jarki

JĘCZMIEŃ jary

600 postów w tym temacie

Przewódkę teraz, rozumiem jakby to był koniec listopada albo początek grudnia, tak jak @barts pisze pierwszy lepszy mróz i poleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@barts-czy ta Arkadia ocalała...no chyba,że to jęczmień ozimy hybrydowy?ale o tej porze hybryda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ocalała i miała się dobrze aż do suszy i tu dał znać o sobie późny siew(słaby system korzeniowy)

Podczas mrozów była na wierzchu w fazie szpilki lekko tylko przysmoliło czubek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od 13 lat-pierwszy raz mam ozimy-do posiania 0,25ha-jak się będę guzdrał to zamiast Tybalta posieję Atrikę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój jeszcze nie zasiany nie idzie wjechać 0,7 ha może na początku maja sie uda,nie warto bedzie myć agregat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się pochwalił ale na razie nie mam czym ...

@lokizom jaka obsada bo istny gąszcz się wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest szansa by zwalczyć miotłę która wyrasta dopiero teraz ale bardzo silnie? Jęczmień już się prawie kłosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Axial. Kiedyś stosowalem późno w jarym bo owies głuchy wschodzil jeszcze po czerwcowych deszczach, coś koło fazy kloszenia. Po 5-8 latach stosowania pozbylem sie i owsa gluchego i miotly tez praktycznie wogole juz nie ma u mnie na polach. Zadzwoń do Syngenty

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. W Syngencie mówią że liść flagowy w pszenicy to ostatni gwizdek na Axiala, a jęczmień jest trochę delikatniejszy i niewykluczone że jakieś zmiany mogą się na nim pojawić... Sam nie wiem, zerknę jeszcze dzisiaj raz na pole i zastanowię się. Może dam jakąś dolną dawkę żeby przynajmniej tę miotłę przyhamować

 

dowiedziałem się, że można też dać Pumę, mimo że etykieta mówi o terminie max pierwszego kolanka. Puma wychodzi sporo taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym już tu kilka razy 

Ponad dwadzieścia lat temu pryskałem jednemu pszenicę bardzo późno bo była wyższa niż koła ciapka 

Był to mój pomysł choć na Jego odpowiedzialność :P właśnie starą pumą super efekt był zadowalający

O ile się nie mylę to ona miała ten sam skład ??? Ale to było w pszenicy ozimej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @jarki, polecę z Pumą, tylko niech się wiatr uciszy, bo dzisiaj wieje wyjątkowo mocno, a i deszcz co chwilę kropić zaczyna, choć niestety porządnie popadać nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętajmy że jęczmień to nie pszenica i wiele razy widziałem poparzenia po pumie na jęczmieniu jarym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszła Puma w delikatnej dawce niespełna 0,6 l/ha + klej. Jak będę widział efekty to napiszę albo jakąś fotkę wstawię.

Wczoraj też zobaczyłem pszenżyto jare którego nie widziałem z tydzień. Jest to samo a nawet jeszcze gorzej - miejscami zboża nie widać wśród miotły. Co proponujecie w tym przypadku? Puma? Atribut? ...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej dawce + adiuwant to na mały jęczmień się wjeżdża 

Tu trzeba półtora litra no powiedzmy że jeszcze raz tyle co dałeś 

Chcesz jeszcze to powtórzyć ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, no nie wiem. Bałem się o jęczmień. Zaraz będę pryskał od grzyba na kłos, to może dołoże jeszcze trochę pumy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niee z fungicydem nie ryzykuj Ile to dni od tego zabiegu ? 

Trzeba obserwować żeby nie było jaj a efekt to jedynie przymulić  chwasty a ryzyko duże 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jęczmień jary Soldo , trochę obsada słaba ok 600 kłosów na m2 , nie wiem co robię źle bo po siewie obsada fajna , a później redukuje , przed siewem  poszedł salmag 200 kg/ha i pod koniec krzewienia początek strzelania w źdźbło 250 kg/ha saletry 

Jęczmień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się