709 postów w tym temacie

Moja babka skończyła 5 klas  podstawówki bo wojna wybuchła, po wojnie zajmowała się dzieciakami obcymi ...

Potrafiła wyhodować krowę, dwie świnie - nie miała traktora ani konia, chodzila odrabiać .. no wiecie jak to było

Znała proces technologiczny jak to sie dzisiaj ładnie nazwywa produkcji koszuli z lnu od stawiania kuczek, międlenia, moczenia, tkanie itd itp...

Dzisiaj jakby nie import z chin to by ludzie z golymi d....i chodzili chociaż mają samochody, ciągniki i inne wynalazki ;) Poprzewracało się...

 

Protest protestem, ale pomyślcie chłopaki jak zaktywizowac ludzi w swoich miejscowościach aby nie kupowali żarcia w biedronkach tylko gdzieś lokalnie na bazarkach, żeby właśnie jakies spółdzielnie uruchomić bo jak sie nie zorganizujemy to nas te dziady globalistyczne załatwią - to pewne ;)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile Ty masz lat? Jak miałem dwadzieścia kilka to też wierzylem w takie rzeczy, że można coś zmienić, utopia, itd. Później przyszła rzeczywistosc ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, miwigos napisał:

Z tej bocznicy te beczki faktycznie woża cement , tam jest cementownia ?, szli tam zobaczyć ,ale ochrona im nie dała

 

W Warszawie było głośno ,masę petard , rac dymnych , pierwszy raz byłem na takiej imprezie , ale spodobało mi się , nie myślałem że można biznes zrobić na proteście , wszystko szło kupić flagi różnej wielkości, trąbki, piszczałki, ludzie pozytywni, machali, starsi z banerami że są z nami i ośmieszające rudego, każde skrzyżowanie na wjeździe ,nawet najmniejsze obstawione policją żeby traktory nie wjechały, przed sejmem cały szwadron dobrze ubranych,zapraszamy wszystkich 7 marca

Jakbyś słuchał mnie od 2012 roku to byś dawno wiedział że protestu to energia. 

06.03 trzeba gdzieś się spotkać. Jaki załóż grupę forum.farmer.pl na Whatsapp 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 hours ago, lokizom said:

Ile Ty masz lat? Jak miałem dwadzieścia kilka to też wierzylem w takie rzeczy, że można coś zmienić, utopia, itd. Później przyszła rzeczywistosc ...

O to to ... ci którzy próbują zlikwidować rolnictwo też wiedzą że samoorganizacja się grup społecznych to utopia i dlatego robią to co robią... Nie będzie rolnictwa, bedą farmy na ukrainie zarządzane przez roboty i sztuczną inteligencję ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bazarki z żywnością , takie coś nie istnieje u nas, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, jac napisał:

(...)

Protest protestem, ale pomyślcie chłopaki jak zaktywizowac ludzi w swoich miejscowościach aby nie kupowali żarcia w biedronkach tylko gdzieś lokalnie na bazarkach, żeby właśnie jakies spółdzielnie uruchomić bo jak sie nie zorganizujemy to nas te dziady globalistyczne załatwią - to pewne ;)

 

Eeech walka z wiatrakami. Ta pseudopandemia zmiotła z lokalnego bazaru bardzo dużo sprzedających. Można było tam kupić dosłownie wszystko a teraz ludzie odzwyczaili się w tzw. "dzień dyszla" przyjeżdżać na targ. Teraz kupują hurtowo w sieciówkach więcej niż potrzebują a małe sklepiki po kolei upadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy to już miesiąc naszych wysiłków. Niewiele to dało.

Co jeszcze można zrobić żeby dobrze poskutkowało?

W Warszawie przy takim tłumie tylko garstka miała możliwość z mównicy  coś usłyszeć.

Pod kancelarią udało mi się być pod mównicą Pan Wiesław Gryn jak  wrócili z rozmów.

Zauważyłem, że to już nie ten sam człowiek z przed roku chyba jest bardzo zmęczony,

no bo ile można wytrzymać z taką nierówną walką? U nas jest data 06.03 na wyjazd.

