biedron

Dopłaty polityka rolna

958 postów w tym temacie

Dokładnie tak. Co nie zmienia faktu, że dopłata do tony zawsze jest identyczna jeśli nie przekroczy się limitu czyli przelicznika. Sprytnie to jest zrobione. Według powyższej tabeli trzeba podzielić kwotę przez przelicznik i wyjdzie ile jest do tony. Niezależnie ile mniej niż limit się sprzeda zawsze do tony wyjdzie tyle samo. Już to opanowałem. Powyżej to tylko do przelicznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma w miare ziemie , to sprząta więcej jak limit, wtedy do tony wychodzi duzo mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej mądrze , a co chciałeś sprzedać 3 tony z hektara i zgarnąć 3025 zł , wtedy by pszenica mogła być po 300, ta co na limit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te przeliczniki nie wzięły się kosmosu. Oparte są na badaniach GUS:

https://stat.gov.pl/download/gfx/portalinformacyjny/pl/defaultaktualnosci/5509/9/21/1/publikacja_2022_2.xlsx

Średnie plony są zaniżane przez takich artystów jak u mnie. W żytku sąsiada widać jak zające się... yyyyy biegają. Przed kłoszeniem myślałem, że to może pszenica/pszenżyto. Nie rozpoznałem gatunku raz że dawno nie widziałem żyta a dwa moja pszenica od samego startu do chwili obecnej jest wyższa. Gdzie tu do średniego plonu 3,5t/ha. Jak da 0,5t/ha to będzie sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sami sobie zaprzeczają w tych pojebanych przepisach UE 

Nie można dopłacać do produkcji więc dopłata do hektarów

Gdzie tu jest dopłata do hektarów hektar to hektar i koniec kropka 

Wiem obeszli ten pojebany system tylko po co on jest stworzony ?? 

Niemal cały świat idzie tą drogą kombinacji i oszustwa kim tu jest rolnik? 

Niemal bo Nowa Zelandia robiła tak do lat 80 XX wieku i odeszli od tego

Dziś mają rolnictwo na bardzo wysokim poziomie bez subwencji 

 

Ostatnio dosięgła ich polityka klimatyczna bo krowy pierdzą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W rejestrze zabiegów agrotechnicznych dla ekoschematów wymieszanie słomy z glebą oraz uproszczone systemy uprawy wpisujemy tylko zabiegi związane E_WSG i E_USU czy wszystkie?

edit:

Już znalazłem

https://www.cdr.gov.pl/75-pytania-i-odpowiedzi/4382-najczesciej-zadawane-pytania-w-zakresie-ekoschematow

75

 

Uproszczone systemy uprawy

Wszystkie zabiegi agrotechniczne w gospodarstwie od 1 stycznia do 31 grudnia.

76

 

Wymieszanie słomy z glebą

Wymieszanie słomy z glebą.

A czy wysranie się na środku pola w celu nawożenia to też zabieg agrotechniczny?

 
   
Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I wysłać zdjęcie geotagowane kupy do ARiMR a potem szpadla jako narzędzie rolnicze służące do wymieszania z glebą :-D

Wracając do tematu czy w rejestrze trzeba wpisywać zabiegi agrotechniczne również na TUZ-ach czy tylko grunty orne? Hodowli nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolę się upewnić bo nic mnie nie zdziwi, naprawdę. Jak potrafią w trakcie przyjmowania wniosków zmieniać zasady to i taki absurd jest możliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprzedam więcej pszenicy niż te 5,5 t/ ha to jaka jest kolejność

Chodzi dokładnie o to jak oni kwalifikują faktury kolejność dat czy jakoś inaczej? 

