gom

Pogoda

6369 postów w tym temacie

Tja już nie tylko polityka, ale i pogoda dzieli Polskę na A i B. Ja tam tanio skóry nie sprzedam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@barkas Tone nakosic pszenicy , niemożliwe  ,musiało by nic nie padać od wiosny do żniw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie z ostatnich 3 lat to dwie największe susze i jeden rok rekordowych plonów, czyli susza-rekord-susza. W tym roku zapowiada się dość dobrze, niektóre uprawy nawet rekordowe mogłyby być ale musiałoby napadac w najbliższych dniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakos kolo 2011-2013 bylo tak mokro, ze na 3 klasie posialem 150 kg/ha  jeczeminienia jarego i zebralem ze 300-400, na 4b-5 plon nie przekroczyl tony

@miwigosdotychczas nie zdazylo mi sie zebrac ponizej tony pszenicy ale jak tak dalej tak bedzie to w tym roku, duzo upraw bedzie ponizej tony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany) · Zgłoś post

@sapek2 rozumiem że z tym dzieleniem na A i B to było do mnie? 

Nie dzielę na grupy nawet politycznie, ci co mnie znają wiedzą o tym 

Zwyczajnie szanuję ich wybory nawet jeśli się z nimi nie zgadzam 

Nie piszmy o tym bo to jest bez sensu i nic nie wnosi do tematu 

Uważam że jak mawiał klasyk dzielą się na mądrych i głupich 

Tych drugich tu nie ma, mało dziś już ich nie ma w rolnictwie 

Jeśli się zdarzają to na krótko bo nie poradzą sobie w tych czasach 

 

Odnośnie pogody NIE chciałem nikogo urazić 

Przeciwnie sam tego wielokrotnie zaznałem i wiem co to znaczy 

 

@barkas nie wiem gdzie mieszka @miwigos nie mamy powodu nie wierzyć 

Pisze że Janowiec Wielkopolski to spory kawał drogi ode mnie 

Opady są bardzo zróżnicowane można mieszkać 5 km dalej i być uratowanym 

Przyjdzie jedna burza w odpowiednim momencie i sprawę wyratuje 

Edytowano przez jarki
Janowiec Wielkopolski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 70 km nas dzieli

Było mokro i na V kl, nie sypało , sucho też nie sypie , chyba że z to mokro to było w cudzysłowie, ja przy suszy zebrałem średnio 6 ton, ale większość to III a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taki rok sie trafil, ze ziemniaki udaly sie tylko na samym piachu - 6 klasie, na reszczie wygnily

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany) · Zgłoś post

Też nie przypominam sobie bym zbytnio narzekał choć susze były 

Moje gleby to głównie 3b-4a a plony też bym powiedział zadowalające 

Wiemy doskonale co jest przyczyną że jeden sąsiad ma 3 a drugi 7 pszenicy 

Ale jak dwa lata temu wcale nie składałem wniosku to wyszedłem na durnia 

Zwyczajnie nie miałem pojęcia bo według monitoringu u mnie nie było suszy

Innym rokiem nie chcieli mi dać bo nie wiedzieli że groch się kwalifikował 

Mało tego oni nie potrafili czytać tych map z kategoriami gleby 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jeszcze 11 mm dało dziś możliwe że ominie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czwartek i piątek 20,5 mm, jest git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dolalo...nawet burze byly.... piaskowe...

kolejne prognozy na nastepny weekend, bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wczoraj 1mm. Dzisiaj 0mm. Niektóre prognozy pokazują ok.20 mm przez noc, jak np. Icm a niektóre jak yr.no 0mm i bez szans na deszcz. A to przecież ma się rozgrywać w ciągu najbliższych 6 godzin. Rozbieżność bardzo duża 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

deszczomierz schowany, szkoda zeby plastik sie roztapial na tym sloncu, wyjme we wrzesniu, tak jak @ikcomas przewiduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie przyznaje ile wam tam napadało dziś... widziałem na zachodzie całkiem sporo tych burz na radarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zero, teraz to już jest naprawdę sucho. Wchodzisz na prognozy, widzisz cały tydzień  miały być burze, opadu chyba 100mm a tu ani burz ani opadów. Nawet smsy z RCB byly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie w tamtym roku rozkład opadów był wyjątkowo udany i rekordy bite szczególnie rzepaku, gdzie w okolicy słychać było o 6,5 tony (blisko rekordu Guinnessa) ale tak przeciętnie to kręciło się koło 5 rzepak i 8 pszenica. Czy to rekordy? Dla mnie tak, dla Was normalka. Zachęceni takimi wynikami i wodą na wiosnę liczyliśmy, że w tym roku będzie podobnie jednak rzeczywistość okazała się wyjątkowo brutalna. Niż znad Atlantyku o którym wcześniej wspominałem rozerwał się, na południe od niego utworzył się wyż i w tej chwili wyż znad Rosji umacnia się, przemieszcza wgłąb Europy i jak się połączy z wyżem znad Atlantyku to dopiero będzie pozamiatane. Opady na wrzesień stają się coraz bardziej realne. Polska i kraje bałtyckie są obecnie najcieplejszym miejscem Europy, jak jechać na wczasy to tylko do nas.

@barkas jesteś w stanie wyjaśnić co się odjebało w Przygodach? Za torami taka pszenica, że w życiu takiej nie widziałem. Kiedyś jak byłem w Ulhówku to nawet na jedynce i tych ukraińskich czarnoziemach nie widziałem takiej. Tam, 10 ton to norma ale w Przygodach to idzie chyba na rekord Polski. Kombajn jeszcze nie wie, jak się dowie to się powiesi, zielona i błyszcząca. Ale to tak punktowo, że kilka kilometrów dalej nawet rzepak już biały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcomas tydzien temu ladny deszcz poszedl nad na polnoc od siedlec, strzala, chodow, wiec i przygody dostaly. Wczesniej tez co jakis czas tam padalo.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie i u nas by uprawy były, lepiej tam nie jedź żeby się nie denerwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dola mialem w poprzednim tygodniu, teraz to juz mi wszystko jedno. Zboza i rzepaki, nawet na polowe kosztow sie nie zwroca.

Ziemniaki wczesne, by byly juz do kopania, ale co z tego jak wody nie ma i nie rosna. -wiec tez koszt sie nie zwroci.

Te pozniejsze, to narazie az tak wody nie potrzebuja, ale pustnia sie zrobila, wiec zeby zasob wody wyrownac jako tako to 40-50 l spokojnego deszczu przez 2-3 dni potrzeba

Wszystko zalezy teraz jak z czosnkiem wyjdzie..,. z amiesiac do kopania..

Plus ze ogorki ladnie powschodzily, ale zobaczymy jak duzo ich bedzie u sasiadow..

Ten rok i tak na straty pojdzie, inwestycje na za dwa lata sa juz poprzekladane, bo nie bedzie z czego finansowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi też już przechodzi, nadziei na deszcz nie ma żadnych. Teoretycznie jedna pogoda pokazuje na niedzielę deszcz ale to tylko złudzenie. Słońce pali niemiłosiernie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym sezonie to pszenica sypała , a rzepaki koło czworki sie kręciły  u nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O plonach to najlepiej rozmawiać po zbiorach albo przy okrężnym... Jeszcze nie wszystko stracone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@sapek2 tu na wiekszosci jęczmieni jarych czekam az popada, puszczam talerzowke i posieje cos pod doplaty.

tylko czy popada:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany) · Zgłoś post

Tutaj była szansa na deszcz godzinę temu. W końcu chciało przyjść z zachodu ale niestety zabrakło 10-15 km, zbyt silny ten front ze wschodu

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się