gom

Pogoda

6109 postów w tym temacie

Do tego trzy gospodarki w różnych częściach kraju?Ale przynajmniej będziesz długo żył,bo bez stresu.

Tutaj to chyba nie przestanie wiater wiać?Zdążyłem wyjechać z opryskiwaczem i znów się rozdmuchało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie to rozumiem przez pojęcie "ulewny deszcz" zapowiadany wczoraj no ale niech tam siąpi. Może się rozkręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaorzemy bez obaw,rośnie poplon 2-3 dni i obciągnie , buraki wykopać gorzej, u tych co dziś kopią to maja przechlapane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Był? To znaczy że u Ciebie już nie ma. U mnie mało było i wczoraj prawie znikł a teraz napierdziela właśnie. Co ciekawe im dalej na zachód ode mnie tym więcej śniegu (ponad 20 cm), taki paradoks, a to przez huragan który nadciąga właśnie nad Polskę. Co do zasady huragan zaciąga ciepło dołem w kierunku wschodnio-północnym a górą zimno w kierunku zachodnio-południowym. Ja jestem po tej drugiej zimniejszej stronie na styku tych dwóch mas, okolica zera i dlatego pada. Jak wszystko pójdzie zgodnie z prognozą a wszystko na to wskazuje to ten huragan straci impet i te zimne powietrze z północy zostanie przepchnięte na południe przez drugi znacznie potężniejszy huragan który formuje się właśnie u wybrzeży północnej Norwegii. Potem skieruje się centralnie na Polskę pchając dołem ciepłe powietrze ze sobą.

Podsumowując jutro intensywne opady śniegu i walka dwóch huraganów który mocniejszy. Jak ten znad Skandynawii wygra to w środę dwócyfrówka na minusie i pogodnie, w czwartek dwucyfrówka na plusie i deszcz.

A miał być taki spokojny tydzień i nieco komplikuje plany no ale wszystko się jeszcze może zdarzyć przy tak dynamicznym rozwoju sytuacji.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcomas normalnie,jak FANI POGODY.PL. :)

Aż musiałem se trzy razy przeliterować(przeczytać) i gestami rąk kierunki wyznaczyć.U mnie sypał mokry śnieg-dzieciaki bawłana ulepili,a potem intensywny deszcz.Teraz na plusie, potem na minusie i znów na plusie-straszą wichurą.Niby od sobotnich Katarzynek zima "na goło" ma trzymać?

Dopiero co więksi zaczęli kopać buraki.U mnie sezon skończony,ciągnik na warsztacie-10tys.pójdzie się je...ać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostką są te odwrócone kierunki świata 0wacko2.gif Według ogólnych zasad pisowni i nazewnictwa kierunek jest północno-wschodni i południowo-zachodni, a nie na odwrót. A jak jest na odwrót, to wtedy nic dziwnego, że nawet wiatr głupieje. 

Edytowano przez Marecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, to nieprawidłowe określenie. To taki mój skrót myślowy - doprecyzowując miałem na myśli wiatr wschodni skręcający na północ i wiatr zachodni skręcający na południe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcomas kutwa zime nadaja u nas, mialo byc tyko jutro i sroda i odwilz.

a teraz odwilzy dwa dni i znowu mroz, wapno nie rozsiane, ziemniaki trzeba przewiezc, jak zyc?:>

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oooo witaj w klubie. Ja też miałem po kredę jechać i po rzepaku rozsiać. Myślałem, że tylko ja tak w tyle jestem.

Zaczyna zamarzać ale śnieg leży, na jedno to dobrze bo mróz coraz większy nadają ale z drugiej strony jak tak zostanie to można powiedzieć, że zima mnie zaskoczyła lepiej jak drogowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś do końca października trzeba było się wyrobić, ale wtedy nie było jeszcze tyle traktorów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie było też smartfonów tylko telefon na korbkę u księdza i pierwszego sekretarza...nikt nie siedział tylko wszyscy zap..lali.

Jakoś "Ciapek" wystarczał,a dziś dwie Valtry i zimą zaskakuje?Zaiste zaskakujące!

U was chociaż śnieżna ta zima ma być.Tu mróz,wiatr i zamiast śniegu to rzepaki po kolana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie było też kiedyś takich anomalii. Zima to metr śniegu kiedyś a teraz? Lato wiosną a jesień latem i susza w październiku! Teraz minus 3 a pada deszcz i wszystko zamarza. Wczoraj zero, padał śnieg i wszystko płynęło. Prognozy pogody nie dadzą zaplanować roboty nawet na następny dzień, o tygodniu nie wspominając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pałuczanin1981 napisał:

Kaszubi zasypało was?Podobno armageddon w Sierakowicach.

U mnie leży 10-12 cm. Wczoraj wieczorem na polu od ziemi topniał i było 5-6, to jeszcze dało się orać :D 

Na podwórku ziemia zmarznięta, to jest 15. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu zawsze było duzo śniegu. Do Sierakowic mam 20 km. Tam jest zawsze jeszcze więcej śniegu, natomiast 20 km ode mnie w przeciwnym kierunku-na północ całkiem inny klimat. 

Tutaj od początku października grubo ponad 300 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu nas by nikt nie wykopał buraka ,nie zaorał przy takich opadach, a do kopanie jeszcze sporo zostało , bo mają przestoje , nie idzie kopać za mokro, teraz powinni pociągnąć  na  przymrozkach, chyba nie zamarznie

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się