biedron

Dopłaty polityka rolna

958 postów w tym temacie

Nie przesadzaj gospodarstwo zmechanizowane bez hodowli, ma duzo wolnego czasu , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-Krowiarz 50lat i 52ha-trzech synów 17,15 i 8 lat..dwóch zapier...ala :).

-Kolejny krowiarz 41lat i 60ha-trzech synów 13,12,11 lat...przyucza ich.

-Trzodziarz 32 lata i 102ha-syn 2 lata(i ojciec 64 lata)

-Lubelszczak 53lata i 140ha-syn 11 lat(i pracownik 60 lat).

Jest mi wszystko jedno co zrobią z rolnictwem, emerytury nie dożyję, przyszłości nie mam,a i moi synowie się gospodarstwem nie interesują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba to zmierza do agrocholdingów których właścicielem są instytucje finansowe. Ziemia produkcja hodowla przetwórstwo w jednym. Tak jak na Ukrainie.
Gwarantowany dochód podstawowy dla tych co nie posiadają nic na własność i kolorowany cyfrowy pieniądz z terminem ważności, żebyś nic nie odłożył. 

2 osoby lubią to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak uważam @ansu
ja nie o tym miwigos że jest dużo czasu wolnego tylko o tym że nie będzie miał kto robić na tej ziemi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z początku może i  dochód podstawowy a później już tylko chomąto i współczesne niewolnictwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież już masz współczesne niewolnictwo.Śpisz na widłach pod krową,spłacasz ciągniki i maszyny,a "bankierzy" bawią się na Hawajach.A jedyny czas wolny...w szpitalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak nie pracujesz to jesteś leń, pasożyt … Masz zapierdalać bo kto się nie rozwija ten się cofa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, przem napisał:

Dokładnie tak uważam @ansu
ja nie o tym miwigos że jest dużo czasu wolnego tylko o tym że nie będzie miał kto robić na tej ziemi. 

Jak ktoś ma 100 ha dobrej ziemi i syn nie chce zostać na gospodarstwie to nierozumiem , ja żyje w innym świecie  chyba, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś na powyższe. :)

Przecież nie tak dawno w naszych stronach zwinęło się gospodarstwo ponad 50 ha...,a następca jeździ wózkiem widłowym w Lisim Ogonie .Może inni też by się mogli wypowiedzieć,jak do tego młodzieży podchodzi?Moje dzieci to jeszcze maluchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem na Narodowe wyzwania w rolnictwie. Dziś mało kogo już interesuje jak zrobić dobrze, najważniejsze to jak uzyskać najwyższe dopłaty, jak się załapać na jakiś program wsparcia. Ale to nie tylko w rolnictwie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Pałuczanin1981 napisał:

Sam sobie odpowiedziałeś na powyższe. :)

Przecież nie tak dawno w naszych stronach zwinęło się gospodarstwo ponad 50 ha...,a następca jeździ wózkiem widłowym w Lisim Ogonie .Może inni też by się mogli wypowiedzieć,jak do tego młodzieży podchodzi?Moje dzieci to jeszcze maluchy.

W jakiej miejscowości, nie widziałem ogłoszenia o sprzedaży takiego gospodarstwa w okolicy

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No przecież w Sulinowie w 2019 roku.

Tylko to było do legalnej dzierżawy po 3tys./ha.

Hektary rozeszły się,jak ciepłe bułeczki... ludzie w kolejce stali na podwórku właścicielki...ponoć do rękoczynów dochodziło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A bo u Was w Wielkopolsce jest inny świat. Serio. Tłuką się jeden przez drugiego aby tylko mieć. Z całym szacunkiem i bez obrazu do żadnej z osób. U mnie na okolicy znajdzie się kilku wariatów ale u Was to "wszyscy".
Tutaj brakuję rąk do pracy Wrocław ściąga wszystkich i po studiach bardzo mało osób wraca. Na przykładzie rozmowy z kolega który dostarcza SOR, może to już pisałem ale na te wszystkie gospodarstwa które obsługuje to jest tylko około 10 % rolników gdzie najmłodsze pokolenie poniżej 25 roku życia ma pasję, interesuje się wszystkim, jest przy podejmowaniu decyzji itd. itd. kolejne 10 % procent zostanie na wsi przejmie gospodarkę ale to nazwał bym ich jest to jest, "robię bo muszę". a reszta czyli 80% brak następców. Wystarczy popatrzeć co się zaczyna dziać na okolicy. Gospodarstwo 180 ha zmarł ojciec, pracownik popracował rok została jedna osoba, gospodarstwo 550 ha na 5 osób które pracuje za 2 lata zostaną dwie osoby bo emerytura i powiedzieli że już nie będą robić bo już siły nie maja, kolejny przykład gospodarstwo około 40 ha oddało całe pole w dzierżawę sam poszedł na kombajn gdzie w tym roku miał płacone 100 zł na godzinę, bo nie ma ludzi. U mnie za 5 lat zniknie 50% procent gospodarstw.