Oby @jac się mylił bo będzie po nas.

Edytowano przez ikcomas
poprawiłem pisownię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, miwigos napisał:

Bazarki z żywnością , takie coś nie istnieje u nas, 

Istnieją tylko nikt już nie chce kupować.Wuj jeździ na Błonie bydgoskie i tam teraz ludzi,jak na lekarstwo.Dziadkowie prowadzący stragany też się wykruszają-nowych brak.

Miałem te świnie puławskie i wiem co piszę.Albo ludzie głupie albo po polsku złośliwi.

Nie raz to wspominałem.

Teraz o jakości towaru decyduje miejsce parkingowe pod hipermarketem.

@jac inna sprawa, że tak było.Nikt nie miał mgr inż. i wszystko potrafił stworzyć.Czasy się zmieniły i ludzie są wygodne?Teraz to będzie bieda,jak dorośnie pokolenie Alpha.

@jarki po co grupa na WhatsAppie?

Edytowano przez Pałuczanin1981

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo to takie nowoczesne teraz. Ale hasło Solidarności jest stare i oklepane.

@arszczecin Proszę o nie nadużywanie hasła "Chłopi razem!". Chłop to rolnicza warstwa społeczna charakteryzująca się wysokim poziomem zacofania i uzależnienia feudalnego od możnych panów. Mnie taka forma zwracania się do rolnika osobiście obraża i to nie jest tylko moje zdanie. Jak już chcecie kurczowo trzymać się tego hasła to może wystarczy zamienić na "Chłopy razem!" Wilk syty i owca cała. Jak możesz to proszę przekaż moje uwagi dla Barny bo nie udało mi się go spotkać osobiście.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

@jarki po co grupa na WhatsAppie?

Ludzi na świecie można podzielić na dwie grupy: 1. Ci którzy pracują, 2. Ci na których pracują

Właściciel WhatsApp'a mark zuckerberg zdecydowanie nalezy do tej drugiej grupy.... jak dostanie rozkaz wyłączenia stworzonej grypy to to zrobi i nici z wymiany informacji ;)

Dodatkowo wchodza przepisy że za pisanie "nieprawomyślnych" rzeczy pójdziemy do ciupy .... poza np. krytykowaniem szczepionek może byc np. wypowiadanie się na temat rolnictwa itd itp....

Trzeba organizować się lokalnie, nie patrzeć że sąsiad ma nowszy traktor, albo większą działkę czy też żonę mądrzejszą ;) Kiedyś taką rolę pełnił Kościół Katolicki natomiast lata niszczenia kościoła odniosło skutek taki że ludzie się odwrócili.

Tak na marginesie całe to zamieszanie które mamy na świecie bierze się właśnie z upadku moralności rozumianej jako "coście uczynili jednemu z najmniejszych braci moich mnieście uczynili a czegoście nie uczynili mnieście nie uczynili".....

My żyjemy z niewolniczej pracy azji, tam ludzie żyją za 1,5$/dzień, gdyby zniknęły artykuły wyprodukowane w azji to w sklepach nic by nie było :) I wtedy zobaczylibysmy jak katolickie społeczeństwo skacze sobie do gardeł bo nic nie ma i co najgorsze nikt nie potrafi wyprodukować tego co jest potrzebne ... ;)

My jako społeczeństwo nie potrafimy wyprodukować np. telefonu komórkowego na poziomie kraju a przecież wszyscy żyć bez niego nie potrafimy :)

Nie potrafimy tez wyprodukować zwykłej koszuli, albo portek bo wszystko jest MADE IN CHINA ... .

Ktoś może powiedzieć że czasy się zmieniły ... ale zauważcie że wystarczy jak się wywróci jakis konteneroweic w kanale sueskim albo dwa to właśnie taką sytuację będziemy mieć w kraju albo i w europie - wszystko zniknie ze sklepów - nie zostanie nawet ocet i słonina :)

Natomiast jak będzie dalej jak jest to nowe pokolenie alfa beta czy jak ich tam nazwać - nie będzie chciało, nie będzie potrafiło pracować i nasze dzieci w szybkim tempie zagłosują za partią która zlikwiduje rolnictwo, przemysł, wprowadzi eutanazje itd.. itd a w Częstochowie w miejsce aktualnego obrazu MB Częstochowskiej zostanie zawieszony obraz z Matką Boską feministyczną czyli kobieta z rysami błyskawicy na twarzy trzymająca pieska ....

