Sign in to follow this  
Followers 0
m@ciej

Zniekształcone rzepaki

115 posts in this topic

U mnie któregoś roku był taki korzeń jak na drugim zdjęciu Szymona. Było to  15arów po ziemniakach a stosowałem tam afalon w podwójnej dawce więc może jakiś herbicyd

Pierwsze zdjecie z pola gdzie byl stosowany navigator+metazanex+ agil w jednym przejezdzie a na skracanie caryx 1l.  Przewaznie sa korzenie dlugie bez rozgalezien jak na poprzednich zdjeciach.  Tu akurat trafila sie roslina troche rozgaleziona

Drugie zdjecie to command+metazanex po siewie agil potem a na skracanie 0,5 tebu+0,5 caryx.  I tu i tu dawany byl rootstar mangan bor molibden. Duzo wiecej rozgalezien i duzo ladniejszy rzepak.

2 ostatnie zdjecia to z pol tam gdzie byl caryx 1 l i jednoliscienne pryskane razem  z dwulisciennymi. Caryx tak wbil te rosliny w ziemie. Myslicie ze cos z nich bedzie?Moze oprysk na chwasty jedno i dwu liscienne w jednym przejezdzie je troche zatrzymal w rozwoju ze takie male liscie? bo caryx napewno sprawil ze tak siadly , czesc jest praktycznie plasko na ziemii

Myslicie ze brak rozgalezien to agil dawany razem  z navigatorem i metazanexem czy przypadek

jechalem navigator +metazanex a na samosiewy agil. w jednym oprysku

stosowalem rootstar razem z mikro

large.A75F3DDC-6B4E-4C30-B24F-706B586EB1C0.jpeg.9b23b3f83a929300864f579a863504c2.jpeglarge.FF4A8D4F-85A3-4CDE-A634-E0D2AD4BB96D.jpeg.41dd04a665e1b6a7843dfee64d7a4f59.jpeglarge.855B4026-B402-4C9D-B50D-922C727F10F3(1).jpeg.2381fea8ee80c7df3abb60f4ab9da365.jpeglarge.550E9529-D42E-4E43-B682-F930D3154E77(1).jpeg.b87d32ed56ac90f557da0c02643ef2ef.jpeg

Edited by jarki
Połączenie

Panowie przymrozki czy nie ? bo PZU na pierwszych ogledzinach stwierdziło, że bez szkody bo nie było jeszcze widać ale chyba muszę jednak o ponowne oględziny prosic. To większości pierwsze zakładane łuszczyny pozżółkły

da.jpgsz

das.jpg

dasd.jpg

Przymrozek + susza u Ciebie ,u mnie wszystko zawiązane,nawet część,rozgałęzień ma boczne odgałęzienia,jeśli wygra z chorobami i robakami będzie rekord

Ja obstawiam rekordy ale o wyniku negatywnym, niektórym się uda ale reszta będzie płakać i rzepaku nie posieje

To ostatnie zdanie to niech sie spełni,początek nie

Nic innego tylko przymrozki, u mnie jak przyjechali z Conrodii to tylko porobili zdjęci i od razu umówili się na drugi termin pod koniec maja. Sami powiedzieli że w ciągu kilku dni od przymrozków nic się nie zobaczy czy są odrzucone łuszczyny.. 
Chyba jakby to był słodyszek to w ogóle łuszczyna by się nie zawiązała, tak sądzę 

@barkas

Slodyszek na pewno nie, to wtedy nie ma szypolki a jak odpadnie ta żółta luszczyna to będzie na końcu właśnie taka ,,kulka". U mnie jest tego sporo na głównym. Po srednio 10-15 pierwszych luszczyn

Edited by lokizom

U mnie identyko wyglada jak u Ciebie na zdjeciach. Na niektoych krzakach wiekszosc luszczyn tak wyglada.

Jak zobaczą czarne końcówki to uznają jeśli nie to powiedzą że skutki suszy 

Na suszę to ich pogonie, niech przyniosą papier ze stwierdzona jest. Ci z Concordi są lepsi do szacowania dla rolnika od tych z PZU , bynajmniej u mnie po kilku latach doswiadczen

10-15 łuszczyn to bedzie jakieś  3% straty

Edited by miwigos

U mnie też takie się trafiają ale w zdecydowanie mniejszej skali. Myślałem, że to właśnie susza ale może i przymrozek, który miałem tylko raz, truskawki pomarzły ale rzepaku nie pogięło

Też zgłosiłem te żółte łuszczyny jako przymrozek, pierwszy raz zgłaszam cokolwiek więc ciekawe co wymyślą jak przyjadą z Concordii.

A i: BYNAJMNIEJ to nie jest to samo co PRZYNAJMNIEJ Znów się czepiam... haha :P