jarki

Nawożenie rzepaku

1765 postów w tym temacie

@jarki siew w idealnych warunkach, wschody 100 % po 4 dniach, zero uszkodzeń po zimie, wcale nie zgubił liści, nie budował rozety na nowo a fotosynteza przebiegała cały czas prawidłowo od połowy lutego, dostał 200N+ wiosną i jeszcze coś będzie dolistnie, niech sobie radzi

@R-w obstawiam 40 szt. na metrze

Edytowano przez ikcomas
dodano wiadomość do @R-w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Foty obiecanego rzepaczku (01.04), podaję wyniki z liczenia sztuk na metrze: 32, 38, 29, 44

Wiecej liczyć mi się nie chciało :) Uważam, że inaczej i tak by nie chciało wyjść. Wydaje się tylko że jest go dużo

 

 

 

large.20170401_190039.jpg.3644731165f077ed9f10e611ac736688.jpglarge.20170401_190326.jpg.c6d9c6178f7e23852b29f60f8b5ea2ac.jpglarge.20170401_185958.jpg.4de70f0da8a88ee3abd0dd454df6d81c.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do mojego to istny gąszcz, elegancki ale dzik to to nie jest ;)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje przemyślenia, robi tak jak mu pasuje i tak powinno być. Ja wiem co sprawdza się w warunkach mojego gospodarstwa :) Może i warto wybrać odmianę 120 % wzorca która pokrojem wygląda jak małe drzewko - takie odmiany przetrwały do tej pory każdą zimę? ;) Wiemy czego chcemy, inaczej rozliczamy swoje gospodarstwa inaczej uprawiamy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na pokrój drzewa tylko naucz mnie jak podać wystarczająco dużo boru jesienią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dolistnie tego nie załatwisz, bor nie przemieszcza się w dół rośliny. Chcąc zaopatrzyć odpowiednio rzepak wybieraj tylko nawozy doglebowe z borem i oczywiście to co robiłeś nalistnie swoją drogą. Jak się to kalkuluje?? Nie jesteś w stanie wykarmić takich stworów przez liść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@R-w a więc trafiłem z obsadą, pisałem wcześniej że WYDAJE się gęsty. Mój jest deko mocniejszy a obsada to ok. 35 i bije bardziej na boki (inny klimat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@R-w chcesz powiedzieć że nawożąc na dwa sposoby da się zaspokoić jesienne potrzeby rzepaku w bor 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam walkowalem ten temat ze względu na bardzo niska zasobnosc ale ile dostarczysz z nawozu, te 0,2% w nawozach to tyle co nic, bo przyswajalnosc ok.5%. Jedynie nawozy typu solubor przed siewem ale i tak chyba nie warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plonu z tego to to nie będzie, mój dostał zupę aminokwasów mikro Zn, Mn, Cu, Mo, B a z makro poszło N, S i Mg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi o ten z fotki, trochę przypomina mi mój z tamtego roku w najlepszym miejscu, nie wiem może celowo wrzuciłeś takie miejsce, bo ja takie z powodzeniem też znajdę u siebie, szczególnie na polach ryżowych. Jak tak jest na całym polu to cudów nie będzie. Śmietka go nie męczy przypadkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to da 3 tony to będzie sukces. Mój ten w zeszłym roku wymarzniety wyglądał później lepiej bo miał sporą szyjke i poszło w drzewo, a tutaj jakoś to wygląda ,,niechlujnie" za przeproszeniem @Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Abstrachując od przystępności boru w glebie z zastosowanych nawozów doglebowych. By uniknąć niedoborów trzeba by sprawić by bor w glebie znajdował się na poziomie luksusowym. Jak to zrobić, bardzo ciężko będzie tego dokonać. Bardziej mi chodzi o teoretyczne rozważanie.

Zresztą to chyba nieuniknione i na rzekakach występują przewężenia w korzeniu. Widziałem sporo różnych pól w różnych częściach Polski. Wszystkie mają ten sam problem-przewężenia tkanek. Tak już chyba musi być ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś siało się superfosfat borowany teraz nawozów z borem jak na lekarstwo a i boru w nich też tyle samo . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Połowa plantacji  boru i mikro nie widziała(do trutki na chowacze kurka nie kazała)- i robi się problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem jest po stronie delcapsu a raczej tych kapsułek, w opryskiwaczu robi się glut. Z tego co wiem to wystarczy najpierw dać kurkowy perytroid a póżniej mieszać nawozy. Odwrotnie niz normalnie ale zwykle skutkuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dawałem normalnie, najpierw nawozy, odżywki i bor, a potem delcaps i w opryskiwaczu nie było niespodzianek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się