pavel92

Uprawa ziemniaka

316 posts in this topic

...tutaj też lipa z kartoflami w tym roku, niby coś jest pod krzakiem ale mniejsze te bulwy niż powinny być... do tego stonka w tym roku dała popalić... cenowo jak na razie 3-3,5 zł...

No to w moich stronach plon chyba ciut lepszy, aż tak tragicznie nie jest, żeby dwa pod krzakiem rosły. Póki co żadnego zabiegu też nie musiałem robić, bo ani stonki, ani grzyba nie ma. Za to różnica w cenie jest, 2-2,30/kg. 

Z ziemniakami jest tak że jak obrodzą to się narobisz i ceny niet

A jak mało to mniej pracy a większy zysk ZWYKLE 

... Marecki ale ja mówię o cenie detalicznej na targu... :)

Nie, bo tam to nawet poniżej 2zł jest. Miałem uzgodnioną cenę już w tamtym roku, że dostanę max z mojej okolicy. Na tej stronie, którą podałeś, ceny są od 1,80. Te 2-2,30 to w okolicy ludzie po tyle sprzedają. Ja dostaję 2,50. Już mnie babka namawia na przyszły rok na taką samą ofertę, ale zobaczymy. 

... Marecki plantatorem ziemniaka się stajesz, jakby coś to u mnie Bolko jest jeszcze na chodzie to mogę pożyczyć... :)

To chyba tylko jednorazowy wypad. Kiedyś się w to bawiłem, teraz mi się nie chce. Ale w razie co będę pamiętał o propozycji ;) 

... tzn wykopię u siebie i sobie na lawecie weźmiesz a do następnych wykopków mi odstawisz... zwolni się trochę miejsca w stodole na zimę :P

Aha, czyli za wypożyczenie będzie garażowany u mnie ;) 

Mocno mi chwastnica po tych deszczach ruszyła. Będzie dziadostwo paskudzić robotę. 

... no garażowany, ta gumowa taśma też by do wymiany była i ten tego nooo :)...chwastnica u mnie w dyni i tam gdzie zagłębienia terenu... ogólnie na rejonie zauważyłem ostatnio więcej ostrożnia i szarłatu... szeryf nas przeniesie bo już nie w temacie :)

Jeszcze pewnie zatankowany do pełna ma być? 0drinks.gif 

U mnie ta chwastnica raczej z obornikiem przyszła. Bydło nie trawi jej nasion. 

Jednak zaczynam byc coraz milej zaskoczony.

Wczesniej ziemniaki porosly po 50-60 cm, i mialy tylko po 1-2 duzym ziemniaku pod krzakiem.Wczoraj odkopalem kilka krzakow i szok..

Jeden zgnity, a obok 5-8 duzych i 10-12 malych i srednich... Nac, nadal ciemnozielona i duza, wody sporo, tylko zstonke trzeba bylo znowu zwalczac.

A irga obok tragedia, nie dosc ze pod krzakiem srednie 3-7 to juz zaraza prawie cala zjadla.