709 postów w tym temacie

Co najmniej 160 ciągników. Organizator był mocno zaskoczony. Dostaliśmy mały ciepły poczęstunek. Zdjęć nie będę umieszczał, przesłałem do organizatora. Wybiorą co się nadaje do publikacji. Poza tym były też media w tym Karol z redakcji i zrobił fotorelację. Dron filmował z góry, miasto totalnie zablokowane. Oprócz incydentu z jajkami miastowi nas dość ciepło witali. Nagrywali, machali do nas flagami. Super wyjazd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie mogliśmy traktory policzyć,a nie zająć się dyskusją...o Podlasiu :)

Czasem ktoś zatrąbił z ciężarówki-poparcie,czy dezaprobata?Po wszystkim zorganizowali przejazd przez miasto do jedynego ronda i do domu.

Teraz kochani forumowicze spotykamy się pod Urzędem Wojewódzkim w BydgoszczY.

Najlepsze końcowe słowa naszego organizatora:

-"Zlecił mi to jakiś Pan ze szczecińskiego..nawet nie wiem co to za jeden.":D

Edytowano przez Pałuczanin1981

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to temu miałem takie czerwone uszy bo nas obgadywaliście. U nas nie bardzo się dało policzyć. To tylko szacunki. Może było koło 200 nawet. Nasz organizator ma dobry kontakt z szefem całego tego zamieszania. Na pewno to nie koniec protestów. Dzisiaj był strajk ostrzegawczy. W mediach aż huczy. Nie było ani jednej flagi żadnej z organizacji. Tylko flagi Polski. Umówieni ludzie chodzili po przejściach dla pieszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Droga 835 małe wioski drobni rolnicy. Protest odbył się pomiędzy miejscowościami; Zielona i Wysokie Policzone ponad 100 ciągników  i okoli 2x tyle ludzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2024 o 21:13, miwigos napisał:

To musi być ktoś doświadczony z jajami ,Arszczecin , ale by trzeba kilkaset klonów zrobić, młody to może sie pokazać , zrobić tłum

A jednak da się, nie potrzeba klonów. Dziękuję wszystkim za akcję.

To nasza skromna ekipa. Karol nie umieścił tego filmu na portalu, wpadł do nas za 5 dwunasta w przenośni i dosłownie. Nie było czasu porozmawiać. Wtedy jeszcze nie wiedział, że to my dołączamy do innej większej grupy a nie oni do nas.

@Pałuczanin1981 najpierw będą rozmowy, które oczywiście nic nie dadzą a potem to już klasyk czyli blokada kraju. Już nie z takim rozmachem jak teraz, zapewne rotacyjnie jakieś dyżury czy  coś w ten deseń.

 

Dnia 23.01.2024 o 21:39, Pałuczanin1981 napisał:

Emil na PREZYDENTA!!!

@arszczecin rozważasz taki scenariusz?

Chyba nie ma takich pieniędzy, żeby można go było skorumpować.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcomas na poważnie to wpisałem.Niech będzie promil poparcia.Ale będzie...nasz człowiek(którego kiedyś niesłusznie op...oliłem!REALLY SORRY).

Który twój traktor?

Edytowano przez Pałuczanin1981

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale na tym stanowisku trzeba być przekupnym. On z natury taki nie jest.

Traktor kolegi, razem byliśmy jednym. Ten pierwszy, prowadziliśmy naszą grupę. Mieliśmy najdalej z wszystkich obecnych na tym filmie i zbieraliśmy po drodze innych. Wstępna zbiórka była na stacji benzynowej a potem w grupach po 5 pojechaliśmy do miejsca na filmie. Jeden kolega został na stacji, koordynował odjazdy ciągników w grupach i zamykał peleton. Połączyliśmy się na tym placu i czekaliśmy na główną grupę poruszającą od miejscowości Skiwy. Wtedy podszedł do nas Karol, pomyślał że jesteśmy organizatorem i chciał wywiad przeprowadzić. Mogło to tak wyglądać ale organizator to ten w niebieskim busie jednak na wywiad nie było już czasu wtedy. Główna grupa zbierała po drodze inne ciągniki. W końcu się połączyliśmy w jeden wielki sznur ciągników. Po horyzont w obie strony jak spojrzałem widziałem ciągniki. Po mieście jazda z prędkością 3 km/h.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem post przed edycją. Tamte słowo bardziej pasowało. Przecież to kretyn, od zawsze wiadomo. Nie wiem kto tak chce pomagać upainie. Bo na pewno nie rolnicy. Na proteście młode chłopaki jeździli z lawetami po samochody i się śmieli tylko. Do tego na CB korzystali akurat też z kanału 15, którego my używaliśmy. Język ten nie jest dla mnie zrozumiały bo znacząco różni się od rosyjskiego ale nic miłego tam nie było. Karabin do ręki i ojczyzny bronić a nie biznesy kręcić. Taka to wojna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby rządził dwa lata temu dziś rolnicy traktorami by nie protestowali 