Dokładnie tak ansu uzależnić od dopłat. Abyś nie miał większego zysku, kasa tylko na przeżycie abyś był zależny. A jak jesteś zależny od kogoś to jesteś niewolnikiem nie postawisz się w pracy, nie pójdziesz na strajk czy nie postawisz się rządowi. Pamiętacie jak w 2012 roku cała Polska strajkowała przed ACTA, sądzę że nie. To teraz  będziemy mieć wersje jak w Chinach, jak nie wierzycie to zobaczcie co teraz się dzieje w Londynie np. z abonamentem za użytkowanie auta.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam małe gospodarstwo to dziś z samych dopłat spokojnie przeżyje, a zysk pokrywa jeszcze  koszty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2023 o 17:37, Pałuczanin1981 napisał:

No przecież w Sulinowie w 2019 roku.

Tylko to było do legalnej dzierżawy po 3tys./ha.

Hektary rozeszły się,jak ciepłe bułeczki... ludzie w kolejce stali na podwórku właścicielki...ponoć do rękoczynów dochodziło?

To już historia , ojciec zmarł , myślałem że coś nowego, @przemczyli ludziom w dup..ch się przewraca , skoro 50 % ma zrezygnować , to co będzie leżeć odłogiem, u nas nie chcą kończyć działalności

 

Dnia 17.11.2023 o 19:44, ansu napisał:

Mam małe gospodarstwo to dziś z samych dopłat spokojnie przeżyje, a zysk pokrywa jeszcze  koszty 

Czyli jak by dał w dzierżawe o ile są chętni to by miał więcej

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2023 o 09:30, ansu napisał:

Byłem na Narodowe wyzwania w rolnictwie. Dziś mało kogo już interesuje jak zrobić dobrze, najważniejsze to jak uzyskać najwyższe dopłaty, jak się załapać na jakiś program wsparcia. Ale to nie tylko w rolnictwie 

Czemu się nie odzywałaś że jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy oglądałem. Przebąkiwali wcześniej coś o dronach, są jednak przecież lepsze narzędzia. I tutaj weź prowadź teraz książkę zabiegów żeby się zgrało. Nieraz wracasz w nocy z pola to pierwszym zajęciem jest prysznic, potem bruzdę Żony przeorać bo sąsiad weźmie w dzierżawę a rano na pole. A rejestr kiedyś tam się uzupełni i nie zawsze się pamięta daty. Taki rejestr nie powinien mieć racji bytu przy tej technologii bo zawsze można sprawdzić. Kto wie, może odejdą od tego obowiązku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można to sprawdzić na swoim koncie w agencji w zakładce "Moje sprawy/Wyniki monitoringu satelitarnego". Ma ktoś wszystkie działki na zielono?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O kurde, od kiedy to jest? Niedawno się logowałem i tego chyba nie widziałem. Nie mam wszystkiego na zielono, TUZ-y mam brak wyników i jedna działka pszenicy też brak wyników - przekreślone kółko. Co to oznacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przekreślone kółko w uprawie mieszanej (warzywnik) w sadzie i TUZ, oraz tam gdzie ugór w kółku X jest i kjest wyjaśnienie Nie należy podejmować żadnych działań. Informacja/wynik nie ma negatywnego wpływu na kwalifikowalność działki do płatności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale jak to się ma do 80% okrywy zielonej? U mnie w okolicy jeszcze pszenica nie wzeszła, siana po 1 listopada, wzejdzie może w lutym jak dobrze pójdzie i z informacji ARiMR wszystko jest ok. To jest dopiero paranoja. Jaka okrywa zielona? Satelita co pokaże? Trzeba udowadniać że nie jest się wielbłądem.

A z drugiej strony jak np. ktoś wchodzi w integrowaną produkcję qq to musi wykonać orkę jesienną. Samozaoranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz intergrowaną to Twoje zmartwienie , musisz zrobić żeby pasowało, ja nie zawracam sobie głowy takim czymś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie chcę nawet się nad tym nie zastanawiałem. Z ciekawości zerknąłem na metodykę jakiejś uprawy upewnić się, że to durnota. Nie czytałem, nie chcę uprawiać dla dopłat. Na portalu pojawił się artykuł o konflikcie interesów z integrowaną produkcją i wychodzi na to, że to niewykonalne dla uprawy qq powyżej 20% areału.

Macie przecieki o naliczeniach ekoschematów? Dopłaty dla UA, która nie jest w UE przyznane a my to co? 50 baniek €

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się