jarki

Antywylegacze

182 postów w tym temacie

człowiek popełnia błędy całe życie, nie przewidziałem tak długiej i ciepłej jesieni /okres wegetacji jesiennej/  jak również sprzyjających warunków do wschodów roślin/100%/

Zależy ile chcesz stracić i na ile można liczyć plon 

Dziś mamy kilka opcji w życie od taniego CCC po mieszaniny 

Dużo zależy od pogody i pierwszej dawki N 

To populacja czy hybryda 

Żyto jeśli już jest wyrośnięte to w maju polegnie. Można spróbować ale ciężko będzie utrzymać je w pionie. Dawka N na wiosnę minimalna ja bym dał 30-35kg i nic więcej, skracanie czymś lepszym bo po ccc jakiś rewelacji nie będzie.

Podaj więcej danych klasa gleby, przedplon, nawożenie organiczne i co to za żyto.

Edytowano przez damian9871

gleba  5 do 6, przedplon łubin, żyto zwykłe dańkowskie  złote? , nawożenie 50 kg soli  i 50 kg fosforanu siane łącznie z nasionami  na 1.4ha !

potrzebuję antywylegacza  skracajęcego międzywięzla z pogrubieniem bez krzewienia  - znajdzie się ktoś z praktyczną poradą ?  - dzięki.

przypuszczam jednak żę  nawozenie wiosenne a raczej jego brak załatwi  problem ponieważ zauważyłem żółknięcie dolnych liści roślin co może 

wskazywać  na pełne wykorzystanie zasobów pokarmowych /długi okres wegatacji jesiennej oraz niska klasa bonitacyjna gleby/.

Edytowano przez jarki
Poprawiłem

Poszedłbym w kierunku modusowatych i przypilnował zabieg t1 bo jak korzenie porazi to będzie leżeć w 100%.

Na pierwsze kolanko madusowate,  a później etefonem poprawić, i raczej nie rezygnuj z nawożenia bo plonu nie będzie

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się