gom

Pogoda

6457 postów w tym temacie

Na której pogodzie? U mnie wszystkie pokazują na 20.00. Jutro rzepak będzie do koszenia, jeszcze dzisiaj późnym popołudniem jak przygrzeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejne 35mm. Za chwile nie wyjedziemy w polach tak mokro będzie. Jak dobrze naliczyłem to w Leborku ponad 200mm w lipcu juz

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po południu poprawiło jeszcze i dolało 22,5 mm. W Lublinie ulice zalane były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zniwa stoją. Zaawansowanie żniw w powiecie oceniam na 20%. Dzisiaj pada od rana, już jest blisko kolejnych 20 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tutaj z kolei ciag dalszy suszy, na 3 klasie qq zaczyna podsychac, na slabszych glebach okolo polowa lisci zolta.

Do poczatku lipca wygladala rewelacyjnie, a jak tak dalej ebdzie za 2 tyg beda zaczynali koscic na kiszonke

Dzisiaj cos pada, ale to kropla w morzu.

 

Jeszcze jednen taki rok i ludzie nie beda mnieli z czego dokladac,

duza czesc uprawa ledwo starczyla na kombajn, malo kto zarobil u nas w tym roku, no jedynie kombajnisci koszac 20-30 min ha za 450-500 zl/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie cały dzień popaduje. Mokro. Żniwa jeszcze nie każdy skończył, ale już ostatnia prosta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

30 mm w miarce. Teraz pokazuje że tydzień pogody ale pewnie i tak koszenie na powaznie od srody. Może późnym popołudniem we wtorek pójdzie rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też 20 mm bym powiedział ładnego deszczu gdyby nie żniwa 

Te zaawansowane na około 80%  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli podobnie , ale my zapomnieli o żniwach , ściernisko zlikwidowane , poplony zasiane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też po żniwach ale zaledwie 10-15 km na północ to jeszcze połowy nie mają 

Pogoda tradycyjne w żniwa musi być nerwowa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

20 litrów w 5 minut. Pola pozalewane. Glifosatem robiłem dzierżawy, część do poprawy. Znikąd chmura przyszła a miało nie padać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby wszystko pod kontrolą, niby optymalnie ale jakiś taki niepokój mnie ogarnia. Siejąc rzepak, spojrzałem na niebo i pomyślałem: "znów antycyklon?". Nie cierpię antycyklonów, już jeden zabrał mi półtorej tony plonów w tym roku. Oglądam mapę Europy i jak byk widać, googluję no tak Otto. Po raz pierwszy od połowy maja wycofali się z tego deszczu na 11 września. W dwa tygodnie wyparuje wszystko co spadło w sierpniu. Od maja mam 240-280 litrów w zależności od lokalizacji ale tego nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście dni temu dwie różne pogody internetowe 

W poniedziałek na czwartek pokazywały 21°C i 32°C 

Aż sobie screeny zrobiłem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak czytałem niedawno prognozę wsteczną i się śmiałem. Po ulewach miało przyjść znaczne ochłodzenie pochodzenia polarnomorskiego. Tymczasem utworzył się antycyklon i jesteśmy w jednej wieeeelkiej murzyńskiej czarnej duuupie. Nie wróży to dobrze, opadów może nie być nawet cały miesiąc lub dłużej. Do tego wiatr, żeby śmieszniej było mogą wystąpić lokalnie poranne przygruntowe przymrozki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No suszy mocno. Mamy właściwe już wrzesień a temperatura 30+. Lepiej żadnych uprawek nie robić, zbyt byśmy rozpylili glebe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie trzeba ,żeby nic nie rosło , bo wyciaga wode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem, żeby nie ruszać ale zrobiłem objazd po polach i kurde chyba koniecznie trzeba pokasować te samosiewy. Część działek zrobiłem wcześniej i jest ok ale to co zostało to za bardzo zielono. Może w październiku popada i jakoś się zasieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie nawet padało wczoraj, dosłownie znikąd. Co prawda lekko tylko zmoczyło a deszczomierz nawet tego nie złapał ale cieszy każda kropla. Większość od razu odparowało aż taką mgłę było widać nad ziemią i okropnie duszno się zrobiło ale lepiej tak niż miałoby uciekać co jeszcze jest w glebie. Zawsze dobrze i jeden dzień dłużej utrzymania wilgoci w oczekiwaniu na deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2024 o 08:09, miwigos napisał:

Według mnie trzeba ,żeby nic nie rosło , bo wyciaga wode

Samosiewy rzepaku w tej chwili u mnie w fazie 2-3 liści. One raczej za dużo wody nie wyciągają. Najlepszy teraz byłby glifosat. Ściernisko po rzepaku talerzuje nie od razu ale po minimum 10 dniach.  W ten sposób niszczy się najwięcej samosiewow.

@miwigos talerzujesz dwa razy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się