gom

Pogoda

6082 postów w tym temacie

Mieliście przymrozki?Dziś przed południem chmury i zimno, jak w listopadzie. 

Czekam na drugie szacowanie strat po przymrozku z 27 kwietnia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i "pada". Nie, przymrozków dzisiaj nie było i pewnie jutro nie będzie bo pochmurno. Też czekam na drugie szacowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez dolalo, zimno bylo ze w kurtce i czapce lazilem.

Teraz ladne sloneczko wyszlo, oj moga byc przymrozki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogą być bo u mnie też się przejaśniło ale najbardziej to zaszkodzi naszym ogródkowym pomidorom i ogórkom. Ziemniaki jak obredlone to jeszcze pod ziemią, zboże i rzepak teraz nie ma znaczenia, jęczmień jary u mnie wytrzymał minus 8. Kukurydza też powinna wytrzymać, najgorszy jest przymrozek w trakcie wschodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wybuchnie , 

teraz grad może nas uratować , taki co 100 %  sprzątnie , a zostawi całe budynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O wszyscy o gradzie marzą ;-) Ale ubezpieczony mam głównie rzepak na 14 klocków ;-) i trochę pszenicy aby załapało 50%

Przed chwilą parę kropel spadło i formuje się chmura burzowa.

Edycja 15:35 - @barkas minie nas o włos :-(

Edytowano przez ikcomas
dopiska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u Was jest jeszcze jakaś szansa opadów, tutaj jest pozamiatane już. Sianokiszonka chodziła po 80 zl/balot, teraz już 300 zl/balot. Pierwszy pokos trawy to może 20% tego co zawsze. Sam się zastanawiam czy jęczmienia ozimego nie zwinąć i sprzedać tych balotów bo liczę na maks 2 tony. To byłoby 1500 zł. A balotów spokojnie da jeszcze za 1500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jęczmień nie zdążył uciec przed suszą? jak ozimy tak zły to jak reszta upraw wygląda jak one teraz najwięcej potrzebują

troche słaby pomysł z balotami, jak nakosisz ziarka za tyle co bele a gdzie wartość słomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, ikcomas napisał:

O wszyscy o gradzie marzą ;-) Ale ubezpieczony mam głównie rzepak na 14 klocków ;-) i trochę pszenicy aby załapało 50%

Przed chwilą parę kropel spadło i formuje się chmura burzowa.

Edycja 15:35 - @barkas minie nas o włos :-(

u mnie przeszlo 5 km ode mnie, ale to pas moze 200-500 m byl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@barts za dwa tygodnie bez deszczu to i zadnej slomy nawet nie bedzie. 

Wegetacja opóźniona, chłodna wiosna no i jeczmien ozimy w normalnych latach koszony jest tutaj po 20 lipca. No to nie zdążył uciec przed susza

11 mm od 24 kwietnia to za malo. Jak nie napada do 24 czerwca a na to się zanosi to będzie 11 mm na dwa miesiące. Tyle to i chyba na bardzo mocnych ziemiach jest za malo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobne opady, piasków już z nami nie ma ale na trojkach zboże jeszcze wytrzyma, wiadomo że spadek plonu będzie duży ale coś naleci, tym bardziej że szybko siana pszenica ma już w połowie nalane ziarniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierole te prognozy, 

W dzien raz nadaja na jutro i popojutrze duze opady, pozniej aktualizacja, ze praktycznie zero opadow,

Kolejna aktualizacja znowu spore opady.

Czlowiek sie cieszy ze wreszcie popada a tu kolejna aktualizacja 0,5 mm

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owies puszcza wiechę na 10-15 cm od ziemi, bo przez zimno i brak wody zatrzymał się na tym poziomie. Ozime już placami są białe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak to właśnie wygląda jak pisze @Marecki. U mnie dzis na procesji przy ostatnim ołtarzu była ta suplikacja o deszcz. Dwa tygodnie temu w sanktuarium w Sianowie około 15 km ode mnie tez robili ta suplikacje to następnego dnia przeszła burza i sporo napadalo. Póki co żadne pogody nie pokazują u mnie ani nie pokazywały deszczu do 23.06. Ale jakby jutro napadalo ??? To chyba bym uwierzył w dzialanie tych modlow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Uwierzyć to może nie uwierzysz,ale pewien to ty już nigdy nie będziesz!" :)

We wsi nikt nic jarego oprócz kukurydzy i buraków nie ma.Kolega ma jęczmień jary gdzieś na świeżej dzierżawie.

Inny zrobił interes życia:miał siać w połowie maja kukurydzę.Oddał pole za 1500zł(w kupie 19ha w I i II kl.czarnoziemy) największemu krowiarzowi.Teraz stawiają tam "farmę wiatrową" to 2ha zdeptali,a kukurydza ledwie wyłazi z perzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mieście ulewa z gradem a na polach bez zmian.

Edycja 13:48 - zaczyna padać.

@barkas chyba do Ciebie bardziej poszło.

Edycja 15:14 - 3 litry ale to nie koniec. Pada nieśmiało dalej.

Edytowano przez ikcomas
dopiska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się