jarki

Eko opał

242 posts in this topic

Wyszło to od Całbeckiego co mnie bardzo zadziwiło

Myślałem że to rozsądny polityk jak na PO 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co za różnica,jaką partia?

Wymienić można szybko i niekiedy pewnie będzie skuteczne i wygodne.Tylko KOSZTY ogrzania wzrosną trzykrotnie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie każdy, wiadomo po co były te dopłaty. Ja nie mam pieca, palę ognisko w mojej jaskini a kto mi zabroni. Las mam, wiatrołomy zawsze się znajdą. Bardziej eko się nie da.

Wolnoć Tomku w swoim domku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to już jesteś w trybach tej machiny i już będzie tak wciągać coraz bardziej aż zmieli do końca. Nie martw się jednak - większość naszego społeczeństwa jest w podobnej sytuacji ale jeden jest twardy i go nie przemieli, inny słaby i zmiażdży.

Las mam kilkaset metrów od domu, byłem niedawno jest sporo do zabrania eko opału, jakieś suszki, wiatrołomy spokojnie nazbiera się na zimę. W tym roku kupiłem nową piłę, idzie jak wściekła to praca w lesie czysta przyjemność. Sąsiadom się nie chce ruszyć tyłków do lasu, leżą i gniją grube drzewa jak w parku narodowym. Kiedyś było to nie do pomyślenia a teraz taki dobrobyt, że nawet powalonych drzew nie chce się uprzątnąć.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Święta prawda @ikcomas. Dobrobyt, socjale, itd. zrobily swoje. 

Niestety @ansu drzewo nie będzie eko chociaz jest najbardziej ze wszystkich zrodel eko. 

Jak to jest z drzewem, jeśli leży i prochnieje w lesie to rozumiem że też oddaje zgromadzone prze siebie CO2 do atmosfery ale proces trwa dłużej niz ma to miejsce w piecu? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

O słusznie zauważyłeś. Tak, gnijące drewno też uwalnia CO2. Totalnie nie rozumiem całego tego zamieszania w sprawie dwutlenku węgla. Nie będzie CO2 -> nie będzie fotosyntezy -> drzewa uschną -> zabraknie tlenu -> zniszczona planeta. W której klasie podstawówki o tym była mowa?

Spalanie drewna nie będzie uznawane za eko to absurd. Właśnie suche drewno w procesie spalania wydziela najczystszy dwutlenek węgla tak bardzo potrzebny naszemu ekosystemowi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy kotle na holzgas potrzeba pełnej automatyki i bufor 

Ładujesz i zapominasz aż się wszystko wypali 

Mnie bardziej interesujące kocioł na drewno ale taki tradycyjny 

Można kupić nawet na węgiel i drewno przybijają tabliczkę 5 klasy

Skoro to dziś sprzedają jako 5 klasa to chyba zaraz nie zakażą ???

Choć jeszcze niedawno były inne trendy, nadal są lesz widzą co jest 

Pytanko czy taki śmieciuch z tabliczką 5 można bez zbiornika ? 

Pytam oczywiście o przepisy 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nic się nie zmienia w 8 województwach zakaz palenia w śmieciuchach 

Zgodnie z kodeksem grozi kara do 5 tys. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niby konwent burmistrzów co się zebrał w Sępulnie wymusił na marszałku dokończenie sezonu grzewczego i powrót do rozmów na wiosnę?

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, jarki napisał:

Nic się nie zmienia w 8 województwach zakaz palenia w śmieciuchach 

Zgodnie z kodeksem grozi kara do 5 tys. 

Banda debili , karzą zakładać pompy ciepła , panele , a to drożej wychodzi jak węgiel, niech sprzedają prąd po 40 groszy , wtedy bedziemy EKO,  debil wymyślił te wszystkie opłaty , a biedota ma za to płacić

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przecież prąd robi się z węgla, a straty przesyłu mamy około 12% miejscami nawet do 20%. A ciągle zużycie więc i obciążenie sieci rośnie miedzy innymi przez pompy ciepła. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest dokładnie jak z elektrycznymi samochodami 

Bogaty kupuję na dotację za darmo ładuje akumulatory

Biedota na wszystko płaci

Jeśli chodzi o kocioł to mam stary i oby trzymał jak najdłużej

Następny będzie też śmieciuch tyle że z atestem 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam drewno, to mam kocioł zgazowujący drewno. Ładuje drewno długości maksymalnie 53cm, na grubość 26 x45cm

large.2F99EF2C-61AF-4105-992B-D325FA2B19BD.jpeg.e906972c6ffe51a1a4f316bcc080f102.jpeglarge.A198FE84-ACF2-460F-8A9F-CE9209048EE2.jpeg.7b2f328eb60eefa996f79df52e6d8d96.jpeg

Edited by ansu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawa jest ta cena prądu.Ponoć w święta energię z wiatraków trza było m.in.do Niemiec wysłać Z NASZĄ DOPŁATĄ!

Teraz kumam-na wiosnę są wybory samorządowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ansu i jak się ten kocioł zagazowujący drewno sprawuje? od kiedy go masz? ile kw na ile m2 użytkowych?

Mniej idzie drewna w porównaniu z piecem na drewno/węgiel? jaki masz bufor?

Edited by ikcomas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawuje się dobrze. O wiele mniej pożera jak poprzedni kopciuch. Komora 100l to nawet jak palę topolą i wierzbą  to daje radę.  Mam konkretnie Atmos DC25S z Laddomatem, dołożyłem sterownik PID który pilnuje temperatury spalin i obniża proporcjonalnie obroty wentylatora. Temperatura na kotle 80-95C powrót 78C. Jeszcze nie mam zamontowanego bufora.  W planie 800l albo 2x800l

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakim cudem dajesz radę bez buforu? 

Ta temperatura spalania to standard w takich kotłach? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak to działa , ale gdyby w moim piecu na ekogroszek była temperatura 80 stopni , a na powrocie 78 , to w domu bym miał piekło , napewno grubo ponad 30 stopni

Share this post


Link to post
Share on other sites

To zależy od ustawień np mieszaczy, a jeśli ich nie ma, to nawet zwykłych termostatów grzejnikowych. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now