gom

Pogoda

6369 postów w tym temacie

Jak dobrze pamiętam to w ten dzień tylko raz padało przez ostatnie 10 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadzieja już jest mała. Dzisiaj bralem probki gleby pod ekoschemat i teraz to już przysycha tak konkretnie. Zyta już nie mają lisci na V klasie, jeszcze IVa się ledwo trzyma ale zwinięte. Sporo plonu już jest zabrane a za 8 dni to już będzie za późno i zniwa będą w czerwcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro sucho to jak wbiłeś laske w ziemie, , w zbozu żle się chodzi jak sie chce pobrać dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ciężko było wbijać, w jare jeszcze jako tako szło. Musiałem pobrać bo próby traciły ważność w tym roku. Interesuje mnie jedynie ph, bo makro są na bardzo wysokich poziomach. Ph powinno być w większości 6-6,5, czyli optymalnie jak na moje gleby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany) · Zgłoś post

Wyż znad Rosji słabnie. Jest nadzieja ale to za późno już w sumie. Alerty przyszły dzisiaj ale pali dalej.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcomasja mam przeczucie, ze przy tych rekordowych zbiorach co beda w tym roku, to w blocie bedziemy sie w zniwa taplac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak, tak. Już widzę oczami wyobraźni te potopione majestatycznie kombajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktore jada, zeby wykosci po 2-3 tony pszenicy i pszenzyta, bo bedzie po 1200zl/tona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydawało. Teraz inna idzie na miasto u mnie ale mnie pewnie ominie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszystko bokami poprzechodzilo, a u ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak samo. W mieście ulewa a u mnie nic. Na radarze pokazywało nawet, że pada ale o centymetry ominęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kutwa miejsce opuszczone przez.... kilka km obok w kolo leje, a tu kutwa nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom u Ciebie co chwile ladnie pada, a mowisz, ze wszystko schnie...

 co by bylo gdybys od wielkanocy mial 12 litrow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymalo się na 16mm. Pogody pokazywały ze mialo popadać 2-3mm.

Nie przesadzaj ze ciągle pada bo w maju do dzisiaj było 23mm. Sporo plonu już poszło. Zabrakło 10mm w zeszłym tygodniu, a mogłyby być rekordy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na radar z jaką konsekwencją opady omijają Lubelszczyznę to nie wiem czy się śmiać czy płakać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany) · Zgłoś post

 

 

20240530_170919.jpg

Tutaj 4b/5 na górce całkowicie wypalone...

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany) · Zgłoś post

Nie czytacie mnie uważnie. Jeśli zaburzymy efekt cieplarniany to zniszczymy planetę. Już teraz widać anomalie w postaci zimy za Uralem latem i w zachodniej części USA, czy nawet chłodnych nocy w Hiszpanii poniżej 7 stopni albo chociażby Alpy gdzie mamy ponad metr śniegu i ciągle pada nowy, a czerwiec za pasem. Podczas bezchmurnej pogody występują wysokie niepożądane amplitudy temperatur między dniem a nocą co jest zrozumiałe bo brak jest bariery ochronnej w postaci chmur. Powietrze szybko się nagrzewa za dnia i szybko wychładza w nocy. Zanieczyszczenie powietrza będzie działało podobnie, powietrze stanie się cięższe i jest większa szansa na deszcz bo nie odparuje tak szybko woda i zdąży się skumulować w niższych partiach atmosfery. Każda sztuczna ingerencja w naturę zawsze będzie wiązała się z natychmiastową reakcją planety ze zdwojoną siłą. Mao Tse Tung już kazał wybić wszystkie wróble bo ich populacja była wyjątkowo liczna i niszczyła plony. Nie widział tylko źródła problemu czyli owadów, które te wróble zjadały. Plaga insektów finalnie zeżarła plony i doprowadziła do klęski głodu oraz śmierci 30 mln Chińczyków.

15 godzin temu, lokizom napisał:

(...)

Nie przesadzaj ze ciągle pada bo w maju do dzisiaj było 23mm. (...)

To bardzo dużo - 230 tysięcy litrów na hektar.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsze gradobicia z ulewami jakoś cudem mnie o włos minęły 

Najgorzej okolice Chełmna Świecia tam grad zniszczył wszystko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany) · Zgłoś post

Ja na pogodę to spoglądam już tylko czy z tego 11 września się nie wycofali, bo na 5 minut przed nie potrafią przewidzieć. Na ICM najdokładniejszej niegdyś, teraz jak patrzyłem gdy w mieście padało to nic, zero deszczu, po godzinie jak już było po ulewie to zmienili, że tak jednak prognozowane były opady. Po co mi taka pogoda co sprawdza się po fakcie?

11 września nadal aktualny, to będzie data kluczowa, jeśli przewidzą na tyle miesięcy do przodu to nagroda Nobla w dziedzinie meteorologii się należy.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się