gom

Pogoda

6355 postów w tym temacie

Ja pierdole, leje na polowie Polski, a tu od wielkanoacy 10-12 litrow spadlo w 5 opadach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdzie Ci leje kropi

 

6 godzin temu, ikcomas napisał:

ICM coraz częściej bym powiedział, że źle zawodzi. Ten model kiedyś bardzo się sprawdzał ale chyba i tak najdokładniejszy jest. Windy owszem nie jest za dokładna ale ma dużo ciekawych opcji, m.in. wykaz kamer i widać na żywo gdzie deszcz.

11 września nadal aktualny ale pojawił się 8 czerwiec. Prawie 2 tygodnie ale to tego czasu dawno będzie pozamiatane.

Co Ty z tym 11 września się uczepił , nie wiedza co będzie w ciagu 5 godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany) · Zgłoś post

No jak? Tą superkomórkę burzową na pół Polski widzę od siebie. 150 km ode mnie.

11 września na tych śmiesznych długoterminowych prognozach od kiedy patrzę to nie wycofali się z tego. A tak serio to pierdolca dostaję, tak zwyczajnie.

ICM jeszcze niedawno pokazywał 74% szans na jutro. Wycofali się już...

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba najmniej ja mam dostać, jutro około 3mm. I to by było na tyle pewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marzec-33

Kwiecien-62

Maj-prawie 23.

Zwiększyło mi opad na jutro na yr.no na 11mm. Byłoby zajebiscie jakby tyle dało, starczyłoby na tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany) · Zgłoś post

marzec 25 mm

kwiecień 46,5 mm , ostatni 19 kwietnia 

maj , dziś pierwszy 8 mm, no wcześniej 1 mm

Jakby spadło  tyle co @lokizom to by  był raj, na dobrej ziemi jest OK , ale zaczyna miejscami w pszenicy wypalać

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz pogody zrobily sie zbieżne, pokazuja ze dostane dzisiaj 4mm. Zobaczymy czy sie sprawdzi.

Jeśli miałbym tyle co @miwigos opadu to już byłoby po ptokach. Pewnie tylko IVa by w miare wygladala.

Tylko że jak w najbliższym czasie nie spadnie większy deszcz to takie padanie deszczu po kilka mm co kilka dni odsunie o kilka dni schniecie. Narazie idzie na jedne z najlepszych plonów o ile nie najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

18 mm w miarę spokojnego deszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany) · Zgłoś post

@lokizom to pomysl o opadach 2x2l w maju

i 3 razy po 2-3 litry w kwietniu

Po zimie zasob wody bardzo slaby

Plus jeszcze kilka przymrozkow

I maj pewnie na tym sie zakonczy.

 

Edytowano przez barkas
dopisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O czym my tu mówimy? U mnie opady nieznane do maja ale podobne bo ten sam region. Cała Polska w chmurach a wszystkie prognozy u nas pokazują zero. Zajebiście jest a w marcu wodę pchałem przed sobą w ścieżkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i napadalo, tylko zwilżyło z wierzchu, miarka wlasciwie 0 a mialo być duzo wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcomas tutaj na duzej ilosci kawalkow za kombajn sie nie zwroci,

bylem na czosnku, na najlepszym kawalku, jeszxcze ladnie wyglada, ale teraz glowki formuje i wody potrzeba, to tu nic nie ma

Teraz oplac ludzi, zainwestuj w uprawe kolo 30 tys a za miesiac sie okaze, ze beda same ogryzki do kopania.

Zalamac sie mozna, co za pierdolony rok

i z czego zyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany) · Zgłoś post

Taki urok warzyw, duży nakład, nie wiadomo co się zbierze, u mnie 13,5 mm

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też prawie 14 mm łącznie 

Jest cacy, po sąsiedzku dużo więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łącznie miałem na myśli całość z tych opadów 

