gom

Pogoda

6120 postów w tym temacie

Pszenica jak zmoknie to na trzeci dzień dopiero sucha, teraz nawet na suszarnie nie nakosisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Marecki przez dwa sezony w godzinę "W" byłem po żniwach... mnie się nawet w palę nie mieści,jak na tych waszych Kaszubach gospodarzyć możecie,a co dopiero żniwa robić.To trza mieć pokorę dla Boga i przyrody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle chyba wiesz, że w polu dopasujesz się do pogody, a nie do kalendarza. Kiedyś bardziej mnie to wkurzało, ale nerwy i tak nie mają wpływu na deszcz, więc po co sobie i innym życie uprzykrzać. Będziesz w moim wieku, to zobaczysz :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A się wydawało że jedne z wcześniejszych żniw będą w tym roku

Tak tak mili Panowie pokory dla Boga (kto wierzy) i przyrody 

Ja pamiętam że żniwa się zwykle kończyło we wrześniu 

Bywało że w październiku ale to już zawsze mokre 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raz w życiu jarą pszenice kosiłem 1 września w kufajce 15,5 mokra, ostatnie 20 lat do 5 sierpnia, ale większość kończone w lipcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejne 8 mm wczoraj. Oj to będzie rok, zasiewy rzepaku możliwe tylko po jeczmieniu ozimym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie popada to jutro popołudniu jeczmien jary. Dziś wieczorem miał już tylko 18%. Po tym jeczmieniu mam mieć rzepak i dlatego jak będzie miał 15,5% to kosze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś tu rzepak miał 11,5% czyli jutro możliwe koszenie

Zboża niestety muszą dłużej czekać pytanie kiedy się doczekają 

Na weekend kolejne ulewy zapowiadają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeczmien 5 min kosilismy, miał akurat 14,5%. I zaczelo padac. Sasiad akurat dokończył kosic rzepak miał 12% dzisiaj ale przez suszarnie idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widziałem, że ten pas burzowy przejdzie przez Ciebie i sobie myślałem, że popsuje Ci plany na jutro. Tutaj sąsiad przed chwilą wjechał w żyto, ale po co? Rano 2mm spadły i ten wiatr mimo wszystko nie wysuszył na tyle. Młody zaraz za nim prasą jedzie. Ani z jednej, ani z drugiej maszyny kurzu nie widać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na niedzielę i poniedziałek pokazują u mnie 60 mm. A przez najbliższe 7 dni około 100 mm. Ciężko będzie wjechać po tym na niektóre pola kombajnem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

100 mm było w ostatnie dni lipca 

Oj jak dołoży kolejne 100 w dwa trzy dni ..... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dostać 200 mm w takim krótkim czasie gdzie rośliny już nic nie piją i jest chłodno to będzie duży problem. 

Rzepak smierdzi juz z kilometra. Na łodygach nie widać za duzo zgnilizny twardzikowej. Co wywołuje taki zapach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile? Dwieście? Wesoło tam macie. Zapach zgnilizny zapewne jest z łodyg. U mnie rzepak już 3 tygodnie od desykacji a ściernisko nadal zielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się