Różnie to wychodzi $$$$ dla kieszeni rolnika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z hektarami i fakturami i tonami to w pierwszym terminie to jakieś % że do  3t??  
Teoretycznie kto sprzedał do 15 kwietnia ma być stawka korygowana, a kto sprzedał po 15 to kto pierwszy złożył to lepszy. A kto i ile to ….. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sprzedałeś więcej  jak 5,5 tony , to dostaniesz i tak 1100 do hektara , sprzedane do 14 kwietnia, i nic nie obcinają , ja mam już na koncie kase, , wiadomo województwa przygraniczne więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, maslak88 napisał:

Przecież na TUZ-ach nie robisz bezorkowo i nie masz ekoschematu

Jak to jest z tym ekoschematem: bezorkowo trzeba działkę uprawiać przez dwa lata żeby dostać kasę?tj.siew jesienią 2022 obliguje nas do uprawy uproszczonej w tym roku?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie , jeśli na jesień bedziesz siał bezorkowo , to teraz składasz na uproszczoną uprawe, ale trzeba prowadzić rejestr zabiegów agrotechnicznych do tej działki

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę tych zmian w ekoschematach w ostatnich dniach zrobili na Naszą korzyść, może źle ująłem że na korzyść ale zrobili tak jak to powinno być dopuszczone a nie ze urzędasy zabraniały łączyć pewne rzeczy które się dało łączyć.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos mnie chodzi o sprzedaż po połowie kwietnia i teraz 

Wtedy było 2200 a teraz 3025/ha odpowiednio 400 i 550 do tony 

Terminy to od 15 kwietnia do 14 maja i do 15 maja do 30 czerwca 

 

 

4 godziny temu, ansu napisał:

Z hektarami i fakturami i tonami to w pierwszym terminie to jakieś % że do  3t??  
Teoretycznie kto sprzedał do 15 kwietnia ma być stawka korygowana, a kto sprzedał po 15 to kto pierwszy złożył to lepszy. A kto i ile to ….. 

 

Gdzie takie informacje uzyskałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Pałuczanin1981 napisał:

Jak to jest z tym ekoschematem: bezorkowo trzeba działkę uprawiać przez dwa lata żeby dostać kasę?tj.siew jesienią 2022 obliguje nas do uprawy uproszczonej w tym roku?

 

W ekoschemacie uprawa uproszczona paradoksalnie ma być bez pługa w roku kalendarzowym a nie w sezonie agrotechnicznym, czyli jak robiłeś orkowo zboża na jesień zeszłego roku, a teraz będziesz robił po zbiorze zboża bezorkowo to w tym roku masz dopłatę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki, najpierw Ci rozliczą wcześniehszy termin , jak coś zostanie to ten póżniejszy, znam osobe co nie rozliczyła 15 ton, sprzedane wcześniej , bo faktura zbiorcza z kiku dostaw i by stracił więcej

 

16 godzin temu, lokizom napisał:

Trochę tych zmian w ekoschematach w ostatnich dniach zrobili na Naszą korzyść, może źle ująłem że na korzyść ale zrobili tak jak to powinno być dopuszczone a nie ze urzędasy zabraniały łączyć pewne rzeczy które się dało łączyć.

 

Mówisz że można łączyć wymieszanie słomy  i obornik lub gnojówka i tak samo z międzyplonem, to ukłon tylko do tych co maja inwenatarz , czyli mniejszość, dlaczego nie połączyli wymiesznie słomy i uprawa bezorkowa , wcześniej słoma musiała być pocieta żeby zaliczyć uprawe bezorkową

2 osoby lubią to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porąbane to wszystko już nie jesteśmy tylko rolnikami

Mamy stać się kombinatorami cwaniakami a na końcu oszustami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wejdziesz między wrony krakaj jak i one. Może by tak walnąć tym wszystkim i zrezygnować z tych dopłat, których i tak ich coraz mniej a wymogów coraz więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dodatkowo nic z "grantu przedwyborczego" nie dostaniemy.Ale w przyszłym sezonie to już można o tym pomyśleć.Wtedy kto by nie rządził, będzie zabierał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tu nie widzę nic do brania , trzeba robić swoje i jak pasuje to coś skubnąć, kombinować to muszą Ci na słabych ziemiach , bo oni z ziemi nie wyżyją

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się