Posted May 11 · Report post Tutaj też nikt nic nie robi. Prof.Sawińska na YouTube twierdzi, że warto poczekać bo jest 2% porażenia.Zrobić takie T1/T2. Miał być T1protiokonazol i metrafenon...a będzie T2 protiokonazol i miedź systemiczna. Znajomy przyjarał czymś pszenicę. @miwigos jechałeś przez naszą wieś?u Karola L.-po lewej stronie drogi jest siano w pszenicy. Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 11 · Report post T1 to jak pisałem cyprodynil proquinazid protio. A na T2 to chyba po taniości tebu +azoksy. Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 11 · Report post Nie po drodze , mam lepsza droge do eski Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 13 · Report post Zmiana planów. Pójdzie Delaro na spóźnione T1 i przyspieszone T2, potem tylko tebu na kłos. Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 15 · Report post mam dylemat Pszenice a z 3 stron rzepak, Nadaja na wieczor opady i pozniej cos przez 3 dni do wtorku Jechac fungi w dzien czy czy czekac na wieczor do wtorku/srody Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 15 · Report post W dzień fungi zboża a jak nie będzie padać to w nocy fungi rzepak. Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 15 · Report post jednak chyba trzeba poczekac, co prawda w cieniu 18, ale na sloncu grzeje porzadnie Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 17 · Report post Pryskaliście Kierem coś? Teraz tak sobie wymyśliłem że może być u mnie w pszenicy na T2/T3 ale też się zastanawiam czy bobiku tym nie zrobić. Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 17 · Report post Prawie wszystkie uprawy do 2024. Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 18 · Report post Tam jest strobiluryna, ja bardzo uważam aby nie opóźniać bo już miałem zieloną słomę w żniwa. Jak popada a często pada w żniwa to wolno oddaje wodę bo żywe jeszcze jest. Trzeba łapać szybko jak dojrzeje bo potem gdy namoknie kłos długo musi stać, ludzie koszą a ja czekam. Ale skład spoko na T2/T3. Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 18 · Report post Zaczyna się wypogadzać i po południu chyba ruszę na pszenicę z Delaro Forte + siarczan magnezu. Waham się czy od razu skrócić ze 2-3 setki Moddus-a czy chwilę odczekać ale nie bardzo jest na co już czekać. Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 18 · Report post Mialo byc dzisiaj 19 stopni ale 12 nie przekroczylo jescze, ja dzisiaj odpuszczam Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 18 · Report post No gdzie, 17 jest. Ładnie obsycha właśnie. Jeszcze ze dwie godziny i lecę, jak myślicie dodać teraz Moddus? Jeden przejazd bym miał już mniej. Czy poczekać na słoneczny dzień bo na razie pochmurno ale ma być za trochę słonecznie. Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 22 (edited) · Report post Wszyscy już po T2/T3? Oprócz jednego pola pszenicy to objawów brak. Zastanawiam się,czy to warto jechać z budżetowym 125protio+125tebu(zamiast miedzi). Edited May 22 by Pałuczanin1981 Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 22 (edited) · Report post Ja na kłos będę robił tebu, Delaro Forte niedawno szło na T1/T2 Edited May 22 by ikcomas Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 22 · Report post Za tydzień pójdzie dopiero 2 tyg. po T1 Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 22 · Report post Jedno pole dziś T2 zrobione. Drugie po niedzieli. O tym samym dziś myślałem co @miwigos pisze żeby ze dwa tygodnie przerwy było między grzybówkami. Poszedł jednak w T2 Amistar Gold Max. To daje jeszcze opcję Tebu na T3. U mnie się prawie zrównały w fazach wzrostu obie pszenice tzn. ta siana na początku października i druga po 20. Obie mają liść flagowy, kłosów jeszcze nie widać. Dałem jeszcze 0,2 l Modusa do tej grzybówki zobaczymy co będzie. Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 22 (edited) · Report post Jak dajecie jeszcze Moddusa to raczej suszy nie ma u Was. Ja sobie odpuściłem całkowicie regulacje w zbożach w tym roku i nie żałuję oprocz co było błedem, który widziałem już podczas oprysku dałem 0,3l Moddusa na doklosie w jeczmieniu ozimym po tych 30 mm które spadły. Ale zrobiłem to na 1/2 areału tego jeczmienia. U mnie od T1 mijają 4 tygodnie i jestem za półmetkiem T2. Jutro dokończę T2 i pewnie skończę rzepak na płatka. Po niedzieli grzybowka w jeczmieniu jarym pójdzie. Jak dobrze zrozumiałem wypowiedź @miwigos to on zrobi T2 po minięciu 3 tygodni od T1 Edited May 22 by lokizom Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 23 (edited) · Report post Tak u niego by były 3 tygodnie między zabiegami. Coś mi się popierdzieliło, chyba od tych oprysków :) Edited May 23 by sapek2 Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 23 · Report post Co konkretnie walicie za fungicydy? W tym roku się nie przyda, ale może kolejny sezon będzie łaskawy. Pszenice każde,tj.siane:20.09,13.10 i 22.10 mają do 50 cm i nie rokują na więcej niż 3 tony. Nadto komosa ma z 5cm-dziś poprawka 30g Fundamentum. Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 23 · Report post W tym roku resztki pryskam. Na najlepsze jakieś bonusy z zeszłego roku co dostalem czyli Queen, Elatus Era. Na połowie arealu protio, azoksy, biksafen. Na najgorszych 30% tylko protio z azoksy Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 23 · Report post Żle zrozumiałeś T2 pójdzie pod koniec tyg. , jedno pole poszło T2 4 dni temu ale tam szybciej szło T1 bo pszenica po pszenicy Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 23 · Report post Mieliście do czynienia z metrafenonem?Niby substancja typowo na mączniak.Mój doradca zaleca żeby jeszcze to wychlapać na T2.Koszt to nie mały.(70pln/ha) Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 23 · Report post U mnie z reguły idzie na T1 fenpropidyna, metkonazol, propikonazol, na T2 jakaś strobiluryna np. Priaxor. W tym roku poszło Delaro Forte jako T1/T2, na T3 tebu. Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 23 · Report post Też ostatnie 2 lata było utartym szlakiem: -T1 protiokonazol,azoksystrobina,i na mączniak cyflufenamid. -T2/T3 Delaro Forte albo Soligor.Wcześniej Kier. -T3 metkonazol+tebu(ale to dawno.) W tym roku zmiany firmowych zaleceń.Przedstawiciel przywiózł Flexity i sam się takiego sezonu bez T1 nie spodziewał. Share this post Link to post Share on other sites