biedron

Dopłaty polityka rolna

958 postów w tym temacie

Zostawiłem samą podstawę dopłat-wycofałem wszystkie ekoschematy.Ale tej pieprz-

onej "warunkowości" nie ominę.Kiedyś czytałem, że Niemcy też mają ugorować i starają się o derogację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te całe GAEC to też do podstawy? Myślałem, że tylko jak są ekoschematy zaznaczone. Ciekawy jestem jak spełnią te warunki gospodarstwa, które nie dały rady zaorać i posiać ozimin. Do tej pory ścierniska są nie ruszone i są tacy co nie sieli nic na zimę gdzie minimum 80% powierzchni musi być pod okrywą. Z drugiej mańki maksimum 90% dwie uprawy - balansujemy już na cienkiej linie. Dojdzie do tego, że po prostu nie będziemy składali dopłat bo się nie da gdyż jedno wykluczy drugie. Kolega z ARiMR mówił, że wnioski przechodzą do nich też z błędami ale co się dalej z takimi dzieje nie wiedział na tamten moment jak z nim rozmawiałem (czyli w maju a wtedy nikt nic nie wiedział).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10% ma być ugorowane i na obszarach szczególnie cennych dla IV Rzeszy na pewno 1/5 Polski lub więcej zakaz stosowania chemii. 

Edytowano przez ikcomas
autokorekta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś ty to wygoolował?Niby Wojciechowski chwalił się, że to jego zasługa-4,a nie 10% ugoru.U mnie ugorowane 0,6hax6,5t.x825zł(za pszenicę)daje prawie 1/3 podstawowej dopłaty!

 

Edytowano przez Pałuczanin1981

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że myślisz...i wymyślisz.

Tylko rolnik ma robić-nie myśleć.Jak myślisz to już rolnikiem nie jesteś,tylko przedsiębiorcą rolnym.Za mnie myśli moja "pani doradca"... nie mam czasu na myślenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasami jeden myslacy więcej zrobi niż dziesieciu robiacych

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ansu Rzesza też musi ugorować, to pionki w grze. Gdzieś wyżej zapadają bzdurne decyzje.

@miwigos no i co z tego? Nie szkoda Ci nawet tych 3%? @Pałuczanin1981 już wyliczył na 4% to policzmy jeszcze raz na 3%: 100ha x 3% = 3ha x 7t pszenicy x 700zł/t = 14700zł / 700 podstawy dopłat = 21 ha. Przychód z tych 3% ugoru to 1/5 całości dopłat tych podstawowych. Nie mało moim zdaniem. Na UA gospodarstwo pół miliona hektarów nic nie musi ugorować. Taaa 15 tys. hektarów w ugorze w jednym agroholdingu, już to widzę. To dlatego chcą żebyśmy my ugorowali.

No a norma GAEC 6 to już całkowita głupota. Każą nam orać na wiosnę pod jare a każdy wie, że to jest bardzo poważny błąd agrotechniczny już na samym starcie. Kiedyś mnie w szkole uczyli jak i starsi mówili, że gleba na zimę ma być zaorana w ostrą skibę a teraz stoją te ścierniska i pewnie na wiosnę będą orać. Teoretycznie można bezorkowo ale to też przesuszy mocno glebę wiosną no i powodzenia życzę siać owies po pszenżycie bezorkowo.

Polska jest bardzo dużym producentem zbóż. Za Wikipedią dane z 2018 Polska jest na 17 miejscu na świecie i 4 w UE w produkcji pszenicy. To bardzo wysokie miejsce zważywszy na to jaką powierzchnię zajmujemy w porównaniu chociażby do Rosji czy USA. Za wszelką cenę chcą abyśmy mniej produkowali, stąd te orki na wiosnę co wiąże się z murowanym spadkiem plonu.

Wiedzą doskonale jaki Polska ma potencjał i jak szybko plony rosną z roku na rok więc chcą stłamsić nasz rozwój bo stanowimy zagrożenie dla innych.

Teraz rolnik zanim coś zaplanuje musi 5 razy policzyć czy zmieści się w normach a i tak nie jest pewien bo wprowadzą jakieś zmiany w trakcie kampanii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.  7 ton X 700 = 4900, nie siej wcale . to są koszty

2. Kto n wiosne sieje jare , pojedyncze przypadki w moim rejonie,

3. Pod kuku wielu orze na wiosne , u mnie pójdzie bezorka na wiosne  żeby spełnić okrywe , zresztą była próba na jednym polu w tym roku i kuku nie gorsza niż tam gdzie bezorka na jesieni zrobiona

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Policzyłem tak mocno po bandzie, można liczyć 10 ton x 1000 = 10000 to wtedy z tych 3 ha ugoru wyjdzie Ci 30k przychodu co stanowi już 43 ha dopłat podstawowych tylko z tych 3 ha ugoru czyli prawie połowę wszystkich dopłat do 100 ha. 43% dopłat z 3% ugoru! No wiem, że to tylko przychód ale niech połowa pójdzie na koszty to zostaje jeszcze ponad 20% czyli dochód to 1/5 całości dopłat. Tylko z tych nędznych 3%.

3 procent to bardzo dużo. A jakby tak w sklepie doliczali do każdego produktu 3% to nie odczujesz tego? W skali roku bardzo. Załóżmy, że żul pod sklepem nazbierał na nalewkę i idzie kupić bo zadowolony ma już ustaloną kwotę a sprzedawczyni dolicza mu 3% ugoru do ceny z półki i dalej musi żebrać bo zabrakło 30 groszy.

