biedron

Dopłaty polityka rolna

958 postów w tym temacie

Wszędzie piszą,że będą w czerwcu i fest obcięte stawki za ekoschematy.

Skończą się prezenty od władzy to o dopłaty nie trza się będzie ubiegać.Po 2027 mają je znieść?

Edytowano przez Pałuczanin1981

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak będą tak śrubować wymagania to do 2027 roku i tak nikt już nie będzie składał wniosków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobia tak że nie będzie się opłacało składać i niby nie będziemy składać ale wymagania będziemy musieli spełniać aby móc sprzedać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo muszą zabezpieczyć na dopłaty dla zachodnich korporacji na Ukrainie 

Zrozumcie wreszcie oni nam dawali dopóki ponad 90% wracało do Niemiec 

Przecież nawet polskiemu rządowi nie wolno nas wspomagać bez zgody FührerA 

Co innego jeśli mowa o niemieckiej gospodarce rolnictwie czy na przykład portach 

Jesteśmy za mocni zwłaszcza w rolnictwie czyli drób mleko wołowina 

Pożyteczni idioci typu Sylwia obywatele Europy mówiący po polsku 

Szkoda nerwów 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://dataspace.copernicus.eu/browser/?zoom=13&lat=51.10923&lng=17.04234&themeId=DEFAULT-THEME&visualizationUrl=https%3A%2F%2Fsh.dataspace.copernicus.eu%2Fogc%2Fwms%2Fa91f72b5-f393-4320-bc0f-990129bd9e63&datasetId=S2_L2A_CDAS&fromTime=2023-09-27T00%3A00%3A00.000Z&toTime=2023-09-27T23%3A59%3A59.999Z&layerId=1_TRUE_COLOR&demSource3D="MAPZEN"&cloudCoverage=30

Poszukajcie swoich pól i pomyślcie co na nich robiliście od żniw wiem że technologia nie od dziś znana jak np. z SatAgro i wskaźnik NDVI ale wszystko widać czy ktoś posiał rzepak w bezorce czy orce. Fajnie widać w zakładce "Fałszywy kolor". Urzędnicy podczas kontroli z podobnego "zasobu" będą korzystać bo będą bazować na tych samych satelitach Sentinela. u mnie fajnie widać różnice w posianym poplonie o równe 7 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieczytelne , pola obok siebie z rzepakiem , a różnice kolosalne, dopiero jak większy to widać , nie wiem co z tego można odczytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie pole rzepaku to łączone działki:orkowa i bezorka-różnica ogromną na rzecz tej pierwszej.Ponadto fotki co dwa tygodnie i... POPLON mi znikł. :) Więc jakiś bat mają?

Ale nadal dokładnie nie da się przejrzeć.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś już kiedyś to widziałem. Myślę, że urzędnicy będą mieli dostęp do dokładniejszych map. Na tej widać jedynie, że nie zdążyłem posiać przed deszczem na jednym polu, reszta kończona po deszczu kilka dni różnicy i jak odcięte. Nawet poprzeczkę widać ale czy orka była czy nie tego nie da się stwierdzić. Moje pole pszenicy (bezorka) i sąsiada (orka) wyglądają identycznie. Widać ładnie gdzie rzepak rośnie, generalnie stan upraw, poplony, tzw. okrywa zielona na zimę ale w świetle obowiązujących przepisów z tego nie można nic wywnioskować, bo pszenicę można i w listopadzie posiać a warunki będą spełnione.

Jednym słowem narzędzie potężne, jak coś jest nie tak od razu widać. Kurde, w rzepaku widać jak mi saletry zabrakło jesienią a ja się zastanawiałem co takie przebarwienia a teraz widać jak na dłoni, że ścieżka nie dojechana kilkadziesiąt metrów.

Na pewno narzędzie będzie służyć do analizy rejestru zabiegów ze stanem faktycznym. To na początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie ale widać, a szczególnie pole gdzie siane było na raty, tam nawet poprzeczkę widać. Zamazane jest bardzo ale trzeba odpowiednio wyważyć zoom. Raczej dalej niż za blisko i dobry wzrok. Poza tym jak na takich słabych zdjęciach widać, to co dopiero jak udostępnią narzędzie o lepszej rozdzielczości urzędnikom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest wersja bezpłatna dla wszystkich. Jak chcecie dokładniejsze to trzeba kupić abonament i naj prawdopodobnie będzie to samo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do wyborów samorządowych raczej nikt nie powie. Jak również nie dowiemy się ile za ekoschematy, mówi się nieoficjalnie 20-30zł punkt 

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Było w jakimś punkcie wpisane ze nie może być mniej niż 70 zl/pkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo właśnie różnie to różne źródła podają na temat gaec6. Niby na portalu coś było, że to jednak nie będzie egzekwowane w tym roku. Ze znajomym rozmawialiśmy to z kolei coś tam przebąkiwał że z agencji kontrolują to. Ja pod to co mam jare czyli owies, soja i warzywa to normalnie zaorałem. Pod okrywą mam to co jest pszenica, trochę jęczmienia i wieloletnie czyli maliny i truskawki. Z drugiej strony jak np. ktoś posadził truskawki w październiku (np. ja) to to jest żadna okrywa przecież. Ale do gaec 6 się chyba zalicza. Ta norma to jest jeden wielki paradoks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To cyrk a nie paradoks. U nas sieli pszenżyto w drugiej dekadzie listopada. Do tej pory nie powschodziło ale norma spełniona. Równie dobrze można zabronować orkę i rżnąć głupa, że nie powschodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No znam takiego co pod koniec października siał lejkiem jakieś zboże i zabronował. Chyba na tą normę właśnie. Tylko że moim zdaniem takie coś to ma już niewiele wspólnego z rolnictwem. Ale może to ja do tego świata nie pasuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno system szwankuje, kużwa , kalkulatorem niech liczą hektary  na każdy  ekoschemat

Wiecie  ktoś czy Niemcy mają takie samy normy GEC

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcomas tylko łąki kwitnące do sierpnia,reszta to lipca.Mieli znieść,ale widać Wojciechowski nie dał zgody.Nawet wybory do europarlamentu go nie przestraszyły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się