ppp197

Uprawa ziemniaka

512 postów w tym temacie

...Marecki jak piszesz że widziałeś ziemniaki usychające ...w sumie z tym hektarem ziemniaków to może nie byłby taki zły pomysł, jeśli by było zapotrzebowanie i cena to mogę nawet workować po 15 kg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie by nie uschły, a tam porażka była. Moje też na razie wrażliwe nie są, bo dopiero wschodzą... Mam 20 arów, po dyni. Połowa dla mnie, a druga że tak powiem społecznie, dla pracowników na pewnej budowie. No i kilka metrów w ogródku na pierwsze obiady, z koperkiem... :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... u nas to panuje moda na młode kartofelki ze zsiadłym mlekiem... ja akurat w nabiale nie gustuję także wystarczają mi takie z samym koperkiem... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja babcia pochodziła z Kresów i też lubiła ze zsiadłym mlekiem ;) Ja wolę koperek i jajka smażone na chrupiąco, bez żadnego sadzenia, tylko z obu stron. Albo po prostu "piury" z rodzeństwem tego jajka :D 

Sąsiad ma swoje jakieś 600m w linii prostej od moich, wczoraj nawet jadąc samochodem widziałem stonkę. Moich może nie znajdzie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... Marecki jak nie stonka to zaraza nie martw się kartofla zawsze coś dopadnie :)... stonka zaczyna już być jak na razie tylko pojedyncze dorosłe osobniki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze alternarioza. Trzy dziadostwa, z powodu których nie da się mieć nawet dla siebie ziemiorów czysto ekologicznych. Fungi nawet przy sprzyjającej pogodzie musi być minimum jeden układowy. U mnie zwykle mankozeb. Musi być gorąco i deszczowo, żebym musiał po nim poprawiać. Wywar z czosnku i pokrzywy niestety nie pomaga :p 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tam wasze ziemniaki? Czy ja teraz zaczynaja sie odmladzac to maja szanse jeszcze urosnac?:) bo pod krzakiem tragedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnie to bywa. Czasem nabiorą jeszcze na koniec lata objętości, a czasem te młode zaczynają kiełkować i jest kiepsko. Dwa razy już młode mi tak zrobiły. Za drugim razem zostawiłem połowę pola i wykopki robiłem w listopadzie, akurat ciepła jesień była. Zbiór wyszedł o wiele lepszy i w dodatku w tych pierwszych nie nadawały się do leżenia, ale ryzyko też było. Ile się trzeba było nasłuchać... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No u mnie akurat wody pod dostatkiem po ostatniej ulewie. Zastanawiam sie czy w ogole prsykac jeszcze od grzyba czy juz calkowicie odpuscic, skoro na chwile obecna, zbiore moze 2x tyle co posadzilem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...tutaj też lipa z kartoflami w tym roku, niby coś jest pod krzakiem ale mniejsze te bulwy niż powinny być... do tego stonka w tym roku dała popalić... cenowo jak na razie 3-3,5 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to w moich stronach plon chyba ciut lepszy, aż tak tragicznie nie jest, żeby dwa pod krzakiem rosły. Póki co żadnego zabiegu też nie musiałem robić, bo ani stonki, ani grzyba nie ma. Za to różnica w cenie jest, 2-2,30/kg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z ziemniakami jest tak że jak obrodzą to się narobisz i ceny niet

A jak mało to mniej pracy a większy zysk ZWYKLE 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo tam to nawet poniżej 2zł jest. Miałem uzgodnioną cenę już w tamtym roku, że dostanę max z mojej okolicy. Na tej stronie, którą podałeś, ceny są od 1,80. Te 2-2,30 to w okolicy ludzie po tyle sprzedają. Ja dostaję 2,50. Już mnie babka namawia na przyszły rok na taką samą ofertę, ale zobaczymy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... Marecki plantatorem ziemniaka się stajesz, jakby coś to u mnie Bolko jest jeszcze na chodzie to mogę pożyczyć... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba tylko jednorazowy wypad. Kiedyś się w to bawiłem, teraz mi się nie chce. Ale w razie co będę pamiętał o propozycji ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... tzn wykopię u siebie i sobie na lawecie weźmiesz a do następnych wykopków mi odstawisz... zwolni się trochę miejsca w stodole na zimę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli za wypożyczenie będzie garażowany u mnie ;) 

Mocno mi chwastnica po tych deszczach ruszyła. Będzie dziadostwo paskudzić robotę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... no garażowany, ta gumowa taśma też by do wymiany była i ten tego nooo :)...chwastnica u mnie w dyni i tam gdzie zagłębienia terenu... ogólnie na rejonie zauważyłem ostatnio więcej ostrożnia i szarłatu... szeryf nas przeniesie bo już nie w temacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się