 

My jako polska w '89 roku zostaliśmy włączeni do światowego systemu grabieży który polega na tym że produkcja przenosi się z europy do azji. Skutkiem tej operacji jest to że w europie powstało społeczeństwo które - nie potrafi i nie chce pracować i co najgorsze ci ludzie uwierzyli że azja za papierki będzie dostarczać nam dobra których pragniemy....

Takie społeczeństwo które mamy jest bezbronne i skazane na niewolę i wyzysk który nadciąga w tempie przyśpieszonym.

To że protestujący rolnicy rozmawiają z tuskiem i liczą że on coś może im dać to też pokazuje jak bardzo ludzie nie rozumieją tego co się teraz na świecie dzieje...

Organizowanie się lokalnie to nie jest kwestia czy się komus chce czy nie - to wszystko nadejdzie, ale lepiej zacząć to robić teraz kiedy jeszcze mamy pełne żołądki ;)

Bo jak to powiedział Mateusz Morawiecki w podsłuchnych rozmowach u Sowy - wojna zmienia punkt widzenia w 5 min.

I ten punkt widzenia zmieni się w PL w 5 a może i mniej minut tylko lepiej by było - tak mi sie wydaje gdyby ten punkt widzenia zmienił się gdy człowiek jest w miarę przygotowany na taki cios a nie trzyma tzw. rękę w nocniku... ;)

 

 

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie ja nie zamierzam żadnych grup ma komunikatory stwarzać

Zwyczajnie tego nie lubię, Wy też byście już mieli mnie całkiem dość ;) 

Myślę że Koledze AR chodzi o szybką komunikację w razie potrzeby

Odnośnie haseł itp mnie jak wielu innym rolnikom nasuwa się jedno 

Zabierzcie tego gościa od futerek i nie żebym był przeciwnikiem branży 

Postawmy na MŁODYCH proszę, jest wielu tylko trzeba to umożliwić 

Oni już pokazali że mają JAJA dziadki do różańca 

 

 

@jac skróć proszę trochę do meritum 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komunikacja to podstawa, a zbudowanie platformy niezależnej to wyzwanie ... ;) nawet to forum jak dostanie pismo od urzędnika odostępni kto skąd i kiedy się logował ;)

 

Cytat

Postawmy na MŁODYCH proszę, jest wielu tylko trzeba to umożliwić 

Jest to sztandarowe hasło lewicy - "Trzeba iść z postępem"

Właśnie tak komunizm wdrażali - młodzi mówili "nie taki diabeł straszny"... itp...

Z całym szacunkiem dla młodych ale co młodzi mogą wiedzieć o życiu ? To że mają mgr. inż. nie znacz że cokolwiek wiedzą a raczej nic nie wiedzą bo uczelnie dzisiaj dostają granty za to aby wtłaczano dzieciakom wiedzę taką jak trzeba - czyli z punktu widzenia praktycznego zbędną a nawet szkodliwą ... ;)

Cytując klasyka: "Kto rządzi przeszłością, w tego rękach jest przyszłość; kto rządzi teraźniejszością, w tego rękach jest przeszłość. "

Stare dziadki od różańca jak to piszesz jeszcze coś tam z przeszłości pamiętają a młodzi ? :) Popęd może zrobić z JAJA'mi takie rzeczy że rozum wymięknie - stare dziadki mają tą przewagę nad młodymi że pomimo tego że być może mniej inteligentni to biją na głowę młodych doświadczeniem i mądrością życiową i nie tak łatwo zaburzyć procesy myślowe oddziaływując na JAJA bo czas zrobił swoje ... ;)

 

@jarki ja to nawet wstępu nie zrobiłem a ty chcesz żeby skracać ... eh

Meritum jest takie, nasze życie przepadło, cała nadzieja w młodych pod warunkiem, że zdążymy ich wychować w taki sposób, że będą w stanie przy pomocy swojej pracy godnie żyć, tylko kto ma to zrobić - zinfantylizowani rodzice ? którzy spędzają większość czasu przed tv oglądając seriale i mecze i tak naprawdę tez już niewiele potrafią ? :)

 

 

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jac chyba nie jesteś rdzennym Polakiem skoro wierzysz w zorganizowanie się.

