pasio

Bobik

10 postów w tym temacie

... ostatnio rozmawiałem z chłopakiem który siał ten bobik... generalnie zadowolony jest - plon nawet lepszy niż w grochu, do tego nie wylega no i gleba jest mega rozluźniona, mówił że orze się po bobiku super... i pszenica też rewelacja na takim stanowisku... kończą mi się zamiany na pola z brokułami i trzeba myśleć o jakimś zmianowaniu ... ma ktos jakieś doświadczenia z bobikiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko raz posiałem kilka lat temu, 30 ar na próbę,  robactwo mszyca strasznie zjadło plon, fakt nie był opryskany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... właśnie mówił ten gość że od robala trzeba pryskać bo masakrę potrafi zrobić, ale w drugim roku jak już wiedział co i jak to 4,5 t mu sypnął podobno...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie wierzę żeby dało więcej bobiku niż grochu, być może na I albo II klasie, a na IV bym go nie próbował wogole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bobik to roślina strączkowa na najlepsze gleby jak Kolega zauważył

W ogóle nie widzę sensu orania po strączkowych 

Bobik jak dla mnie zbyt późno schodzi z pola 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2018 o 20:04, lokizom napisał:

Jakoś nie wierzę żeby dało więcej bobiku niż grochu, być może na I albo II klasie, a na IV bym go nie próbował wogole

Szkoda że nie zrobiłem zdjęć bobiku to kolejna klapa w tą suszę 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... a ja w przyszłym roku się szykuję na bobik na próbę 0,5 ha ... jarki ty rzepak po strączkowych to za późno dla Ciebie ja to najpewniej pszenicę ozimą bym siał... rzepak może za rok spróbuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się