jarki

Nawożenie rzepaku

1,164 posts in this topic

Jutro dostanie azotu i niech się dzieje bo jak nie to koniec z dziadostwem 

@jarki Byś się czasami posłuchał  forumowiczów to nie było by tyle problemów :P

Pierwszy azot 1 marca drugi i ostatni wczoraj łącznie prawie 200kgN/ha w RSM na wiosnę. Rzepak mocno ucierpiał przez mróz i dziki, ale rośnie. Zastanawiam się czy nie za wcześnie druga dawka N.

Tak to wygląda

Edited by ansu

Według mnie ostani dzwonek,ci co posiali wszystko do 10 marca ,maja mniej zmartwień

U mnie do końca marca jest odpowiedni termin, sam już też dałem na większości, żeby w poniedziałek trochę wmylo wgłąb profilu. 

@ansu no widac ze ma sporo do nadrobienia, mogłeś na pierwszą dawkę wrzucić saletre bo jednak mial sporo do nadrobienia

Zakończyłem nawożenie wczoraj @miwigos i nie mam zmartwień 

Ogólna dawka na mocne CZTERY tony jak będą warunki to 5+ naleci 

Oj się rozmarzyłem mało kto już wierzy w takie plony 

Edited by ikcomas

Ja wole pięć po 1500 niż trzy po 1900 

LOKIZOM ,może u ciebie popada u mnie pokropi

Edited by miwigos

No to jednak deszczu nie będzie, wysoce prawdopodobne że rzepak zdąży zakwitnąć praktycznie bez opadów od początku marca, obstawiam że gorsze jeszcze kwiecień lepsze może do pierwszy tydzien maja

To by było na tyle co do tych  kapitalnych rzepaków na wiosnę i mędrkowania że takich na wiosnę nie było, tylko brak dużego nasilenia twardzikowej i będą rekordy negatywne i masowa rezygnacja z uprawy w przyszłym sezonie

Zastanawiające jest jak on sobie poradzi z pobieraniem nawozów 

Powoli zacienia glebę parowanie będzie ograniczone 

Zimno narazie robi większą szkode niż brak wody. U mnie tam gdzie jest wilgoć ziemia zimna i rośliny stanęły w miejscu,na górkach pomimo braku opadów narazie bardzo dobrze daje sobie rade.

13 godzin temu, lokizom napisał:

U mnie jest wilgoć ale rzepak ma w większości do 10 cm tylko czyli jest zajebiscie do tylu

To u mnie przez tydzien z plozacego sie rzepaku po ziemi, wystrzelil do fazy widocznego zielonego paka...

13 godzin temu, jarki napisał:

Zastanawiające jest jak on sobie poradzi z pobieraniem nawozów 

Powoli zacienia glebę parowanie będzie ograniczone 

Ta sobie poradzi, ze strefe malych korzonkow rozbudowal w warstwie 10 cm, plus dlugi palowy z bardzo mala iloscia odnog...

od podania 1 dawki azotu spadlo lacznie max 30 l, druga dawka poszla tylko co przed sniegiem, kolo 15-20 marzec i po niej spadlo 5-7 l.

Wiec jak dalej ebdzie suszylo, to korzenie wlosnikowe beda poza zasiegiem wilgoci

Edited by jarki
Połączenie

46 minut temu, barkas napisał:

To u mnie przez tydzien z plozacego sie rzepaku po ziemi, wystrzelil do fazy widocznego zielonego paka...

No właśnie tutaj robotę po części zrobił Toprex ale bardziej pewnie to zimno. Bylo -6 w nocy