gom

Pogoda

6109 postów w tym temacie

Nie martwicie się, rozkręci się. Zawsze to ja czekam na deszcz jak u Was pada, teraz jest odwrotnie. To wyjątkowa sytuacja bardzo rzadko spotykana, u mnie zawsze kilka dni później padało. Uwierzcie mi, że nie chcecie takiego deszczu jaki dostał @barkas, przejeżdżałem przez jego tereny i faktycznie wszystko pozalewane. Przesuszona ziemia nie przyjmuje tyle wody na raz. Czasem jak się zapomni kwiatów podlać w doniczce to też woda długo stoi zanim wsiąknie. U mnie łącznie spadło już 14, dopiero jak przekroczyło 10 to widać że jest mokro ale to tylko dlatego, że zimno. Niebawem przyjdą upały i jak dzisiaj wleje bo na to się zapowiada to pogotuje się wszystko. Miałem tak z jęczmieniem ozimym kiedyś. A jeszcze parę lat wstecz jak stała woda w pszenżycie to zrobiło się białe w tym miejscu. Dużo wody to więcej szkody jak pożytku, no chyba że grad ale to już inna historia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez się nie zapowiada. Chojnice podobno 30 mm spadlo, Bytów 20mm. Tutaj wkoło do 5mm, ale zazwyczaj do 2mm.

Dzisiaj ekspert porównał ta susze z 2018 roku i twierdzi że jest mniejsza, a wtedy spadek plonu wyniósł 16%. Jak dla mnie to za mojego życia takiej suszy nie było, a nie od 2018 roku. A jak Wasze odczucia

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie jakby teraz konkretnie napadało to by żle nie było jescze, ale za tydzień to się zmieni , bo ziarno dopiero zaczyna nalewać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcomas no przez kilka dni bylo zalane, ale dzisiaj mija tydzien i juz znaku nie ma nawet na dolkach, ziemia wszystko chlonie.

Od tej ulewy spadlo 8-9 l dodatkowo

Dzisiaj caly wieczor mży i pryskac sie nie da.

Ale wieczor pozytywnie sie zakonczyl, z przymrozkow dali 10-11%, plus za ocentkowanie moze byc fajnie:)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem moje zdjęcia z 2018 roku i jak ja teraz mogę narzekać na przypalenia? Wtedy to była masakra po całości a w tym roku tylko punktowo i to nie w takiej skali jak wtedy. U mnie to suszy chyba nie ma. Tymczasem u mnie deszcz pada od godziny równo i stabilnie. Przez całą noc tak ma być, dobrze niech pada, może MTZ podniesie, byłoby miło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom czy w twojej okolicy chodzi się cały rok w kalesonach? Wybieram się z rodziną na wypad do "Trójmiasta" i nie wiem co ze sobą zabrać do ubrania?

W 2018 chyba większa susza (998kg rzepaku i 32 tony buraka,tylko pszenżyto coś pod 7 ton).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze żeś ocenil że chodzi się bardzo długo. W tym roku to chyba masz rację że cały rok. 

Ja licze jeszcze na tone rzepaku, 2 tony jarych zboz i 2-3 ozimin

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pałuk, rozbierając się na plaży zrobisz furorę ;)

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dopadalo kolejne 23 mm....

U Was rzepaki tez takie pozjadane przez pryszczarka? poszla dawka 0,25 inazumy, tydzien po rozpoczeciu opadania platka i dziadostwa od cholery, ptaki sobie ucztuja

W pszenzycie ozimym, wcoraj czesc dzialek popryskalem, bo skrzypionki na grubo.

Na koprze, komosach i rumianach mszyc na grubo.

Jeszcze tyle robactwa to nie bylo, mimo ze dopiero od tygodnia pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Marecki napisał:

Pałuk, rozbierając się na plaży zrobisz furorę ;)

Same dziury poprzecierane w tych kalesonach to ich zdejmować nie trzeba.

A tak poważnie to w programie wycieczki nie ma plaży, najwyżej molo w Sopocie.

Plaża jest przewidziana w Ustce(1-2.07.23) i Sarbinowie(bodajże12-15.08)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi termin nawet wskazany, bo mnie właściciel Czajkowskiego na siew rzepaku wpisał na 16 sierpnia.

Teraz rosi od godziny i słychać grzmoty od Grudziądza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na północy województwa padało przez ponad trzy godziny

Wróciłem do domu i oczywiście suchutko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jachałem blisko Ciebie na Świecie S5, tak żle na polach nie wygląda, są miejsca powypalane , ale ogólnie lepsze gęściejsze zboża , bez chwastów , 2-5 lat wcześniej wyglądało dużo gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cytując kabaret "Mamy wspaniały rząd, wybitnych fachowców, gospodarka idzie do przodu, a ludziom żyje się coraz lepiej"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jedno i drugie ważne , ale nie napisałeś ile Cię uraczyło

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się