Zwyczajnie na paliwo by nie mieli lub komornik by traktory zabrał 

Przecież nic by w sprawie zboża nie zrobił berlina by słuchał 

Nam pozostałoby nasze zboże w piecu spalić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wołami z furmanką byśmy pojechali. Może nie byłoby tych jobów od kierowców ciężarówek. Oni nie jeżdżą Starami czy Jelczami a nam wytykają, że dostajemy na wszystko dopłaty. Ciągle ta sama gadka na protestach. Miastowi na szczęście rozumieją no i komentarze na youtube pod filmami z protestów aż miło poczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj tam... @jarki też se obrońców rolnictwa wykreowałeś.Gdyby nie było zeszłej jesieni wyborów-nie byłoby wstrzymania importu.

Teraz albo strzępki informacji wyrywam z kontekstu albo nie wiem co o tym myśleć:- Tusk Ukrainie obiecuje członkostwo w unii,a nam

-Rolnikom wielomiesięczne rozmowy nad uregulowaniem handlu

-Siekierski pod Płockiem,że UE zaszła za daleko w WPR,a jednocześnie Tusk do tej komisarz von der lion(czy coś tam):Polska jako kraj proeuropejski nie będzie blokować inicjatyw proekologicznych unii.

Proszę o interpretację(słownictwem na mój rozum)...z góry dziękuję! :)

Edytowano przez Pałuczanin1981
Lion
1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Polska jako kraj proeuropejski nie będzie blokować inicjatyw proekologicznych unii."

Czyli  JAWOHL 

Edytowano przez jarki
"..."
1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pałuczanin1981 masz lajka ode mnie. Jestem tego samego zdania, kiełbasa wyborcza. Tylko nie zaczynaj zdania od "oj tam" bo będziesz kojarzony z trollem na portalu. No chyba, że zrobiłeś to z premedytacją.

Wracając do protestów. Szanowni Koledzy gorąco apeluję! Absolutnie nie zgadzamy się na żadne licencjonowanie! Cło i koniec! Twardo! Żadnej współpracy, żadnej pomocy! Zamknąć granicę dla wrogiego państwa bo nas zniszczą! Hodowców zwierząt również tylko nieco później. Rolnictwo to system naczyń powiązanych, wykańczając jedną branżę unicestwiamy inne. To tak jak z domkiem z kart, jak wyjmiemy za dużo kart to się zawali.

To co pokazaliśmy na protestach przerosło oczekiwanie wszystkich. Pokazaliśmy fenomenalną siłę. Nie poddamy się bez walki, teraz kosy na sztorc i nie będzie już tak słodko na kolejnych protestach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcomas :) też mnie ten gościu wkurza.

Pobożne życzenia z tą polsko-ukraińską granicą.Przyznam,że mnie to przypomina "centralne sterowanie"-zboża paszowe w dół to i cena tuczników pikuje...buraki po 120zł dlatego umów nie dali.

Za pół roku pod przewodnictwem jakiegoś Niemca ogólnoeuropejska rewizja WPR...jak już emocje opadną?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, żeby nie cofnąć się teraz już ani o milimetr. Blokada niekontrolowanego importu towarów rolno-spożywczych to jeden z 2 podstawowych postulatów, drugi to rewizja WPR. Te dwa postulaty to główny cel wszystkich protestów. Tego nie odpuścimy.

 

https://www.farmer.pl/finanse/zielony-lad-dialog-gluchego-z-zakneblowanym,110479.html

O właśnie sobie przypomniałem jak na niemieckich polach pojawiały się zielone krzyże. Może byśmy skopiowali tą metodę? Tam gdzie ugory pozostawiane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale musimy coś robić. Co w takim razie proponujesz? Urządźmy burzę mózgów. Może ktoś na coś ciekawego wpadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może zabić tablice i zielonym sprayem jakieś hasło napisać. Tylko jakie żeby zawierało wszystkie nasze postulaty a jednocześnie było krótkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pałuczanin1981 napisał:

Na razie niemieccy wywalczyli dla nas derogację ugorowania-Wojciechowski się ugiął.

Oficjalnej wiadomości chyba jeszcze niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się