gom

Pogoda

6109 postów w tym temacie

Są dopiero pierwsze dni marca Panowie spokojnie dobrze że pada 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał w maju , czerwcu te opady, obecne nie wróżą dobrego urodzaju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z kolei ja bym w czerwcu wolał pogodę na zbiory truskawek. W maju może padać, żeby miały zapas wody na owocowanie. A pogoda i tak zrobi co zechce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie jak w tym kawale o rolniku i pani lekkich obyczajów

Najpierw mu było za sucho później za mokro na końcu za drogo 

A poważnie to dużo opadów rozleniwia system korzeniowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ledwo 12mm a znów wszystko pływa ziemia się świeci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie te 12 mm przydało sie na przemieszczenie drugiej dawki N w pszenicy, narazie dana połowa , druga tydzień po świętach , przed zapowiadanymi opadami , myśle że do świąt porawka mustangiem , a w sobote regulacja z grzybem i mikro, może miedzyczasie uda się buraki zasiać

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś CZTERY i znów pola się świecą jak na Boże Narodzenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że po tych upałach teraz pójdzie siać ale nie ma szans jeszcze przez tydzień. Co dołek to ostre rycie, pier.... taka robote

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samochód ze zbożem wyszarpywałem dzisiaj z posesji, miałem sprzedawać tydzień temu ale wlało i odpuściliśmy. Na jednym polu jak pryskam to pcham wodę przed sobą a na polnej drodze już się kurzy mocno więc wody nadal mało mimo wszystko. Deszczomierz mi się popsuł i nie wiem ile spadło w tym roku ale jak dla mnie to może sobie już padać ile chce bo w kluczowym momencie i tak zabraknie tej wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To u mnie po łące 20 arów nie idzie wjechać , reszta OK , wiadomo że w ścieżkach woda stoi, oryskiwacza i ciagnika nie myje dopiero po pryskniu na płatek, wcześniej by musiało kika godzin popadywać , no i wyjechać z garażu żeby odmiękło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A u mnie z kolei bardzo sucho, do @ikcomas mam moze z 40 km, nawet na 3 klasie po lakach protektora nie obkleisz

Nawet po opadach z opoprzedniego tyg, spadlo co noc po 5-8 l i po kilku godzinach wszedzie mozna bylo robic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To na bogato, sam jestem ciekaw ile u nas spadło bo przecież miałem całą zimę żeby kupić nowy deszczomierz a mamy już kwiecień. @barkas podratujesz danymi? Ja myślę, że gdzieś w okolicy 40 to maks bez śniegu oczywiście - tylko weźcie poprawkę że śnieg u nas jest częstszym zjawiskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos u mnie od polowy lipca spadlo moze ze 170 lacznie ze sniegiem... Do listopada praktycznie nic nie padalo, pozniej troche sniegu bylo i deszczu, ale niedzuo,

W styczniu bylo sporo sniegu

Jak mroz ustal to w tym roku deszczu zmierzylem 34 l... zapowiada sie ciekawie

na mroz i snieg nie wystawiam, bo juz 3 razy deszczomierz wymienialem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja tak zepsułem deszczomierz, zapomniałem go schować. Potwierdzam u nas padało oczywiście w żniwa a czemu by nie a potem długo długo nic do listopada, wtedy zima nas zaskoczyła niczym drogowców. Ta woda ze śniegu sporo dobrego zrobiła bo jak przyjdzie miesiąc z palącym słońcem bez deszczu to pozamiatane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co podałem to ze śniegiem , którego nie było dużo, tak mokro to nie miałem jeszcze nigdy

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

17 mm , na przyszość się przyda bym powiedział , bo nie wiadomo co nas czeka w maju i czerwcu, teraz ciepła potrzeba , bo z rzepaku będzie porażka, kuku chyba w maju będziemy siać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi że w kwietniu ciężko będzie zobaczyć 10 stopni ciepła a północnej części kraju pewnie codzienne przymrozki

się porobiło z tą pogoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie na pewno ale czy ten rzepak zakwitnie przez ten tydzień przy takich temperaturach i braku słońca bo codziennie pochmurnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drzewa kwitną, a zapylaczy brak przez to zimno. Kilka trzmieli niemrawo lata i to wszystko. Za parę dni będzie po kwiatach i po owocach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się