pavel92

Uprawa ziemniaka

257 postów w tym temacie

Czyli już zamiast glifosatu, jak kiedyś uda im się go skasować? 0sarcastic.gif

... ten Optysil już właśnie stosowałem, ale w malinach i truskawkach... wydaje się że daje to pozytywne efekty...w ziemniaku też powinno coś dać, tylko właśnie trzeba by zrobić ze 3 zabiegi, żeby pokrywać tą warstwą krzemionki nowe przyrosty.... no coś pokombinuję, tym bardziej, że to drogo nie wychodzi...

I trzeba by jechać od początku krzewienia, żeby na bieżąco ziemiora zasilać. 

Jakiś sens w tym jest. Chyba też spróbuję w tym roku.

Farmer pisał o nim dwa razy, ale bardzo ogólnikowo i książkowo (spisane z etykiety, ale reklama się liczy). 

Kolega z tej firmy namawiał mnie na ten krzem jako pomoc w suszy 

Jak mi się przypomni to zapytam o działanie na ziemniaki 

Tak, farmer też pisał o lepszym znoszeniu suszy po jego zastosowaniu. Że pomaga lepiej rozbudować korzenie. Dlatego warto byłoby zacząć go dość szybko stosować. 

http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/ochrona-roslin/optysil-preparat-krzemowy-o-wlasciwosciach-stymulujacych,50002.html

I drugi o terminach stosowania: 

http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/nawozy/agroinnowacja-z-krzemem,48272.html

Stosowałem też krzem w Herbagreen-ie..na buraki

... na stronie Intermaga w zaleceniach uprawowych dla ziemniaka jest na schemacie Optysil, do tego dodać cynk i mangan...w tym roku też kupiłem tego Tytanitu na spróbowanie, może kartofelki też tytanu dostaną, zobaczymy...

Panowie kiedy w planach sadzenie alm? Ja przymierzam się na sobote,jeszcze tylko sól,polfoska i sadzarka. 

... alm ? :) ja dzisiaj przebronowałem dopiero, chciałem się wyrobić przed świętami z sadzeniem ale najpierw trzeba się zająć pszeniczką, jęczmieniem, truskawkami i malinami...

Chłopie, daj żyć. 0winked.gif

Tak zimno jest, że nawet nie myślałem o tym. Nie wcześniej, niż za dwa tygodnie. Mogłoby się cieplej zrobić. I deszczu!

Almy:) u nas każdy wie o co chodzi. Narazie ciepło nadają a jak przyjdzie ochłodzenie to włóknina leży z tamtego roku z 2ha truskawki to na 20 arów starczy ;) Dwa lata już 4 kwietnia sadze i jest ok więc te 3 dni nic nie zmieni. Chyba że sąsiedzi w nocy wykopią z ziemi bo pomyślą że prima aprilis ;)

Tak to jo, jak masz kocyk. Ja nie mam tyle, ledwo nogi bym zakrył ;) i muszę czekać. 

Kocyk jest ale ziemniaków nigdy nie przykrywałem,może się obejdzie i w tym roku.

... a wy podkiełkowane sadzicie te ziemniory czy nie ma to znaczenia większego...?

Ja raczej nie. Zwykle zapominam o tej procedurze i ewentualnie mają małe kiełki, te białe. 

... ja kiedyś wczesne podkiełkowane sadziłem, a teraz też mi się bawić nie chce... chociaż miało by to sens bo mam taką sadzarkę "rzucaną" na 2 osoby...ponoć taka jest lepsza do sadzenia podkiełkowanych...

Kiedyś sadziło się,sadzarka też jest w piwnicy w skrzynkach kiełkowały a potem na Warszawkę z młodymi,ale kto by się tam teraz bawił,miastowi i tak tego nie docenią bo w markiecie tańsze,większe i umyte ;-)  a co ich będe truł swoimi.

Mam u teścia taki sprzęt. Nawet fajnie tym szło. Ale fakt, z tym podkiełkowaniem jest trochę zabawy i czy warto... 

Ziemniaki się podkiełkowuje a raczej pobudza w ciepłym i jasnym pomieszczeniu 

Jasne by się znalazło, gorzej żeby było w dodatku ciepłe przy obecnych temperaturach. Nawet w tunelu ostatnio nad ranem były ledwo dwa stopnie, bo na zewnątrz było -3. Chyba że założyć "podłogowe" ;) 

Ziemiory posadzone,sortowniki wczoraj dudniały na wsi za tydzień wszyscy ruszą pełną parą  smilie5.gif

Ty to jo. 2smiech2.gif

Nie rozumiem ludzi, którzy coś robią, bo sąsiad to robi. Jakby własnego rozumu nie mieli. 

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się