Posted June 11, 2016 · Report post Mieto pod MF-255 z kabiną-straty 100%,jak pryszczyłem c-325 to jakbyś AN-2 latał tylko przy oponach osypane Share this post Link to post Share on other sites
Posted June 23, 2016 · Report post Dziś zabieg sklejania wykonany,z perspektywy ciągnika wygląda to bardzo zle dużo roślin po prostu ugniło przy ziemi i uschło,sporo też uszkodzonych przez robaka. 2 t/ha brał bym w ciemno jak Polska remis z Niemcami. Share this post Link to post Share on other sites
Posted June 30, 2016 · Report post 70% łuszczyn z brązowymi nasionami po niedzieli GLIFOSAT i w połowie lipca JELONEK,faktura...i rzepak po rzepaku na tym samym polu Share this post Link to post Share on other sites
Posted July 1, 2016 · Report post Mam identyczną koncepcję, bo rzepak dla mnie to przedplon a ten nijak na taki nie wygląda, jak nie było deszczu to było czysto, teraz komosa, rumian, fiołek. Dobrze, że już nie używam oleju rzepakowego, glifosat nie chcem ale muszem Share this post Link to post Share on other sites
Posted July 1, 2016 · Report post Sialiście rzepak po rzepaku-czy to da plon ??? około 12 lat temu rekord znajomego to 5x rzepak na tym samym polu-tylko wtedy nikt nie znał chorób szkodników i 2,5 t to był REKORD...jadam ukraiński olej słonecznikowy! Share this post Link to post Share on other sites
Posted July 1, 2016 · Report post Witaj w klubie ;D Nie wiem jaki masz rzepak ale ja swojego nie traktuję jako roślinę główną, bliżej tu do ugoru niż rzepaku i dlatego będzie uprawiany rzepak po rzepaku bo w tej chwili nie mam przedplonu na pszenicę. W tamtym roku zacząłem przygodę z rzepakiem i nie wyobrażam sobie innego przedplonu, jak żyję nie miałem takiej pszenicy jak ta po rzepaku! Rozwala system, a jaka by była gdyby nie zima nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić. Share this post Link to post Share on other sites
Posted July 1, 2016 · Report post Dobry ten olej? Bo ja akurat bazuję na oliwie z oliwek. Share this post Link to post Share on other sites
Posted July 1, 2016 · Report post Dobry, tylko do frytek się nie nadaje, poza tym jak widziałem te ukraińskie uprawy słonecznika jest w miarę ekologiczny Share this post Link to post Share on other sites
Posted July 1, 2016 · Report post Pora będzie o tym pomyśleć, bo mało oleju używam, ale nawet te mało lepiej żeby było zdrowe. Share this post Link to post Share on other sites
Posted July 1, 2016 · Report post Smalec z duńskich świń jest najbardziej ekologiczny(do sklejania łuszczyn,żeby nie odbiegać od tematu ;D )...a oliwa z oliwek rozwiązuje problem hiszpańskiego bezrobocia w UE Share this post Link to post Share on other sites
Posted July 1, 2016 · Report post Mój dzisiaj zdesykowany ,ale tylko 30 % areału reszta sama musi dojśc,za 13-14 dni będzie do omłotu gotowy myśle Share this post Link to post Share on other sites
Posted July 1, 2016 · Report post Jak to tak bez desykacji ? :o niektórzy w okolicy twierdzą że nie da się bez glifosatu zebrać rzepaku Share this post Link to post Share on other sites
Posted July 2, 2016 · Report post Moi mili,aby do wieczora-wg najnowszych prognoz-grad nam rzepak zdesykuje...04.07-popryszczone! Share this post Link to post Share on other sites
Posted July 4, 2016 · Report post Bez desykacji się nie da ;) Rzepak opryskany 30-06 Share this post Link to post Share on other sites
Posted July 4, 2016 · Report post Da da da...2014 i 2015 bez desykacji..teraz tylko pas chwastowy Share this post Link to post Share on other sites
Posted July 4, 2016 · Report post Ja też myślałem że nie będzie trzeba ale, miejscami całkowicie zielony, miejsca zielony ale nasiona już brunatno czarne, miejscami dojdzie za tydzień... Szkoda w to wjeżdżać ale zostawić to będzie masakra podczas zbioru :( Share this post Link to post Share on other sites
Posted July 4, 2016 · Report post Taki to za zielony żeby już pryskać Share this post Link to post Share on other sites
Posted July 4, 2016 · Report post Planuje wpaść w połowie przyszłego tygodnia, jak inni będą już młócić ja będę dopiero desykował Do kiedy rzepak nabija mtz ? Jak nasiona zaczynają brunatnieć to nadal nalewa ? Share this post Link to post Share on other sites
Posted July 5, 2016 · Report post Tak, zdecydowanie nalewa, jeszcze dużo dluzej. Mogą być czarne a jeszcze nalewac bedzie Share this post Link to post Share on other sites
Posted July 5, 2016 · Report post Planuje wpaść w połowie przyszłego tygodnia, jak inni będą już młócić ja będę dopiero desykował Do kiedy rzepak nabija mtz ? Jak nasiona zaczynają brunatnieć to nadal nalewa ? Daj sobie spokój jak nadejdzie czas to Ci uschnie w trzy dni bez niszczenia plantacji i wydawania kasy Share this post Link to post Share on other sites
Posted July 5, 2016 · Report post Niestety ale są miejsca gdzie jest całkowicie zielony, i tam dojdzie po 20 lipca, jeszcze tam gdzie najbardziej zielony wyskoczyło trochę chwastu Planuje dać 2,5 litra na ha syfu w 150 litrach wody Share this post Link to post Share on other sites
Posted July 5, 2016 · Report post Dziś robiłem desykacje rzepaki strasznie różne jest mokro zaczyna wchodzić przytulia za 10 dni będzie gotowy , ogólnie to strasznie szybko dochodzi w tym roku. Share this post Link to post Share on other sites
Posted July 6, 2016 · Report post Wczoraj przed deszczem sprawdzałem jak to wygląda po oprysku-20% areału o największym zachwaszczeniu(najmniejszej obsadzie) zrobiłem-głównie poprzecza-wszystkie łuszczyny uschnięte tylko dół ZIELENIZNA TOTALNA ale jeszcze stoi więc może wyżej da się kosić...wczoraj wiocha jechała na maxa,ale im się sypało pod ciągnikami,jak po źle ustawionym bizonie Share this post Link to post Share on other sites
Posted July 8, 2016 · Report post Glifosat 4 l/ha + siarczan amonu, strasznie to wygląda, bardzo. Sk...wiel odbija, kwitnie sobie w najlepsze, nie ma czego zbierać, same zielsko. Tonę z hektara biorę w ciemno. Share this post Link to post Share on other sites
Posted July 8, 2016 · Report post moj podobny do kolegi bart, moze troche rownijeszy, ale jest kilka miejsc gotowych juz do koszenia, tam gdzie gleba przepuszczalna. I tak nic w tych miejscach nie zbiore. A wiekszosc dojdzie rowno, po 20 lipca jak przygrzeje Share this post Link to post Share on other sites