Nie dzisiejszy dzień 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo skąd rano ulewa 30mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poznęcajcie się jeszcze, jestem w najbardziej pojebanym miejscu na Ziemi obecnie tj. na skraju super wyżu znad Rosji. Stąd ten wiatr, na zachodzie nie wieje prawda? nie wyobrażacie sobie jak tu wieje. Nie ma szans na deszcz. Wyż z centrum w okolicach Moskwy zajmuje obszar mniej więcej Europy, sięga aż za Ural i ma średnicę jakieś 3-4 tysiące kilometrów. Mamy do czynienia z niezwykłym zjawiskiem i to nie ma nic wspólnego z El Nino czy La Nina bo go nie zaobserwowałem. To jest coś nowego niezbadanego. Wyż na półkuli północnej obraca się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, niż przeciwnie. Na półkuli południowej jest odwrotnie. Wyż o którym wspomniałem pcha do nas powietrze z południa, które mocno się nagrzewa a wpycha na północ, gdzie Ural ochładza je. Nad morzem Karskim utworzył się super niż z bardzo zimnym powietrzem i mamy do czynienia z zimą na Syberii na początku lata. Półkula północna jest zimniejsza niż południowa a powinno być teraz odwrotnie. W Polsce szczególnie tej wschodniej jest cieplej  niż w Hiszpanii, gdzie tam temperatura spada poniżej 10 stopni. W zachodniej części Stanów Zjednoczonych również jest bardzo zimno, a to ta sama szerokość geograficzna co Hiszpania. Stany Kolorado, Utah, Nevada, Idaho, Oregon, Wyoming, Montana i Waszyngton to prawie połowa USA gdzie temperatura w górach spada poniżej -10 stopni. Z kolei w okolicach Jakucka (zachodnia Syberia), najzimniejszego miejsca na Ziemi jest cieplej niż w Polsce (nie wspominając już o Hiszpanii). To jest jakiś absurd. Wracając do meritum, nad Atlantykiem tworzą się cały czas niże i próbują pokonać ten super wyż ale nie dadzą rady. Niż charakteryzuje się zimnym ciężkim powietrzem i klinem powinien się z łatwością wbić ale jak jest za mały to go nie pokona. Jak utworzy się duży to powietrze na froncie od południowej strony zdąży się ogrzać i odbija się jak od ściany do góry. Linia frontu w Polsce przebiega mniej więcej przez Lublin, Warszawę, Olsztyn. Na zachód od frontu opady będziecie mieli, ja nie. Obecny niż nad Atlantykiem ma eliptyczny ośrodek, wygląda to tak jakby napełniony balon powietrzem dopychać do ściany. Nigdy nie widziałem czegoś takiego, nie wiem co się wydarzy jak ten balon pęknie. Siła wyżu znad Rosji jest jego tak duża, że atlantycki niż spłaszcza się bo nie może go przepchnąć ani wbić. Jeżeli nie wydarzy się nic bardziej niezwykłego niż teraz to sytuacja odwróci się dopiero po przesileniu letnim tj. 20 czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany) · Zgłoś post

16 godzin temu, miwigos napisał:

Taki urok warzyw, duży nakład, nie wiadomo co się zbierze, u mnie 13,5 mm

To nie tylko warzywa

Jaki masz naklad na zboza i rzepak? kolo 4 tys lekko liczac?, 

pomysl co by bylo, jakby Ci sie rok trafil, gdzie na wiekszosci swoich pol zbierzesz ponizej 1 tony zboza i rzepaku.

z jeczmienia jarego to mie wiem czy 500 kg bedzie... Z rozkrzewionej rosliny, zrobil sie jeden klos, i to nie z kazdej

Edytowano przez barkas
dopisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany) · Zgłoś post

Ostatnie lata my mieliśmy ciągłą suszę Wy na wschodzie rekordy biliście

My (przynajmniej ja) w tym roku na pewno super plonów nie osiągnę 

Zbyt mokra wiosna wszystko popsuła nie da się tego nadrobić 

Natomiast wygląda że jeszcze popada bo tydzień zapowiadają 

Edytowano przez ikcomas
autokorekta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki u nas tez prawie co roku jest susza, tyllko, ze w poprzednim roku opady sie w miare ukladaly, no poza qq, bo nie spotkalem sie z sytuacja, zeby na koniec wrzesnia qq miala kolo 20% wilgotnosci.

2 lata temu uratowal nas snieg na 1 kwietnia, wczesiej luty-marzec 0 opadow, 1 kwietnia 50 cm sniegu, A pozniej od 1 kwietnia do poczatku czerwca, zero opadow.

Wczesniejsze lata tez mielismy problem, z susza na wiosne, ale w TYM ROKU to kataklizm.

A odnosnie suszy u Was, to @miwigos chyba mieszka niedaleko Ciebie? tez chcialbym miec taka susze jak u niego w tamtym roku i takie rekordy jakie mial:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się