Posted May 2, 2016 · Report post Jarki 330 idealny do oprysku przestaw zwolennice i robi się wysoki Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 2, 2016 · Report post Miałem takiego plana ale boję się że będzie wywrotny Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 2, 2016 · Report post Mój c325 ma zwiększany prześwit na sworzniu+zwolnicach,a starsze 30stki na zwrotnicach+zwolnicach-skoro te były niewywrotne ??? to może się udać Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 4, 2016 · Report post tebu dam chyba na pełnię kwitnienia albo i nie dam wcale bo nie bardzo jest na co, jestem i tak już w plecy @jarki a czym przesiewają teraz? chyba tylko qq wytrzyma? robi się ciekawie, mój metra też nie ma a zaczyna kwitnąć i to piekielnie nierówno, pobliska samosieja pod torowiskiem w pełni kwitnienia na oko z drogi wysokość po łydki, jak to kosić? Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 4, 2016 · Report post Miałem takiego plana ale boję się że będzie wywrotny Wiele lat tak pryskałem, Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 4, 2016 · Report post @ikcomas Ludziska cuda wymyślają jęczmień i oczywiście qq Skleroza nie boli ale sporo będzie kosztowała Planuję w tym tygodniu siknąć piktorem+na podobnika @miwigos Ala ja mam tura przy papaju Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 4, 2016 · Report post Rzepak połowa pola zaczęła kwitnąc górne pąki w tym tygodniu, boczne cisza, druga połowa nieśmiało się żółci, boczne daleka droga, w tym tygodniu jak bym uderzył tebu 0,8 L , a za tydzień symetra i proteus , dobry pomysł czy może być za późno na szkodniki ? Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 9, 2016 · Report post stan na dzisiejszy dzień wysokość średnio do pasa sporo rozkrzewień tylko wody brak Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 9, 2016 · Report post Elegancki rzepak, jak to mawiają czuć pieniądz tu ;D Po prawej stronie jest ścieżka czy się tylko wydaje ? Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 10, 2016 · Report post Poczuję jak zobaczę $$$ chyba że to co włożyłem 13 wjazdów opryskiwaczem Tak tą ścieżką jeszcze w piątek jechałem a chwilę wcześniej spacerowałem Czy taki karakan średnio około metr wysokości może dać plon ??? Choć w ubiegłym sezonie był bardzo podobny i :) Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 10, 2016 · Report post W tym sezonie liczę na 3t/ha wszystko co ponad będzie cieszyć za 2 miesiące się okaże. Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 10, 2016 · Report post To i tak wysoki masz ten rzepak :P mój jak kropiłem to ledwo przednie koła zakrywał w trzydziestce :o Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 10, 2016 · Report post Skoro KADORE karakan daje plon-mnie martwią cieniutkie łodygi-ale równomiernie kwitnie(kiedyś pisali,że będzie z tym problem-witch5 się chyba pospieszył z orką,jak ja w 2012)u mnie też WYBUCHOWE KWITNIENIE nawet boczne pędy,czy to przez brak wody-"charakterystyka" odmiany nic o tym nie traktuje Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 10, 2016 · Report post U mnie też myślałem że będzie mały po skracaniu caryxem +tebu przynajmniej tak się zapowiadał, ale coś mu odbiło i nagle ruszył :) to teraz nie miałem czym go opryskać musiałem przerabiać opryskiwacz żeby podnieść lance. Dzisiaj poszedł ostatni oprysk . Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 11, 2016 · Report post W swoim SKOTARKU to ramę dokładałem pare lat temu z Ceownika-żeby W RZEPAK :) nie pryszczyć tylko NA RZEPAK...już po zabiegu,teraz ide zobaczyć na efekt Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 13, 2016 · Report post mieto35, a podpowiadali koledzy, żeby dać toprex ;) Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 13, 2016 · Report post Chciałem to najpierw nie mogłem dostać środka potem pogoda i uciekł mi rzepak był za duży i już nie ryzykowałem . Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 13, 2016 · Report post To ja teraz podpytam bo miałem na płatek dać amistar xtra, ale mogę kupić symetrę - co koledzy by wybrali? Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 13, 2016 · Report post Jak jest wilgotno to symetre Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 13, 2016 · Report post Toprex przechwalony przez was moi panowie-efekt jak po pryszczeniu wodą Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 14, 2016 · Report post Nie zgodzę się zostawiłem specjalnie kawałek nie pryskany i jest zmiana w wyglądzie i pokroju roślin co prawda efekt słabszy niż po caryxie. Te nie pryskane są wyższe i nie długo przestaną kwitnąć, łodygi długie a kwiatów mniej. Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 14, 2016 · Report post Też dawałem Toprex a sasiad nie dał nic w tym roku i jest roznica kolosalna w wygladzie tak jak mowisz @damian9871. Masz gdzie porownanie Caryx a Toprex? Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 14, 2016 · Report post U kuzyna oglądałem-jarki zachwalał TOPREX byłem pewien,że ze względu na efekt dzialania...ja zawsze tebu z domieszka CARYXA Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 14, 2016 · Report post A jak myślisz ze względu na co go stosuję trzeci rok z rzędu ? Nie twierdzę że karyx jest złym rozwiązaniem sam przez wiele lat Wiosną kropiłem carambą ale moim zdaniem na wiosnę toprex jest lepszy Ponieważ ma lepsze działanie grzybobójcze a jeśli Ci zależy na wyregulowaniu To należy zastosować go sporo wcześniej wtedy też zapobiegamy chorobom Share this post Link to post Share on other sites
Posted May 14, 2016 · Report post Toprex podany zanim rzepak wystrzeli rewelacyjnie reguluje pokrój, pomaga rozbudować boczne rozgałęzienia oraz zabezpiecza fungicydowo. Jak dla mnie to Caryx klepie roślinę po całości, dlatego wolę Toprex. Share this post Link to post Share on other sites