rafi

Opryskiwacze

258 postów w tym temacie

Pryskalem dzisiaj zboza i zauwazylem ze cisnienie mi wariuje a kiedy napelnialem kolejny opryskiwacz patrze a tu niema miarki a z tej dziury leci biala ciecz chyba woda z olejem co sie stalo ?

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam

walnęły ci przepony w pompie, olej się miesza z cieczą i dlatego jest biały, proponuję byś rozebrał pompę i wymienił przepony;

jeżeli jest to pompa pilmetowska starego typu to przed rozebraniem zaznacz z jednej strony byś nie rozbierał kilka razy pompy po jej naprawieniu i złożeniu, bowiem ma boczek lewy i boczek, natomiast w pilmetowskiej pompie nowego typu (tzw. wysoka) boczki nie mają wpływu na zmianę ustawienia pompy w stosunku do wom, ale tutaj musisz pamiętać, że przy przykręcaniu przepon "miseczka" ma być wgłębieniem w stronę mimośrodu, a nie odwrotnie bowiem będziesz znów szybko wymiał przepony, ponieważ za małe ugięcie przepony będzie na "miseczce" umocowującej przeponę do mimośrodu ;)

 

zapomniałem dodać, że zgubiłeś miarkę do oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieszadło w opryskiwaczu 300l miesza ale nie podaje ciśnienia na końcówki ? Jak rozwiązać ten problem i gdzie leży przyczyna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wogole cos pokazuje jakies cisnienie jak miesza ciecz? bo powinno jak nie zawor wkrec do konca na max ciesneinei jak nic nie bedzie to pompa pewnie przepona podła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pewnie mieszadło sika bo ma największy przepust i tu ma najlżej

zrób jak koledzy radzą zawór na max i zobacz czy podaje na lance

a i sprawdź olej czy nie jest biały ? tak było u kolegi wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ile wam wytrzymują membramy? ja w pompie skotarkowskiej wymieniałem na kg a teraz pompa biardzki i walnęły po 10 miesiącach nawet gwarancji nie wytrzymały. chyba za dużo pryskam

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak miałem starego pilmetowskiego to przez prawie 20 lat mębramy trzymały

teraz mam markowy (amazone) ale też wiekowy i na razie {5 lat} spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowe polskie? A może chińskie? , co jest w tej chwili polskie?

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w tym problem ze mam 3 rok opryskiwacz od biardzkiego i tylko zmieniam olej co sezon i pryskam. Nie mam żadnych problemow. Widocznie mało kto wie jak zakonserwować opryskiwacz na zime a pozniej pretesje do producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu kupujesz najtanszy płyn chłodniczy zimowy to petrygo wychodzi najtaniej wlewasz do zbiornika pryskasz do momentu pojawiania sie w koncowkach i opryskiwacz moze stac cała zime na dworze albo pierwszego roku wykreciłem i zniosłem sama pompe do piewnicy w koncu ty tylko 4 srobki i dwa węże zasilajace. Co do zachodnich opryskiwaczy to pionierem jest Hardi i berthoud. Amazone jeszcze daleko do takiej precyzji. A ja kupiłem polskiego bo nie było uzywanego hardiego 600 czy 400l tylko 800 i 1000 to jest za dużo na moje gospodarstwo wiec mam polskie i nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem takie

GA rozpylacze eżektorowe wirowo-płaskostrumieniowe do ochrony ziemniaka i buraków cukrowych 15zł + vat

http://www.mescomp.com/promocje.html

 

i jak na razie jestem zadowolony na drugi dzień po zamówieniu miałem je w domu (poczta za pobraniem)

lechler może lepszy jakościowo nie wiem nie mam porównania

miny sąsiadów podczas pryskania buraków kiedy wiatr wiał bezcenne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no właśnie wieje i ja stoję a sąsiad pryska :o

środki są coraz droższe i ma je wiatr znosić lub mają spływać

jak kupiłem mój opryskiwacz (używany) były kiepskie dysze więc myślę sobie założę nowe

ale maszyna wiekowa nie wiadomo jak będzie pryskał wiec wziąłem takie za kilka zeta

człowiek chytry dwa razy kupuje

tymi drogimi można pryskać przy 6m/s a te w średniej cenie piszą że 5m/s

jak jest z czyszczeniem tych długich oglądałem je i jakoś nie widzę możliwości

natomiast te które pokazałem idzie rozbierać i wyczyścić

 

ps. szkoda że niema zbyt wielu chętnych do rozmowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te długie zapychają się na samym końcu więc szczoteczką spokojnie wyczyścisz, ale zazwyczaj wystarczy puścić wodę przez nie w przeciwnym kierunku podczas napełniania kolejnego zbiornika. Ale porządne filtry (nie te plastikowe dziadostwo) bardzo pomagają ja mam mesh 80 ale do takich jak pokazałeś spokojnie wystarczy 50. Filtr główny też trzeba wymienić. Ja tego nie zrobiłem ale na ten sezon zamówię bo nie wiem czy do Expert Meta piachu dodają czy w wodociągach były zanieczyszczenia. Po pryskaniu zdjąłem rozpylacze a filtrach aż grubo było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

te co ja podałem też się rozbiera w środku jest wkładka z otworkiem i praktycznie tylko ona będzie się z czasem mogła rozkalibrować a reszta to obudowa, rurka się nie zatka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no właśnie rozbierany, poniżej jak wygląda demontowany eżektor i o to chodzi bo

z tego co słyszałem to sąsiad tych drogich nie rozbieralnych sporo wyrzucił

http://www.lechler.a...we-idk-idkm.php

w środku niema żadnych gumek uszczelek więc niema się co pruć

natomiast w niższej półce cenowej są w środku gumki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wynalazki już przerabiałem chodzi o ten kompromis między ceną a jakością

dlatego pomysł na lechlera bo wytrzymałość pewna a jeszcze chodzi o znoszenie

i możliwość czyszczenia na polu w trakcie zabiegu a nie wymiana na nowe

filtry mam dobre po poprzedniku Niemcu

co do ceny to chyba udałoby mi się je wyrwać za 19zeta z kawałkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się