przed flagowym Ale długi czas po T1 mnie martwi Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 22, 2025 · Report post Aż niemożliwe że nie masz flagowego Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 22, 2025 · Report post Na ile przed deszczem można zrobić zabieg np. takim Delaro Forte? 2 godziny wystarczą? Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 22, 2025 · Report post Dobrymi środkami wystarczy dwie godziny Moja pszenica zatrzymała się w rozwoju na dobre dwa tygodnie Zwłaszcza ta w dołkach gdzie była jeszcze dość ładna Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 28, 2025 · Report post T2 już prawie zakończone. Ale o co w tym roku chodzi? Widziałem ze 3 u sąsiadów pola na których pszenicę wykłoszone. Pozostałe mają liść flagowy, nawet takie siane we wrześniu. Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 28, 2025 (edited) · Report post Ten zimny maj i zastosowanie wysokich dawek regulatorów wzrostu spowodowały opóźnienie w rozwoju. To oczywiście moja opinia na podstawie tego co zaobserwowałem w moim regionie. Kto podał wysokie dawki to ma trochę zboza w tyle w fazach rozwojowych względem tych którzy nie podali albo podali nizsze Edited May 28, 2025 by lokizom Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 28, 2025 · Report post @lokizom nie do konca masz racje. Wczoraj bylem u znajomego, chcial zebym mu opryskal pszenice ozima od.... zielska... Zero azotu, siane we wrzesniu po rzepaku (odebral dzierzawe:), zero jakiegogkowiek oprysku Przeslismy po plach, zielska duzo nie ma, przytulia sie pokazuje klosy pszeenzyta i zyta wykloszone kwitna, ale pszenica, jeszcze ma faze flagi.... zero widoku klosa pojdzie delikatna dawka fluroksypyru i granstaru moze nie pouszkadza. Wiec to najprawodpodobniej odmianowe cechy pszenic Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 28, 2025 · Report post Też tak myślałem, że albo odmiany, albo coś ze skracaniem. Bardziej bym jednak obstawiał różnice odmianowe. Na okolicznych glebach i przy takiej ilości opadów jak tej wiosny, antywylegacz nie działa, aż tak bardzo. Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 28, 2025 · Report post Są cechy odmianowe ale większość odmian nie odbiega aż tak bardzo od siebie żeby była różnica np. tygodnia. Jak zero azotu albo za mało to oczywiste że przeskakuje taka plantacje szybciej w fazach. Jaki sens ma takie ,,gospodarzenie" ? Share this post Link to post Share on other sites