Przyjedź do mnie jak się nie boisz Podlasia i zobaczysz ile owsa rośnie, tylko musisz się mentalnie przygotować na kalectwo ziemi, nie wiem czy Twoje słabe serce to wytrzyma. Owies to jedyne zboże na przełamanie monokultury pszenżyta tutaj. Zobaczysz ile ścierniska stoi do tej pory, głównie w sumie z powodu suszy ale niektórzy chyba wiedzą, że ma tak już zostać do 15 lutego. To normalne o to?

A może z drugiej strony to i dobrze bo poupadają te padaki wreszcie bo już nie mogę na to patrzeć. Ciekawe po ile będą wołać za pole bo już niektórym się w głowach przewraca. Na szczęście krowiarzy nie ma w okolicy bo tamci potrafią i po 100 k położyć, ileż lat to trzeba spłacać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A z tego owsa coś im zostaje , czy hobby

Edytowano przez ikcomas
wsa -> owsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ma byc ugorowane to powinni wtedy z dochodu rolnika w KRUS też to odliczyc i z podatku na gminie. Ale o tym już nikt nie wspomni bo to ,,tylko 3%".

Jak kupujesz ziemie to 3% więcej odsetek od kredytu jakby się placilo można uprościć.

Identycznie z gruntami własnościowymi, przekazujesz tak jakby te 3% we władanie innemu podmiotowi. Przecież to można śmiało nazwać kradzieza.

Powinni takie cos np. firmom transportowym zrobić że jak masz 30 tirow to jeden tir musi stac cały rok

Edytowano przez lokizom
3 osoby lubią to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o zakazie stosowania chemii na obszarach szczególnie cennych takich jak np Natura 2000 i innych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie najgorsze jeszcze przed nami 

Wspólna polityka rolna to polityka niemiec i ich interesy 

Ktoś już wyjaśnił zboże z UA, mięso NA RAZIE z Argentyny 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podstawa zaliczek wpłynęła a ekoschematy nie wiadomo kiedy będą. Kolega z ARiMR nic nie wie kiedy i ile. Nic nie liczą jeszcze i nie wiadomo kiedy będą. Rząd narobił bałaganu i nie wiedzą jak teraz z tego wybrnąć. Obiecali 100 zł za punkt a wychodzi im pewnie dużo mniej i drapią się po głowach co teraz z tym zrobić. Wypłacili ryczałtowcom do 5 ha na pałę a pozostałym by się przydało chociaż dorównać do ryczałtu ale pewnie to nierealne.

https://www.farmer.pl/finanse/kiedy-policza-i-wyplaca-te-ekoschematy,137499.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz marudzimy ale zapomnieliśmy że niedawno zaliczek nie było

Mało wmawiano nam że tego się nie da załatwić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym dostać później a całość na raz bo to tylko zamęt wprowadza. Zaliczki są dobre dla typowych dopłatowców co nie potrafią nic zabezpieczyć i liczą tylko na te ochłapy zwane dopłatami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi wszystko jedno kiedy , byle dużo wpłyneło, w 2006 jak potrzebowałem , to wypłacili w czerwcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak? Odwracasz z powrotem czy siejesz niewidzialny poplon? U mnie pszenżyto sieją jeszcze, nie ma takiej opcji żeby ktoś stwierdził czy jest ta okrywa czy nie bo przecież nie wzejdzie do zimy. Wystarczy przebronować i też będzie dobrze, moja pszenica siana 14 grudnia wzeszła 1 lutego. Po za tym nikt nie będzie kontrolował bo niby co? Wnioski o dopłaty nie złożone to co mają kontrolować? A skąd wiedzą, że będą składane wnioski o dopłaty? Ludzie pomału będą rezygnować jak przejdzie pierwotny plan DKR 7 gdzie udział zbóż i rzepaku nie może stanowić łącznie 65%, wymóg bobowatych 20% a okopowe nie mogą przekroczyć 30%. Dojdzie do takich patologii, że mniejsze gospodarstwa będą dzielone na takie poniżej 10 ha a najlepiej do 5 ha bo takie święte krowy są promowane w tym zielonym burdelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, ikcomas napisał:

Wolałbym dostać później a całość na raz bo to tylko zamęt wprowadza. Zaliczki są dobre dla typowych dopłatowców co nie potrafią nic zabezpieczyć i liczą tylko na te ochłapy zwane dopłatami.

Możesz przecież wszystko wypłacić ostatniego czerwca 

Negowanie wszystkiego to taka ostatnio modna polityczna zasada 

Moim zdaniem rolnik powinien wiedzieć kiedy dostanie to najważniejsze

Zwyczajnie żeby móc planować, też bywało że na końcu czerwca dostawałem 

Przed Ardanowskim było od grudnia do czerwca czyli SIEDEM miesięcy

Dziś zaliczki w półtora miesiąca one wielu rolnikom pomagają np. ratay 

@ikcomas proszę przestań udawać wielkiego bambra bo nim nie jesteś

Gdybyś był to byś miał ogromne dopłaty i inaczej byś gadał 

 

 

17 godzin temu, miwigos napisał:

w 2006 jak potrzebowałem , to wypłacili w czerwcu

Miałem identyczną sytuację były jakieś kontrolę i czerwiec

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się