ppp197

Uprawa ziemniaka

512 posts in this topic

Też obstawiał bym liściozwój. Czy można z tym jakoś walczyć?może jakiś insekcyd żeby mszyca nie zarażała dalej. Wygląda to kiepsko :' -( 

Edited by ikcomas

Te porażone słabiutko ale o dziwo rosą 20170613_063657.jpg

a to zdrowe już zaczynają kwitnąć20170613_063634.jpg

A to najgorsze miejsca i też kwitną 20170613_164601.jpg20170613_164540.jpg

Jak nic liściozwój. Ale widać, że uparte. Moje porażone nigdy nie kwitły, a Twoje... 0wink.gif

W ubiegłym sezonie to była plaga na przydomowych pomidorach . Wyglądały tragicznie ale owocowały . Bardzo dobrze radzi sobie z tym grevitax . Niestety trochę Cię pociągnie cenowo w dawkach polowych . 

Panowie a przypadkiem to nie są jakiś mieszane niedobory ?

Wapnia+boru i może jeszcze Cu Zn 

Co to za pole jesteś jego pewien ?

Tak jak pisałem byl tam wcześniej sad (parę starych jabłonek)3 lata temu zaorałem poszłowapno i zasiany łubin na poplon,potem rzepak i poplon z samosiewów. Pod ziemiaki poszła tylko lubofoska i 0-azotu 0-oprysków . Jestem pewien że to nie sa obiawy niedoboru wapnia i mikro. Pierwszy raz mam takie obiawy a nieraz stanowiska były słabiutkie. Ale w mojej okolicy widziałem jeszcze 3 tak porażone plantacje ziemiorów.

@witch5 Nie zamierzam niczym tego pryskać 100% ekologji obiecałem Mareckiemu;-) 

large.59418b80dbe8e_Zdjcie-0131.jpg.16ec937abf6b33b035604bc21135e293.jpg

Tak to wygląda u mnie na chwile obecną, zdjęcie robione tosterem wybaczcie..., też obiecałem Mareckiemu że będą ekologiczne... a jak będzie to zobaczymy :)

Mój kawałek za stodołą to ryzyk fizyk ale u Ciebi to już poważna plantacja.

Widzę, że jeśli ziemiory się w tym roku nie udadzą, to w każdym regionie naszego kraju mam pojechane... 43pomocy.gif

@Dajmon wyciąg z pestek grejpfruta to akurat można stosować w uprawach ekologicznych  

A moje ziemniaczki tak z przypadku wczoraj załapały się na chlorotalonil+azoksystrobina 

Powinny być bardzo wdzięczne za taki rarytas :)

... no i moje ekologiczne już nie będą... dwa dni temu poszedł Mospilan na stonkę... ech a miało być tak pięknie...

A grzyba jeszcze nie miałeś? Bo moje póki co się trzymają zdrowo, ale w najbliższym czasie wszystko może się zmienić. Stonki póki co też nie ma, bo w pobliżu nie ma ziemiorów. Wczesne powoli dochodzą do finiszu, bulwy nabierają wielkości. 

Moje Gala też wczesne powoli usychają  bulwy jakiś małe w smaku dobre a kolor żółciutki 

TU gniją bulwy-jak w 2010

nie dotrwały do listopada,łopatą "zupę"wynosilim z piwnicy

Gnicie to też kwestia odmiany pamiętam taką odmianę sowa pyszne ale potrafiły gnić w redlinach 

Odmiana Anuschka-

Denary dopiero skończyły karnację po oprysku

...u mnie są chyba jeszcze zielone dokładnie nie wiem jutro się zrobi lustracje przy okazji sprawdzania zbóż do młocki... a w przyszłym roku kartofel będzie za stodołą koło truskawek więc będzie okazja żeby go odżywkami pociągnąć... nawet się zastanawiam czy nie zrobić eksperymentu i nie pryskać tylko połowy tych kartofli odżywkami i porównać... zobaczymy

... jeśli będą odpowiednio dobrane do fazy wzrostu i zastosowane w kilku kompleksowych zabiegach to pomogą...

... kolejny eksperyment... zasiałem rzodkiew oleistą na poplon, w miejscu gdzie w następnym roku ziemniaki będą ... :) podobno rewelacja... zobaczymy :)

... no jak na razie wschody rzodkwi są w miarę ok... zobaczymy co z tego będzie...