709 postów w tym temacie

Nie wiadomo?Niby prawicowi krytykujący te założenia mają dojść do władzy.Timmermans przegrał nawet w Holandii.Teraz jakiś jego "przydupas" abdykował żeby w początku lutego nie wygłaszać jakiejś "ekologicznej przemowy" w PE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://www.farmer.pl/fakty/trwa-oblezenie-paryza-na-ulicach-plona-ciezarowki,141045.html

Mają rozmach.

Belgia dołączyła to mnie specjalnie nie dziwi ale Austria?

https://www.farmer.pl/fakty/niemcy-wciaz-protestuja-rolnicy-ze-szwajcarii-i-austrii-tez-maja-dosc,141020.html

Nie spodziewałem się. Co prawda strajki odwołane ale ze względów politycznych. No dobra, ale co ma do protestów neutralna Szwajcaria albo chociażby Szkocja, która jest poza UE. Brakuje nam jeszcze Czech, Słowacji, Węgier i mamy komplet. Na resztę państw nie mamy co liczyć, no może jeszcze Grecja. Kraje skandynawskie jak i półwyspu iberyjskiego nie dołączą bo problem towarów z UA ich nie dotyczy. Litwa mnie zaskoczyła ale Łotwa czy Estonia na pewno się nie przyłączy. Chorwacja też nie bo oni jeszcze się nie poorientowali w jakie bagno weszli. A już Luksemburg i Cypr najwięksi właściciele ukraińskich latyfundiów to stanowczy sprzeciw będą wygłaszać.

https://www.farmer.pl/fakty/rynki-wschodnie/kto-w-ukrainie-ma-najwiecej-ziemi-znamy-dokladna-liste,138456.html

Mamy na chwilę obecną 11 państw z 27, trochę mało jeszcze. Jakby wspomniane Czechy, Słowacja i Węgry dołączyły to mamy większość.

https://www.farmer.pl/fakty/polska/wiceminister-rolnictwa-ukrainy-prowadzimy-z-polska-rozmowy-o-licencjach-eksportowych,140979.html

Żadne licencje! Jak to upaina będzie decydować co ma eksportować? Przecież to jakiś absurd. Nawet jeśli deklarowanym krajem będzie kraj poza UE to przecież i tak zablokuje nasze porty. A co z naszym eksportem? Na boczny tor? Tylko cło wchodzi w grę.

https://www.farmer.pl/fakty/unia-europejska/znamy-wielkosc-limitow-importu-z-ukrainy-drobiu-jaj-i-cukru,140970.html

No ale jak to? Polska jest w Europie największym eksporterem drobiu (3 na świecie) i importujemy tyle drobiu? Nabite tych kurników po całej Polsce i co teraz? Za cytatem: "Czy Tobie czasem Wąski sufit na łeb się nie spadł?" to może jeszcze pieczarki sprowadźmy. Polska jest największym na świecie producentem i eksporterem (u mnie zagłębie). Cło i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie boją się nas nic a nic.

https://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/ke-zatwierdzila-przedluzenie-bezclowego-handlu-z-ukraina-do-czerwca-2025-r-jednak-sa-ograniczenia,141132.html

Postawa Wojciechowskiego i Siekierskiego trochę zaskakuje, i szacunek się należy ale jak zawziętym trzeba być żeby się nie ugiąć?

Chyba negocjacje zerwane co? Szykujmy się na ulice bo nas rozjadą.

Kujmy żelazo póki gorące, bo za chwilę trzeba w pole wyjść.

Te negocjacje nic nie dadzą!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiny obowiązywać od jutra, jak chca od czerwca OK , ale do czerwca totalna blokada wszystkiego

Jak najwcześniej organizujmy blokady całego kraju

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musimy zablokować granicę z UA. LHS przede wszystkim.

@ansu jak tam sytuacja na granicy? Ty masz najbliżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany) · Zgłoś post

Pow. Ząbkowicki już się szykuje . całkowita blokada K 8 Mają jaja chłopy

Nie wiem na ile godz.

U mnie na grupie na razie nic.

Tak szczerze mówiąc jeśli nie będzie protestu w każdym powiecie to nasze szanse są marne

Na razie nie wiem co w Opolu

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas była mowa o granicy. Patrzyłem na stronie BIP-u Dorohuska i tam wójt odmówił zgromadzenia przewoźnikom. Z nami może być podobnie. Ja tam mogę jechać na granicę, a nawet do Brukseli. My możemy blokować granicę a Wy miasta. Czekam na jakieś info od naszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to zgłaszamy u siebie protest w okresie 9-13 luty. Czy tyle wytrzymamy to się okaże. Ruch wahadłowy na szlaku DK 19.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co konkretnie robicie? Niech Was nie korci wjazd na eskę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany) · Zgłoś post

A to czemu nie na S5?

Złożyli wniosek o eskortę Policji.

Opony, beczki gnojowicy i rozrzutniki śmierdzącego gnoju na chodnik przy UW ul.Jagiellońska 3.

Organizator z okolic Koronowa będzie miał "syf".

Edytowano przez Pałuczanin1981

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć, że to legalny wjazd na ekspesówkę? Wątpię, że policja wyda zgodę a mandat czy tam kara administracyjna sroga i nakładana na tego kto wjeżdża. Bogatego macie sponsora jak chcecie gnój wyrzucać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest problem,bo przejazd przez miasto też na zakazie i trza wniosek do sądu.W Europie jesteśmy to i protest ma być po europejsku...z przytupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To w Żninie nie bedzie blokady ? , jak chcecie legalnie do miasta wjechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie!Nakło, Szubin i Żnin zjeżdżają się w Bydgoszczy.Start przy Lipro-Petrol.

Mogę udostępnić telefony...nie wiem, jak i co legalizują.

Jestem odpowiedzialny za PR (:D) żnińskiego zgromadzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany) · Zgłoś post

Czyli samochodami wyjazd

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Organizator mi na FB napisał:"Czym się da:kombajnami,sieczkarniami,traktorami przez samochody-na wózkach inwalidzkich skończywszy."

Tylko,jak nie dostaną pozwolenia na S5 to jadą starą piątką(techniczną).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A do Bydgoszczy dostana pozwolenie na wjazd ciagnikami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany) · Zgłoś post

Dopiero we wtorek będzie wiadomo.

Ponoć ma być przejazd ESKĄ!

Tylko w kolumnie:trzy c360,7211,U-912 i MTZ82-jak to ma się wlec!?

Chłopy,a jak inne miasta?Wiąże się "COŚ".

Edytowano przez Pałuczanin1981

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będą utrudnienia w przekroczeniu rzeki Bug na DK 19, 62 i 63. Nie wiem jak Brok i DK 50 bo jeśli by się zmobilizowali to przeprawa przez Bug tylko na S8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się