gom

Pogoda

6109 postów w tym temacie

20 mm. Pomoże jedynie qq i ziemniakom. Chociaż bardzo duzo qq ucierpielo od przymrozków.

Reszta upraw to już jest za późno i zbyt duzo nie uratuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie 10 ale ciągle pada. Słaby dzień na poletka Agricoli u mnie w okolicy dzisiaj, nawet się nie wybieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wasza pszenica już pomarańczowa w kłosach , że nie pomoże , nawet jeśli by taka była w co wątpie  to i tak wiele pomoże , będzie grubsze ziarno

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zdjecie.jpg

Temu już nic nie pomoże. Sporo ozimin też tak wygląda. Nie ma co się dziwić bo od 24 kwietnia do wczoraj wieczora 13,5 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie coś ozimego, jak zacznie padać to bedzie takie zboże się odmładzać ,glifosat będzie konieczny

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pałuczanin1981

Tak, ale to sasiada w dobrej kulturze i na oborniku stad jeszcze te kepki. 

@miwigos

No będzie się odmładzać nie tylko zboze ozimego ale i rzepak też. Problem będzie w dłuższej perspektywie jak zakaża kiedyś glifosatu. Oni tam nie wiedzą że są nieraz właśnie takie problemy. Chętnie bym Timermansa zaprosił na kombajn w odmlodzonym rzepaku do odpychania za wytrzasaczami przed  sieczkarnia, jak jeszcze jest na zewnątrz 30 stopni. Ciekawe za którym razem by to pierd....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie piernicz głupot i u nas są takie wypalone miejsca , tam gdzie kiepska ziemia , ale ogólnie jest dobrze , bo dobre ziemie , na V kl. jest tragedia, IV kl. pola łaciate , na III jest bardzo dobrze, 

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy i trójki zaczyna brać na całego, gdzie V to wypalone nie będzie nic, na IV równo pozamiatane

za dwa tygodnie żniwa jak nie szybciej, dołki trochę opóźnią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos jak IV klasa jest mozaikowata to nie mysl ze III czy II klasie to nic nie zrobilo, poprostu nie widzisz tego optycznie ale jak przejedzie kombajn to bedzie w zbiorniku widac ze jednak susza tez zlapala te gleby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumie bo dostał solidne deszcze w czerwcu, jakby minęły albo pokropiło  inaczej by pisał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To do mnie , nie wiem skąd jesteś , kojarze że rejon Świecia , a tam burze przechodziły , byś napisał jaki powiat byśmy więcej widzieli, a z tego co piszesz to ziemie masz dobre, zawsze wszystko super

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie burze też chodzą, z reguły od zachodu, Chojnice, Brusy potrafią dostać ulewę, a 5km ode mnie jest jezioro, na którym każda burza się zatrzymuje i zmienia kierunek. Wtedy idą dołem, górą, a u mnie kropi. I wtedy ktoś się dziwi, że u mnie sucho, bo przecież nad Kaszubami przeszły burze i ulewy. No przeszły, ale nie u mnie, jak zwykle. Więc nawet powiat, czy region niewiele tu daje. Sąsiednią gmina może dostać kilka razy więcej deszczu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też zauważyłem że Chojnice zawsze dostaja więcej deszczu niż u mnie. Już nawet Koscierzyna dostaje ale do mnie to nie dociąga.

@miwigos

Tutaj do 25 lipca powinno być już wszystko sprzątnięte z pol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się