Stowarzyszenie przyjaciół świni puławskiej mnie nie przyjęło,bo piniądz z ARiMR trza by było podzielić przez jednego więcej!

@arszczecin chce założyć grupę,a @jarki jest przeciwny,bo straci np.autorytet,jaki miał na forum. :D

I gdzie tu ORGANIZOWANE się?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

@arszczecin chce założyć grupę,a @jarki jest przeciwny,bo straci np.autorytet,jaki miał na forum. :D

Władza to monopol na przemoc, władzę ma ten kto ma siłę, jakieś atuty, zdolności przywódcze, organizacyjne... jak @arszczecin czeka aż ktoś mu pozwoli zrobić to czy tamto to najprawdopodobniej nie nadaje się do rządzenia i bycia szefem/przywódcą ;)

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam nie zobaczycie , to nie mój świat, mnie nawet net nie potrzebny w telefonie, nie dam sie inwigilować na każdym kroku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jac o tak!monopolu i przemocy to my już na forum doświadczyli. :) Aż dziwne i podupadające, że tu jeszcze piszesz.

@arszczecin nadaje się do rządzenia... będzie naszym kandydatem na prezydenta RP!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pałuczanin1981 wierzę, już nie przeszkadzam i nie mieszam ... ;)

 

Dodam od siebie, że mi sie wydaje że tym durniom globalistom w któryms momencie noga się powinie i ten cały j....bany Fit for 55 zdechnie śmiercią tragiczną (nie naturalną)...

ale to mi się tylko wydaje jak będzie to się okaże trzymajcie się.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wiemy wczoraj był dzień Żołnierzy Niezłomnych  rząd to olał.

Jeden z dziennikarzy w studio powiedział że teraz rolnicy są takimi niezłomnymi

na te słowa w studio poleciały łzy mi też gardło ścisnęło 

06  03 musimy być w Warszawie.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tuż po wiadomościach w TVP1 był "expert" od rolnictwa Jerzy Plewa 

Powiedział że tak właściwie to on nie rozumie dlaczego rolniczy protestują 

Jego zdaniem zielony NIE ład jest dobrodziejstwem dle Polskiego rolnictwa

Dzięki temu NIE ładowi rolnicy biorą ogromne dopłaty dał przykład szefa solidarności

Jego zdaniem mamy się przekwalifikowć !!! Najlepiej na takich EXPERTÓW jak oni :( 

On był członkiem zespołu negocjacyjnego do spraw rolnictwa przed wejściem do UE

W 2013 został dyrektorem generalnym dyrekcji do spraw rolnictwa komisji europejskiej 

Pokazał jak myśli ta cała banda eurokratów, ludzi nie wybieralnych a rządzących Europą 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat "ekspertów" to jest kontrowersyjny od dawna. Oni są  specjalistami dla tych, którzy im płacą. @Daymon kiedyś pisał, że lepsze jutro było wczoraj. Przyzwyczajmy się do tego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz

Dlatego o tym napisałem bo był w tv rządowej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W polsacie , po wiadomościach był  Miller , Bielecki i Komorowski , Miller mądrze mówił że unia popełniła błąd otwierając granice upainy, Komorowski lepiej żeby się nie odzywał

Przygotowani na 6 na Warszawę , ja jadę ponownie

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tradycyjnie do Dorohuska mimo zgłoszonego zgromadzenia u mnie. Ktoś musi na granicę, zresztą Warszawa za głośna dla mnie.

@miwigos będzie Twój potomek znowu na granicy?

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się